Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kalafior

191 odpowiedzi na ten temat

#41 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 19:29

Kalafior My sadzimy co roku na innym kawałku, i do tego samego kawałka wraca się dopiero po 2-3 latach. A po kapuście wczesnej zawsze rozstawiamy chryzantemy lub siejemy inne warzywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kalafior Dzisiaj, 00:04
  •  

#42 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 14:52

Kalafior Witam jak tam na af idzie zbór późnego kalafiora, u mnie narazie nie ma o czym marzyc myślę że jeszcze koło tygodnia muszę czekać, ja mam skywalker strasznie się opóźnia w tym roku :[

#43 Share malgosiam

malgosiam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 16:38

Kalafior Po opóżnieniu co najmniej o miesiąc, nareszczie zaczyna się sypać kalafior. Za główkę płacą w skupie po 1 zł,( ciekawe ile na Broniszach?) natomiast przetwórnie po 1,40zł!! Takiej ceny jeszczce nie było..myślałam,że nic już z tego kalafiora nie będzie ale asahi + rosasol i tak: cadilak, karnabit i amerigo rewelacja, moby dick i raft jak małe jabłka, aaa i jeszczce amazing i goodman (nie heterozyjne) jak piłeczki pinpongowe..ale mam nadzieję, że pażdziernik będzie ciepły :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy warto uprawiać dynie? zobacz »

•  

#44 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 29 wrzesień 2010 - 19:56

Kalafior a co to jest ten rosasol odżywka jakaś?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#45 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 17:19

Kalafior a jak dużo tego Asahi pryskałaś na hektar tak ja zalecają?? tylko jeden raz to robiłaś? jak dawno temu zaczęłaś go popędzać?

#46 Share malgosiam

malgosiam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 19:16

Kalafior Asahi-0,5l./ha. Jeszcze dwa tygodnie wstecz kalafior był tak mały, myślałam, że już nic z niego nie będzie, po prostu nic nie rósł..A rosasol to norweska odżywka,w zależności od wzrostu rośliny są inne składniki aktywne.

#47 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 20:08

Kalafior też go kupiłem właśnie dziś, mój znów już powinien mieć róże 2 tygodnie temu jest już wysoki prawie na 70 cm a główek brak, muszę go czymś popędzić, dzięki za odpowiedz :]

#48 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 05 październik 2010 - 17:14

Kalafior A w fazie zawiązywania róż można pryskać tym Asahi??

#49 Share malgosiam

malgosiam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 październik 2010 - 16:43

Kalafior Nie jestem pewna, ale Asahi jest na warunki stresowe, a więc takie warunki mogą być też w fazie wiązania róż, i chyba moża pryskać, ale lepiej zapytaj fachowca. Mój najmłodszy kalafior jest jak małe jabłka, a tu nadają zimę..czarno to widzę, ale mam nadzieję, że jak zwykle prognozy się nie sprawadzą:D

#50 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 07 październik 2010 - 13:30

Kalafior U mnie też tak właśnie jest, że stoją w miejscu no maja średnicę z 10cm..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 11 październik 2010 - 08:48

Kalafior czy ktos mi powie czy jak posadzilbym rozsade kalafiora zaraz po zbiorze pszenicy, tj.
okolo pierwszego tygodnia sierpnia to urosnie jeszcze przy sprzyjajacych warunkach?
I drugie pytanko ilu tygodniowa rozsade najlepiej wysadzac 3,4?

#52 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 11 październik 2010 - 18:52

Kalafior w tym roku nie urósłby na pewno, w tamtym roku do zimy wyciąłbys wszystkie róze bez problemu, a jak bedzie w przyszłym roku to nie wiadomo :lol: na ogół jest tak ze kalafiory jesienne maja dłuzszy okres wzrostu tj. chyba powyzej 80 dni. sprawdz jaka odmiana ile rosnie i sobie policz kiedy musisz posadzic zeby zebrac w odpowiednim terminie no i jeszcze uwzglednij warunki pogodowe.
Młodsza rozsada jest lepsza. Kalafior i brokuł maja to do siebie ze nie lubia kiedy sadzi sie je przerosniete bo wtedy moga poleciec w pospiechy albo zrobic mniejsza lub niekształtną róze.

Kalafiory i brokuły sadzone 20 lipca - brokuły maja roze wielkosci 5złotówki a kalafior nie ma jeszcze rózy wogóle. Czuje ze wszystko pojdzie w talerze, ale talerzówki :D

#53 Share malgosiam

malgosiam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 październik 2010 - 19:00

Kalafior hhmmmm..wiesz jakie trudne pytanie zadajesz? ja sadziłam Cadilaka 12, 14 czerwca i zbieram wybiórczo..22 czerwca Amerigo i to samo, o lipcu nie wspomnę, bo przy -5 w nocy to już Asahi nie działa. A Ty pytasz o sierpniowy kalafior? Rozsada 4-tygodniowa.

lampo 60 A ja myślę, że jakby je przez zimę przetrzymać ,w śniegu, to na wiosnę poszłyby jak świeże bułeczki :lol:

#54 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 11 październik 2010 - 22:16

Kalafior Po jęczmieniu zimowym i to jeszcze przy przyspieszonym zbiorze to wyjdzie ale w sierpniu to bym nie ryzykował...

#55 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 12 październik 2010 - 07:58

Kalafior W tym roku posadzilem, gdzies w lipcu, dla siebie okolo 100 kalafiorow i 50 brokulow jakies polskie odmiany,chyba z POLANU i brokuly urosly prawie super. Jak sie pokazala roza to za kilka dni mozna bylo juz ciac. A kalafior gdzies kolo 25 wrzesnia mial roze wielkosci pilki do pimponga, ale niestety musialem zasiac pszeniczke to zaoralem. Jeszcze mam pytanko co do brokula, a mianowicie roze nie byly za ladne, malo ktora byla zbita zielona, troche jakby przebarwione na fioletowo, te powiedzmy ze kuli z rozy jakies takie za duze. Czy moze ma ktos jakis pomysl co bylo nie tak?? Sypalem ze dwa razy saletra wapniowa, nic nie pryskalem!

#56 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 12 październik 2010 - 19:48

Kalafior malgosiam

A co do przechowywania kalafiorów to czytajac literature dowiedziałem sie, ze dawniej wykopywano rosliny kalafiorów, brukselki i dołowano w kopcach ziemnych, tam były okrywane słomą i zadaszone tak aby deszcz nie dostawał sie do srodka i w ten sposób uzyskiwano róze jeszcze w grudniu. Podobno zadołowane rosliny mimo ujemnej temperatury na zewnatrz, ukorzeniały sie w kopcu i dorastały do odpowiedniej wielkosci. Dla eksperymentu zrobię cos podobnego w tym roku. Ciekawe co wyjdzie :D

solek01

fioletowe przebarwienia zwiazane sa z utrudnionym pobieraniem fosforu w niskich temperaturach lub zalanych korzeniach przez wodę. Uzupełnienic mozna go raczej tylko dolistnie. Zbicie rózy i grubosc pąków w Twoim wypadku moze zalezec głównie od odmiany Polskie odmiany nie maja najlepszej jakosci róz. Takie moje przypuszczenia :lol:

#57 Share przemo19933

przemo19933

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 17:55

Kalafior jak usuwacie chwasty z międzyrzędzi?

#58 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:04

Kalafior z międzyrzędzi to najłatwiej pielnikiem, jest tutaj temat o kapuście, i właśnie o tych maszynach

#59 Share przemo19933

przemo19933

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:17

Kalafior ja właśnie też interesuje mnie teraz ekopielnik ... ciekawe czy w praktyce się sprawdza

Edytowany przez przemo19933, 09 styczeń 2011 - 09:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 11:15

Kalafior Małgosiam jaki plon karnabitu był?? co sądzisz o tej odmianie??