Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana kierunku wiartu na chłodnicy E 517

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 13:27

Zmiana kierunku wiartu na chłodnicy E 517 Witam
Kupiłem E 517 i elektryka była w nim w rozsypce. Dużo zrobiłem, ale zostało mi jeszcze podłączenie przekładni (naprawiłem cewki i napewno jest sprawna) do zmiany kierunku wiatru na chłodnicy. Chciałbym wiedzieć, kiedy następuje ta zmiana (co steruje). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana kierunku wiartu na chłodnicy E 517 Dzisiaj, 18:36
  •  

#2 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 10 lipiec 2011 - 13:59

Zmiana kierunku wiartu na chłodnicy E 517 Nie wiem jak jest w 517 ale w 516 zmiana kierunku nawiewu następuje podczas rozkładania i składania rury od wysypu. Najważniejsze aby nie jeździć z rozłożoną rurą ponieważ nie będzie odpowiedniego chłodzenia i można zniszczyć silnik.

#3 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 21:02

Zmiana kierunku wiartu na chłodnicy E 517 Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś napisać jak masz sterowaną przekładnie „jakoś” mechanicznie (na forum czytałem, ze niby na tym polega różnica miedzy 516 a 517) czy elektrycznie. Jeśli jest mechaniczne to proszę napisz jak. U mnie jest przełączana elektrycznie. Próbowałem na składaniu i rozkładaniu i sygnały na przewodach się nie zmieniają. Wymyśliłem sobie, że może to zależeć od temperatury, ale też nic nie znalazłem (może źle szukałem). Dziękuję za podpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Laszek

Laszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 11:47

Zmiana kierunku wiartu na chłodnicy E 517 Ja mam 516b a w 517 do zmiany obrotów wentylatora jest czujnik temperatury w kolektorze wodnym, u mnie w 516 był juz silnik od 517 więc taki czujnik tam był. miałem go nawet rozebranego i jak podgrzałem go zapalniczką to wtedy zamykał obieg. Chyba że zrobiłbyś zmiane kierunku na dodatkowy jakiś przycisk w kabinie, wystarczy tylko patrzeć na zegar jaka jest temp i razie jak mu zagoreje to dać mu rewers

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share macherr

macherr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 13:25

Zmiana kierunku wiartu na chłodnicy E 517 Witam pomiędzy zegarami masz czarny przycisk i on ma zmieniać obroty a tymi cewkami steruje moduł koło skrzynki na klucze jak silnik nie pracuje masz mieć zasilanie na jednej która wyłącza na czas rozruchu napęd wentylatorów ,po odpaleniu ma tam nie być zasilania i ma być napęd na wentylatory po przyciśnięciu przycisku ma być zasilanie na obu cewkach jedna rozłącza druga załącza obroty w drugą strone.

Edytowany przez macherr, 28 wrzesień 2011 - 13:32.