Gość

Kalafior

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piratqwert    8

pisałem wcześniej że ok 20 marca. (ogólnie jak pogoda pozwoli).

jak sadzę abeni. ale jak się przekonałem w ostatnich latach. nie każdy kalafior w każdym rejonie polski wyjdzie taki sam.

 

przymierzam się zrobić kalafiora na różyczkę. bo giełdowy robię ten i może następny rok. i koniec.

 

jak ktoś robi. ile wam wychodzi różyczki z ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Dlaczego giełdowego nie chcesz juź uprawiać,przecieź lepsza kasa niź na wczesnej kapuście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pisałem wcześniej że ok 20 marca. (ogólnie jak pogoda pozwoli).

jak sadzę abeni. ale jak się przekonałem w ostatnich latach. nie każdy kalafior w każdym rejonie polski wyjdzie taki sam.

 

przymierzam się zrobić kalafiora na różyczkę. bo giełdowy robię ten i może następny rok. i koniec.

 

jak ktoś robi. ile wam wychodzi różyczki z ha?

20t czasem więcej


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

nie mówię że kasy za kalafior nie ma.

choć do kalafiora i kapusta jest mile widziana.

ale jest kilka czynników które przemawiają za tym, abym zakończył.

 

a o różyczkę się pytam. bo ogólnie robimy pora na przemysł. i muszę jakiś płodozmian zachować:)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Kiedyś sprzedałeś tyle ile miałeś nacięte. A teraz wytniesz połowę tego co wtedy i wrócisz z połową tego do domu. Nie ma zejścia na giełdach. Teraz jedynie pod zamówienia. Ja dlatego skończyłem może kolega ma tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

jak wam się podoba zima? prognozy pokazują że szybko nie puści

sadził ktoś już kapustę lub kalafior w tunelach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

ja tylko polowe uprawy:)

tak się pytam. bo zapowiadali luty najcieplejszy w historii. a teraz przewidują zimę do 10 kwietnia:) ci co będą chcieli posadzić coś w tunelach mogą mieć problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Skoczki rzuciły się na czosnek, pora i kalafiora! Ja zastanawiam się ile trzeba ująć, bo jak pogoda nie zrobi figli to w 2017 roku kalafior złotówki nie przekroczy, jak skoczki nasadzą tysiące ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Nasionami pora jest zainteresowanie ale ludzie szukają jak najtańszych nasion tak mi mówili w sklepie ostatnio. Nasieją badziewia a potem za grosze będą oddawać po giełdach.

 

Panowie stawiajmy na jakość, ładny towar zawsze się sprzeda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8
Napisano (edytowany)

szukają najtańszych... bo nie ma odmian przemysłowych. tego już pewnie pani w sklepie nie powiedziała:)

zasadzić na przemysł... możesz byle co. i urośnie. ale zasiać niestety nie. to muszą być konkretne odmiany.

skoczek nie zaszadzi ci kalafiora.... może zasiać ogórka, pietruszkę, por... ale nie kalafiora. to robią osoby typowo specjalizujące się w tym.

 

co do jakości. to się zgadzam. ładny towar zawsze się sprzeda.

 

 

Edytowano przez piratqwert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

hej.

jak tam u was pierwsze sadzonki kalafiora?

u mnie z 10tyś. po zapikowaniu wyszło 10080:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Jak tam wiosenne kalafioru pod włókniną w związku z pogodą tegorocznej wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

2 dni temu odkryty bo już cisnął włókninę. podsypany, objechany.... rośnie:)) na 1 czerwca powinien spokojnie się zacząć.

ten bez przykrycia też już ładnie podrósł. ogólnie w ubiegłym tygodniu wszystko złapało koloru i zaczeło normalnie rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gohan    0

Witam

 

Jestem początkującym w uprawie kalafiora i często mam problem z dopilnowaniem rozsady. Na polu rośnie ładnie. Może jakieś rady, wasze doświadczenia? Często w tunelu, jak jest gorąco, to nie wiem, czy podlewać w ciągu dnia - z jednej strony mogę go poparzyć, z drugiej po prostu się wykłada. 

Z chemii używam Blackjaka, Asahi...

Później go wystawiam z tunelu do hartowania ale często już nie nadaje się do użytku, albo korzeń słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja tam robię na otwartej przestrzeni rozsady. Musisz podlewanie ograniczyć do minimum to będzie ładny korzeń miała. Ja podlewałem 3 razy na dzień i i trochę za dużo i też nie rosło ale następne ograniczone podlewanie i stoją w dzień nie klapną nawet. Problem ma roślina jak podlewasz za często i za dużo bo wtedy jak przyjdzie ciepły dzień to się w godzinach popołudniowych kładzie a podlać nie możesz bo jest za gorąco a jak roślina będzie miała sucho to będzie robiła lepszy korzeń w tej bryłce. Jak ma już liście właściwe to podlewam kristalonem żółtym im większy tym częściej daje ( nawet dawałem 3-4 dni pod rząd i rosło w oczach). Potem jak ma ładny korzeń to na zielony przechodzę. Dodatkowo można w gorsze miejsca synpąć z ręki saletry jak są suche rośliny i podlać wtedy. Chociaż nie jestem fanem tego ale wyciąga rozsadę ładnie jak jest gorsza góra niż korzeń. Wiadomo na grzyba musisz też podlać. Ja podlewam Previcurem i Polyramem. Kilka dni przed sadzeniem jak masz ładne to na wieczór oderwać paletki trzeba żeby oderwane były od podłoża i zdążyły wstać przed sadzeniem bo jak oderwiesz bezpośrednio przed sadzeniem to zanim posadzisz to będzie leżało. Przed sadzeniem mówią że trzeba przesuszyć ale ja na to nie zwracam uwagi bo trzeba je przecież zaprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gohan    0

Dzięki za odpowiedź Kamil1996. Kupiłem kolejną paczkę kalafiora, tym razem odmianę Faraday. Postanowiłem ją zrobić w paletki pod wiatą, ostatnio są bardzo duże upały więc zrezygnowałem z tunelu. W wiacie są świetliki, także trochę światła mają, jednak cały czas wyciągają się w stronę światła. Łodygi zrobiły się bardzo długie i cienkie, a po każdym podlaniu większość leży... Rzeczywiście rzadziej podlewam i daje to efekty, jednak w ostatecznym rozrachunku roślinki są wiotkie, nie wiem jak to będzie dalej. Dość ciężko mi sobie z tym poradzić, może przenieść paletki na świeże powietrze lub do tunelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj