Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kalafior

224 odpowiedzi na ten temat

#221 Share gohan

gohan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 czerwiec 2017 - 15:15

Kalafior

Witam

Jestem początkującym w uprawie kalafiora i często mam problem z dopilnowaniem rozsady. Na polu rośnie ładnie. Może jakieś rady, wasze doświadczenia? Często w tunelu, jak jest gorąco, to nie wiem, czy podlewać w ciągu dnia - z jednej strony mogę go poparzyć, z drugiej po prostu się wykłada. 

Z chemii używam Blackjaka, Asahi...

Później go wystawiam z tunelu do hartowania ale często już nie nadaje się do użytku, albo korzeń słaby...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kalafior Dzisiaj, 12:00
  •  

#222 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 12 czerwiec 2017 - 06:36

Kalafior

Ja tam robię na otwartej przestrzeni rozsady. Musisz podlewanie ograniczyć do minimum to będzie ładny korzeń miała. Ja podlewałem 3 razy na dzień i i trochę za dużo i też nie rosło ale następne ograniczone podlewanie i stoją w dzień nie klapną nawet. Problem ma roślina jak podlewasz za często i za dużo bo wtedy jak przyjdzie ciepły dzień to się w godzinach popołudniowych kładzie a podlać nie możesz bo jest za gorąco a jak roślina będzie miała sucho to będzie robiła lepszy korzeń w tej bryłce. Jak ma już liście właściwe to podlewam kristalonem żółtym im większy tym częściej daje ( nawet dawałem 3-4 dni pod rząd i rosło w oczach). Potem jak ma ładny korzeń to na zielony przechodzę. Dodatkowo można w gorsze miejsca synpąć z ręki saletry jak są suche rośliny i podlać wtedy. Chociaż nie jestem fanem tego ale wyciąga rozsadę ładnie jak jest gorsza góra niż korzeń. Wiadomo na grzyba musisz też podlać. Ja podlewam Previcurem i Polyramem. Kilka dni przed sadzeniem jak masz ładne to na wieczór oderwać paletki trzeba żeby oderwane były od podłoża i zdążyły wstać przed sadzeniem bo jak oderwiesz bezpośrednio przed sadzeniem to zanim posadzisz to będzie leżało. Przed sadzeniem mówią że trzeba przesuszyć ale ja na to nie zwracam uwagi bo trzeba je przecież zaprawić.

#223 Share Agent007

Agent007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 14:10

Kalafior Jaka cena obecnie? Długo się utrzyma według Was?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share gohan

gohan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 17:06

Kalafior

Dzięki za odpowiedź Kamil1996. Kupiłem kolejną paczkę kalafiora, tym razem odmianę Faraday. Postanowiłem ją zrobić w paletki pod wiatą, ostatnio są bardzo duże upały więc zrezygnowałem z tunelu. W wiacie są świetliki, także trochę światła mają, jednak cały czas wyciągają się w stronę światła. Łodygi zrobiły się bardzo długie i cienkie, a po każdym podlaniu większość leży... Rzeczywiście rzadziej podlewam i daje to efekty, jednak w ostatecznym rozrachunku roślinki są wiotkie, nie wiem jak to będzie dalej. Dość ciężko mi sobie z tym poradzić, może przenieść paletki na świeże powietrze lub do tunelu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#225 Share GarbatyRolnik

GarbatyRolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 wrzesień 2017 - 09:43

Kalafior

Orientuje się ktoś jaka cena kalafiora na broniszach i jakie zejście?