Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:05

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza A otwórz sobie wszystkie 10 i sprawdź ile tego smaru jest.Piszę o komplecie na wytrząsacze.W jednym kupa a w drugim jak los dał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Dzisiaj, 13:47
  •  

#22 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:50

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Ja dokładam i uważam że trzeba tak robić .Najważniejsze żeby nie uszkodzić osłonki.Kupiłem raz łożysko koyo japońskie i tam nie było smaru .

#23 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 23:23

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza http://allegro.pl/pa...349505570.html#
A może coś takiego ktoś założył?? Jeśli to by było dobre to można się pokusić, wymiana była by dziecinnie prosta.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#24 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 09:51

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Wiadomo poszły spradzone łożyska najtansze miał po 20 droższe i po 30i te kupili roboty ful ,może ktoś już założył te drewniane i napisze ile jak trzymają godz lat,składamy ze znajomym mechanikiem i on nie miał innej opcji tylko dokładka smaru

#25 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 09:48

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Wczoraj sprawdzajac dokladnie kombajn zaskoczyl mnie jak i wielu z was straszliwy stuk przy sprawdzaniu wytrzasaczy, dokladnie to bylo lozysko na lewym wytrzasaczu (od strony wariatora) i najgorsze ze z przodu kombajnu. Luz jest tak ok 2mm albo 3.
Moje pytanie glownie tyczy sie tego czy wytrzyma tak do 40ha?? Po sezonie chcialbym to o zrobic na spokojnie. Chcialbym sie pokusic tez na te drewniane panewki-> http://m.allegro.pl/...3422375960.html
ale czyzby nikt ich nie zakladal???
Czy lozysko wyjdzie z lewej strony bez ruszania innych zeczy?
Ogolnie to juz mam powoli dosyc tego kombajnu, jest to dopiero moj 3ci sezon, tyle kasy wladowane i ciegle jakas awaria, tylko wczoraj poszla glowka dluga kosy, postoj 2godz na zakup, dojazd i wymiane. Upalona klema+, godzina postoju na szukanie, urwana dzwignia rozdzielacza, spawanie bo tego nie dokupi sie, owijajace sie zyto na motowidlach, slimaku i wiele innych i skoszone tylko hektar zboza...

Edytowany przez Junkers, 27 lipiec 2013 - 14:12.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#26 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 13:20

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Muszę Cię zmartwić ,ale ja bym to wymienił.W tamtym roku to robiłem ,był luz na środkowym i wytrząsacz się ułamał za tylnym wałem od drgań.

#27 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 08:49

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Niech podzieli sie ktos jeszcze spostrzerzeniami, bo ze do wymiany to tyle to ja wiem.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#28 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 13:38

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Nam pukały wytrząsacze juz z kilka lat teraz się zczepiły jeden z drugim aż dziurę wytarły z boków jedno łożysko było w kilku częściach więc rozbiórka i jeszcze jedno łożysko mały luz ale wymiana wszystkich ,co pamiętam te pukanie słychać było może od 4 lat jak stanołęś z tyłu kombajnu gdzie leci słoma tylko kombajn szedł i zrobiliśmy na tym stukaniu z minimum 300 ha wez jakiegoś znajomego niech posłucha i wykonczysz sobie żniwa i potem remont

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 14:09

Wczoraj sprawdzajac dokladnie kombajn zaskoczyl mnie jak i wielu z was straszliwy stuk przy sprawdzaniu wytrzasaczy, dokladnie to bylo lozysko na lewym wytrzasaczu (od strony wariatora)

No jeżeli tak stuka że aż niby wielu z nas miało go słyszeć, to ja dziękuje, :blink:klucze i rozbierasz, pęknie Ci wał i dopiero narobi bałaganu, jeżeli to jest jeszcze wał starego typu, to obydwa będą do wymiany na nowy typ.

#30 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:55

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Rocznik '88 wiec jest tam juz chyba nowy typ, a jakie sa roznice miedzy nowym a starym typem??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 22:01

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Przede wszystkim inne wykorbienia i muszą być dwa z jednego typu, stary typ wizualnie grubszy.

#32 Share Maciek1418

Maciek1418

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 08:15

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Witam Panowie,., mam taki problem z łożyskami na wytrząsaczach klawiszowych, minowicie po załączeniu młocarni zaczeły popiskiwać na wolnych obrotach i teraz moje pytanie co mam z tym zrobić zeby nie stać w żniwa. Czy może smarować je nawet preparatem WD 40>? czy tak zostawić jak jest? bo to chodzi w dużym zapyleniu, czy wymieniać na nowe>? dodam że przy optymalnych obrotach jest dobrze.

#33 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 13 czerwiec 2014 - 15:27

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Przód wymienić na nowe , tył nasmarować . Jak się zatrze to może być niebezpiecznie ( WD odpada).

#34 Share kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 22:12

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza witam koledzy. poszło mi jedno łożysko na wytrząsaczach/klawiszach na przednim wale ale oczywiscie zmieniam wszystkie.
moje pytanie to jak powinno sie prawidło składac?? czy montuje, ustawiam i skrecam łozyska przed zamontowaniem wału w kombajnie czy ustawiac łozyska po włozeniu walu do kombajnu?co nie bedzie proste z powodu braku dojścia.... jak wy to robicie?

#35 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 22:36

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Ustawiasz łożysko na zewnątrz.Radził bym ci zaraz kupić nowe pół panewki założyć.

#36 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 08:58

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Jakie mozna kupic lozyska najlepsze na wytrzasacze?? Wiem ze polskie Krasnik sa dobre ale czy sa lepsze tzn. czy np. niemiecki FAG bedzie w tym rozmiarze. Albo szwedzkie SKF?? Tez mam luz z przodu wytrzasacza ale wszystkie ida do wymiany.
Sprawdzilem w katalogu i na wytrzasaczach sa lozyska 6209 K 2RR-C3.
Polskie KFLT 20zl, FAG min. 42zl, nie wiadomo czy pchac sie w koszty i czy warto...
A moze zalozyc te drewniane polpanewki?? tak jak tutaj http://www.agrofoto....81-rekord-iran/
Ale cos nie ma na necie ich teraz.

Edytowany przez Junkers, 16 czerwiec 2014 - 09:32.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#37 Share MAZAK1PP

MAZAK1PP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:31

Ustawiasz łożysko na zewnątrz.Radził bym ci zaraz kupić nowe pół panewki założyć.

Odnośnie ustawiania łożysk.Mówisz o łożyskach wewnętrznych? Bo ja myślałem że te łożyska nie przejdą przez te otwory w ścianach kombajnu.

#38 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 21:33

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza łożyska wewnętrzne nie przejdą przez ścianę kombajnu.Wysuwając wał wraz z piastami przesuwasz wał w jedną stronę aż wyjdzie z jednego otworu i wyjmujesz go do środka kombajnu.

#39 Share MAZAK1PP

MAZAK1PP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 22:14

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Witam.Odnośnie ustawiania łożysk. To co właściwie ustawiamy na zewnatrz kombajnu? Czy chodzi o rozstaw między łożyskami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 06:05

Wielki problem - łożysko na wale wytrząsacza Oczywiscie ze wewnatrz, klawisze ustawiamy regulowaniem z lozyskami