bartek0909

jakie zwierzęta na małym gospodarstwie

Polecane posty

bartek0909    0

witam

zwracam się z pytaniem: na co lepiej się nastawić w trzymaniu zwierząt na gospodarstwie 7 ha

proszę o rady:)

serdecznie dziękuje za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jest już tyle tematów na forum, a tu ciągle takie same zakładane... Nie można było pytać w tym:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6745-co-sie-bardziej-oplaca-bydlo-czy-trzoda-na-10ha-ziemi/

 

lub

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/31940-jaka-hodowla/

 

Według mnie nie opłaca się trzymać zwierząt, bo z takiego areału nie masz szans wyżyć i utrzymać rodziny. Musisz iść gdzie indziej do pracy, a to wiąże się z pewnymi ograniczeniami w pracy w gospodarstwie. Dlatego najlepiej zasiać zboże, przetrzymać do czasu dobrych cen i sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Ja hoduję swinie ale na takim areale to tak bardziej hobbistycznie:) No i jeszcze kury ale to na własne potrzeby:) ale jak pisał kolega wczesniej z hodowli na takim areale to raczej nie da sie wyrzyc.Ja pracuje a hodowle traktuje jako dodatkowe zródło dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek0909    0

Ja hoduję swinie ale na takim areale to tak bardziej hobbistycznie:) No i jeszcze kury ale to na własne potrzeby:) ale jak pisał kolega wczesniej z hodowli na takim areale to raczej nie da sie wyrzyc.Ja pracuje a hodowle traktuje jako dodatkowe zródło dochodu

ja oczywiście też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert27    0

bzdura że nie da sie wyżyć z małego gospodarstwa. Ja mam 7.5 ha ziemi,tuczarnie 100 szt.,czyli ok 200 szt.rocznie,świnie tucze własnym zbożem + koncentrat + otręby żytnie z pobliskiego młyna.Na pola oczywiście Obornik,do tego troche nawozu azotowego ja osobiście stosuje mocznik.Plon ok.4,5t/ha przy niewielkim nakładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to zlikwidować albo kozy.

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Nie mogę się zgodzić z kolegą który mówi że najlepiej zlikwidować bo może ktoś lubi pracować hobbistycznie w polu. Sam posiadam 1,5ha gospodarstwo i chowam krowę kozę kury i króliki na własny użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacper1204    4

kaczki kury króliki może świnke :) Wszystko na własne potrzeby. Chyba ze Większą ilość kur kolo 100 i jajka sprzedawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siarczek9    0

Myśle że nie mozna powiedzieć "najlepiej sprzedać" Trzeba pomyśleć poprostu, nie znam sie ale myśle że Hodowla krów mięsnych była by ok. To zależy od Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jak was czytam to sam siebie pytam: skad wy jestescie i po ile macie ha skoro mówicie ze z 7ha nie da rady wyzyc ?

bo jak patrze na dane GUSu to srednia powierzchnia gospodarstwa w polsce to 10 ha, to ja sie pytam z czego te ludzie zyja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    110

wszystko zalezy od nastawienia

jak ktos potrzebujee niewiadomo jakiego dochodu aby kupic potezny traktor czy nowa maszyne to bedzie za malo

na tym areale doplaty plus 5-7 maciorek i sprzedac od nich prosieta na targu i bedzie dobry dochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdalenaS    0

Pozdrawiam w tym wątku! Uważam, że wcale nie opłaca się trzymać zwierzęta... Dlatego najlepiej zasiać zboże, przetrzymać do czasu dobrych cen i sprzedać. Posiadanie zwierząt typu kóz, gęsi czy królików umożliwi nam na wykorzystanie mało wartościowych (mała konkurencja) produktów roślinnych, np. liści i gałęzi drzew paszowych pochodzących spoza naszego terenu (lasów, żywopłotów, rowów melioracyjnych…). Tempo wzrostu zwierząt/ilość produkowanego mleka/jajek nie będzie taka jak gdyby zwierzęta dostawały w paszy dodatek skoncentrowanej energii np. zbóż czy strączkowych, ale lepsze to niż nic. :)

Edytowano przez MagdalenaS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj