Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 27 listopad 2011 - 16:38

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego taaak siarczan potasu. Ty wiesz ile to kosztuje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego Dzisiaj, 04:40
  •  

#22 Share XNarni

XNarni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 19:52

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego Pod zboża potas może być w formie chlorkowej czyli zwykła sól potasowa a nie w dużo droższej siarczanowej.

#23 Share milosz997

milosz997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,sport

Napisany 30 listopad 2011 - 17:35

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego wiem ile kosztuje bo coroku pod cebule i ziemniaki sieje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Soja jako składnik diet? zobacz »

•  

#24 Share michalmaciek

michalmaciek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 15:54

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego mam pytanie: ile kg/ha siejecie rzepaku na poplon? i po ilu dniach/w jakiej fazie go przyorujecie?

#25 Share milosz997

milosz997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,sport

Napisany 10 grudzień 2011 - 18:22

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego rzepak na poplon taaaaaak a potem cały rok go nie wypędzisz

#26 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 20:00

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego Na poplon polecam facelie błękitną
Rolnik z powołania :-)

#27 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:51

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego Witam.
Z gorczycą sprawa ma się tak: ona napowietrza glebę i wyciąga składniki z głębszych warstw, tak, że stają się one dostępne dla zbóż, lecz uwalnia je w miarę rozkładu. Pod nią przed siewem trzeba dać azotu. Najważniejszą rzeczą jest to, by przyorać ją nim zakwitnie, gdyż po zakwitnięciu bezpowrotnie tracimy wiele składników, które wyciągnęła z gleby. Ja osobiście siałem gorczyce po niej zawsze jest lepsze pole, ale teraz przestawiłem się na łubin "Zeus".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:02

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego a co dzieje się ze składnikani które pobrała gorczyca w chwili gdy zakwitnie?

#29 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:52

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego właśnie-to samo mnie nurtuje-uciekają w przestrzeń międzygalaktyczną kierując się w stronę czarnych dziur?Sianie poplonów (wszelkich) na na celu przede wszystkim zapobieganie wymywaniu składników pokarmowych( azot,fosfor) z gleby do cieków wodnych.A jeszcze pobiorą składniki niedostępne dla zbóz z glebszych warstw gleby,wzbogacają w próchnice,

#30 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 05 styczeń 2012 - 15:12

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego Moim zdaniem porostu gorczyca po zakwitnięciu robi się twarda i truno się rozkłada. Oddaje składniki przez dwa może trzy sezony i dlatego plony w pierwszym roku są słabsze i powstaje wrażenie że składniki są tracone ale to tylko taka moja teoria
pozdro

#31 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 15:52

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego Po zakwitnięciu gorczyca twardnieje i składniki pokarmowe stają się mniej dostępne, gddyż idą w kwiaty. Poza tym gorczyca po zakwitniąciu przestaje się rozwijać. Gorczycę na poplon, by zakwitła trzymają zazwyczaj pszczelarze.

#32 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:13

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego Znalazłem w poradniku ogrodniczym taką informację:

NAWOZY ZIELONE SĄ ODMIANĄ NAWOZÓW ORGANICZNYCH. NAWOŻENIE POLEGA NA WYSIEWANIU ROŚLIN JAK ŻYTO,GORCZYCA CZY KONICZYNA.ROŚLINY TE PO 6-8 TYGODNIACH PRZEKOPUJE SIĘ Z GÓRNĄ WARSTWĄ ZIEMI.PRZY NAWOŻENIU TYM WYKORZYSTUJE SIĘ FAKT, ŻE WIĘKSZA CZĘŚĆ ROŚLINNYCH SUBSTANCJI ORGANICZNYCH SKŁADA SIĘ ZE ZWIĄZKÓW WĘGLA POWSTAŁYCH W WYNIKU FOTOSYNTEZY, A MASA ROŚLIN JEDYNIE W 5 % SKŁADA SIĘ Z ELEMENTÓW POBIERANYCH Z PODŁOŻA. DLATEGO ZIELONY NAWÓZ WZBOGACA PODŁOŻE W ZNACZNIE WIĘKSZĄ ILOŚĆ SKŁADNIKÓW NIŻ TE ,KTÓRE Z NIEJ POBRAŁ PODCZAS WZROSTU.DODATKOWO DOSTARCZA BARDZO DUŻO WŁÓKIEN ROŚLINNYCH TWORZĄCYCH PRÓCHNICĘ, POPRAWIAJĄC W TEN SPOSÓB STRUKTURĘ I CHŁONNOŚĆ GLEBY.

#33 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:50

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego Tylko, że to jest tak, że jak np. gorczyca zakwitnie, to przestaje pobierania składników pokarmowych z gleby, tylko większość tych co zmaganyzowała zużywawa na zakwitnięcie. Właśnie dlatego nie opłaca się zostawiać poplonu aż zakwiutnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share engie

engie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 12:11

Jaki poplon po jeczmieniu i jak uprawić pod niego

Witam wszystkich serdecznie

podobnie jak w temacie interesuje mnie poplon ścierniskowy po jęczmieniu ozimym, a dokładneij chodzi tu o łubin.
Jeczmień ozimy został już skoszony, gnojówka polana ;) no i teraz pasowałoby posiać łubin tylko pytanie brzmi jak to zrobić...czy posiac go na rżysko i przejechac gruberem z talerzami i wałem ugniatającym? (agregat jest bez siewnika do poplinu ;/) czy ziarna nie będą za głęboko osadzone z glebie? i czy łubin wzejdzie? czy może lepiej najpierw zgruberować..a później siewką posiać łubin i przewłuczyć?
następne pytanie brzmi jakie dawki wysiewu zastosować? tak jak wspomniałem poplon ma być mieszanką samosiewów jęczmienia ozimego oraz łubinu..pozostawione na przyoranie.
Może ktoś z Was orientuje się w cenie nasion łubinu? A może ktoś z Was sprzedaje albo wie kto sprzedaje takow nasione w piotrkowskim?