krystianenzo

dosuszanie póżno zasianego owsa

Polecane posty

koledzy prosze o rade otóż: kupiłem ziemie 7 lat ugór na wiosne nie mogłem wjechać bo bagno ale jak już uprawiłem to zasiałem mieszanke zbożową owies + jęczmień tyle że owieś zagłuszył jęczmień tak wybujał... i sprawa sie ma tak mamy lipiec żniwa powoli już widać a owies w najlepsze rośnie i sie zieleni...

czy mogę go dosuszać? tj desykować jak np rzepak? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Poczekaj jeszcze. Owies jak nie ma suszy i jest z późnego siewu to zawsze później dochodzi, ale w końcu dojdzie.

Kiedy siałeś?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jak wiadomo w zbożu najważniejsze są ziarka, mówisz że chcesz stosować desykanty, ale natury i tak nie przeskoczysz, bo nasionka będą bardzo małe i nierozwinięte, możesz jedynie na tym stracić. Ja bym się wcale tym nie przejmował i czekał do końca jak dojrzeje. Różnie może być, pogoda może być lepsza jak owies dojrzeje niż taka jaką mamy teraz, mówię o deszczach.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

My sialiśmy owies na początku maja bo wcześniej nie dało się wjechać i teraz widziałem że ten co pózniej siałem jest lepszy niż ten co sialiśmy normalnie


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak do końca sierpnia sam nie dojrzeje to wtedy możesz go popędzic opryskiem a narazie niech rośnie może będzie lepszy niż ten w terminie siany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

chłopie owies to nie pszenica że już ma być żółta... skoro mówisz że to podmokłe tereny i zboże miało dużo wody to się nie dziw. u mnie na 3 klasie ziemi też zielony jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Kolego każda roślina ma swój okres wegetacji wiec jak siany troche póżniej to normalne że zielony ja siałem 20.03 i dopiero gdzieś tydzień jak złapał żółty kolor ci co siali póżniej owsy są marne słabe ale jeszcze zielone Moje pytania do ciebie.

Na jakiej klasie bonitacyjnej rośnie owies?

Kiedy został zasiany?

W jakiej ilości na ha?

Jaka odmiana?

Jak u ciebie z dostępem do wody czy często sie zdarza że nie można wejść w pole na wiosne czy wręcz przeciwnie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec tak owies rośnie na 4 i 5 klasie są to gleby organiczne torf miejscami nawet piasek i glina wiec duża mozaikowatość na polu odmiany nie powiem bo to kupiłem od faceta który miał z 2 odsiewu z elity.. ale owies wygląda bardzo ładnie kończąc pole położone w zaniżeniu ale zastoisk wody jako takich to póki co nie ma na 3.2ha wysiałem 700kg mieszanki bo to początkowo miałem zakiszać ale plany jak to w rolnictwie sie poprostu zmieniły. nawożenie 170kg saletry na ha i dolistnie osd fosfor 3kg/ha i siarczan magnezu 8kg/ha. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speede19    0

mam ten sam problem co Ty :) zasiałem owies 20 kwietnia bo nie dało się wjechać na pole i sądziłem że nic z tego nie będzie ale teraz po deszczach ładniejszy jak ten co w marcu siałem :) czekam do połowy sierpnia z nim i jak nie dojdzie to roundup i kombajn :D

Edytowano przez speede19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Nie napisałeś najważniejszego kiedy siałeś :D

Moim skromnym zdaniem nie masz co się śpieszyć tym bardziej jak nierośnie na piachu poczekaj do sierpnia wtedy powinien już zmienić kolor na żółty gdybyś go teraz opryskał ziarno było by bardzo słabo wyrównane wiadomo jak to rośnie na wiechach mogłby by być same plewy powinien sam dojść więc spokojnie oprysk to dodatkowe koszta a niepisałeś czy czymś go prysłeś czy zielonka może w nim rośnie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Owies szybko doschnie z zielonego w zołty wiec lepiej poczekac. Nawet do konca sierpnia jak bedzie pogoda bo na sztuczno doszuszony to juz nie taki sam jak sam dojdzie. We wrzesniu nieraz lepsze pogody na zniwowanie jak w sierpniu wiec bez cisnien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to jamam lepszy bo siany koniec maja owies z łubinem :) na koniec to zostawiam bo teraz to zilono zywe :) i wyglada łądniej niz ten siany w marcu. jak bede widział koniec zniw i bedzie niedojrzały to rundap i po tygodniu kosimy :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Kordar
      Witam, owies siany na początku marca, czy coś z niego może być ? Dodam, że jest siany na VI klasie ziemi, sam piach a deszczu znikome ilości jak na tą porę roku


    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj