Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Classic Skracanie łańcucha

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 17:40

Sipma Classic Skracanie łańcucha Czy można skracać łańcuchy przy podbieraczu (ujmować ogniwa)??. Jeden łańcuch jest luźny a nie można go już podciągnąć. Słyszałem że nie powinno się skracać bo prasa się przestawi,ilość ogniw musi się zgadzać tyle co jest oryginalnie. :D
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Classic Skracanie łańcucha Dzisiaj, 04:53
  •  

#2 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 18:22

Sipma Classic Skracanie łańcucha chodzi Ci o łańcuch napędzający podbieracz?? jeśli tak, to skracanie nie ma żadnego ujemnego wpływuDodany obrazek

#3 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 18:38

Sipma Classic Skracanie łańcucha Tak właśnie o ten chodzi :D Może wiesz czy wszystkie można skracać czy nie wszystkie ?? B) Teraz pytam się tak na przyszłość i które jeśli nie można skracać :D

Edytowany przez adamc330, 09 lipiec 2011 - 18:39.

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#4 Share piotrus45

piotrus45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 20:00

Sipma Classic Skracanie łańcucha co do zasady łańcuchów nie powinno się w ogóle skracać. gdy rozciągną się na tyle że nie da się ich natężyć należy wymieniać je na nowe:) ale w rzeczywistości bywa różnie.

#5 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 20:02

Sipma Classic Skracanie łańcucha wszystkie można skracać, natomiast problem może być z łańcuchem pracującym w komorze prasowania (łańcuch z belkami), ponieważ jego ogniwa nie są jednakowe na całej długościDodany obrazek

#6 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 20:23

Sipma Classic Skracanie łańcucha z tego co ja wiem to tego głównego się tylko prostuje,przynajmniej u mnie.
Pozostałe ogniwa jeśli jest potrzeba to zawsze skracam,mam prase 10lat i nic sie nie dzieje.tylko czasem po skracaniu zamiast pełnej spinki trzeba dać półspinke aha i łańcuchy zawsze kupuje na metry a nie oryginalne-czyli kosmicznie drogie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 09 lipiec 2011 - 20:57

Sipma Classic Skracanie łańcucha Łańcuchy napędowe można skracać, trzeba mieć jednak na uwadze zębatki, które będą się bardziej zużywać.

#8 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 21:05

Sipma Classic Skracanie łańcucha @danielek24 w jakim sklepie kupujesz te łańcuchy na metry i jaka cena ?? B) Będą w Grene? :D .

Edytowany przez adamc330, 09 lipiec 2011 - 21:07.

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#9 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanik

Napisany 09 lipiec 2011 - 21:30

Sipma Classic Skracanie łańcucha Ja tam tez kupuje na metry sa lepsze bo jak ja kupje orginalny to nawet nie wytryma do połowy belki i strzeli ja kupuje od takiego faceta z norwegi sprowadza do polski i ten łańcuch wytrzyma pare lat. :rolleyes:

#10 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 09 lipiec 2011 - 21:37

Sipma Classic Skracanie łańcucha tak jak kolega wertus napisał koła zębate będą się nadmiernie zużywać

mam podobny problem z głównym łańcuchem napędzającym całą prase po zrobieniu ok 600 bel w 1 sezonie używania tak sie rozciągnął ze praktycznie nie dosięga do niego "pędzel" od centralnego smarowania łańcucha, nowy w sklepie sipmy na budowlanej to koszt ok 200zł mam nadzieje ze ten sezon wytrzyma hehe

#11 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 21:51

Sipma Classic Skracanie łańcucha W tym roku kupiłem prasę i na razie skrócę sobie ten łańcuch a na drugi rok pomyślimy o nowym :D
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share raffcio

raffcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 22:26

Sipma Classic Skracanie łańcucha Odgrzewam kotleta. Mam właśnie problem z łańcuchami zwijającymi. Po 6 latach użytkowania tak się wyciągnęły że już nie ma żadnej kompletnie możliwości naciągnięcia. Dzwoniłem do Sipmy zapytać co w takim przypadku, czy można skrócić czy trzeba kupić nowy (1300zł/szt.). Miły Pan z serwisu wytłumaczył mi co i jak należy zrobić. Polecam, jeśli ktoś ma problem z tymi łańcuchami to dzwońcie do SIPMY. Po krótce, MOŻNA je skracać pod warunkiem, że naprawdę bardzo są wyciągnięte. U mnie przy regulacji naciągu na tyle prasy zamiast 5-10mm jakie mogą być pomiędzy tymi płytkami, jest już ok.7cm! Dlatego właśnie dziś wyrzuciłem jedną całą belkę, naciąłem odpowiednie otwory aby ta rura spawana na której łańcuchy zawijają się z powrotem poszła do góry i odciąłem na korpusach spawanych z obu stron ten płaskowniczek, na którym opiera się śruba regulacyjna, ponieważ ze względu na krótsze łańcuchy, trzeba ją będzie ciut niżej przyspawać, ok.3-4cm. Jutro będę się tym zajmował. Jeśli się uda to zrobie fotki i wrzucę.
Pozdrawiam.

Ogólnie, to już po 4 latach skracałem jakiś łańcuch, a w tym roku, robiąc kompletny przegląd i serwis własny, każdy jeden musiałem skrócić, stosując nieraz całe nieraz półogniwka.. Następnym razem już będzie ich wymiana, już skracać nie będę.