ArekDzej

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego

Polecane posty

ArekDzej    0

Witam!

Chciałem, wymienić kilka palcy (prętów) nagarniających na motowidłach(skrajnych), i ku mojemu zdziwieniu, o ile te na środku wymienia się błyskawicznie, to przy tych skrajnych nie widzę innego sposobu jak odcinać część mocowania, i po założeniu zaspawać. Nie byłoby tak uciążliwe, gdyby była to wymiana jednorazowa, ale niestety jest tak,że jeszcze kiedyś będę je wymieniał, i co, i znów kolejne cięcie i spawanie, a wszystko dla głupiego palca(chociaż zasadności powierzonych mu funkcji pracy, nie kwestionuje). Być, może ma ktoś jakiś pomysł, jak je mocować,aby oszczędzić, tej uciążliwej obróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja nie widziałem innego rozwiązania jak oderwanie tego kluczem 'żabą', zeszlifowaniu pozostałości, założeniu druta i przyspawaniu podkładki płaskiej dokupionej na wymiar(chyba fi 22 powiększana) delikatnie po obu stronach żeby później bez problemu oderwać ją w razie wymiany druta, w ten sposób wymieniłem 5 drutów. Można też spróbować po uprzednim oderwaniu starej blaszki założyć podkładkę bez spawania na opaskę zaciskową ale nie wiem czy się zmieści i trzeba by dużej podkładki ale cienkiej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

panowie musicie koniec zwoju delikanie nabic mlotkiem na ta blaszke a potem obkrecamy i delikatnie stukamy mlotkiem i tak pomalutku i sie samo nakreci , zadnego obcinania , mi sie udalo to i wam sie powinno udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja tez jakos zdejmowalem (nie pamietam jak) ale wiem ze nic nie ciolem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
panowie musicie koniec zwoju delikanie nabic mlotkiem na ta blaszke a potem obkrecamy i delikatnie stukamy mlotkiem i tak pomalutku i sie samo nakreci , zadnego obcinania , mi sie udalo to i wam sie powinno udac
Dokładnie tak jak kolega napisał, jak ma się wprawę to jest chwila moment, ta blaszka ma takie ścięcie i od tego miejsca trzeba zaczynać. Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli o tym samym myślę to w Rekordzie ta podkładka jest przykręcana śrubą M10.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałem :blink: , spytam się w Agromie czy mają te podkładki oryginalne.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Prosta sprawa , nawet Mi się udało sposobem bez cięcia :)

 

A panowie powiedzcie czy w skrajnie niskim i jak najbliższym przysunięciu nagarniacza do podajnika ślimakowo-palcowego (chyba dobrze to nazwałem panie @Mat912 ? :P ) druty zahaczają wam o blachę tego potocznie mówiąc ślimaka ? U mnie w starym typie hedera "lubelskim" tak jest <_< a jak jest w tych nowszych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

zahaczaja u mnie jak bym nie wysunol to by mi druty pewnie pourywalo^^

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Można faktycznie beż ucinania, najłatwiej w dwie osoby jedna trzyma i obraca a druga popukuję młotkiem, dobrze koledzy radziliście.

A co do ślimaka,to też trochę pukają jeśli się motowideł nie odsunie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

 

ja u siebie muszę wymienić Piasty palca podajnika ślimakowo-palcowego jak się je wymienia bo jeszcze nigdy tego nie rozbierałem sporo przy tym jest roboty ?

 

pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Roboty przy tym jest tak średnio, ja z tego powodu musiałem zjeżdżać z pola gdyż urwała się lewa śruba mocująca wałek po której chodzą te piastki, efekt był taki że dosłownie wszystkie piastki się pokruszyły, koszt jednej to 11,50 a jest ich 14 sztuk, wymieniałem jeszcze wszystkie kulki i połowę trzymaków kulek co razem dało sumkę.

 

Odkręcasz pokrywę ze ślimaka, wyjmujesz wszystkie zawleczki palcy i wysuwasz palce, potem odkręcasz śruby po bokach wałka, później wysuwasz wałek w lewo stojąc na przeciw kombajnu), potem w prawo i masz wałek z piastkami na wierzchu. Moja rada, kup te śruby fi10 wałka o twardości wyższej niż 8.8 i żeby było bezgwincie na całej długości gdzie jest schowana śruba w wałku i trzymakach, bo u mnie pękła na gwincie (zaraz jak się zaczynało bezgwincie śruby) w połowie wałka, bo pewnie ktoś założył śrubę jaką miał. Zwróć uwagę na łożyska w środku, u mnie były lekkie luzy ale nie było czasu na wymianę. Jak będziesz rozbierał ale pewnie już to zrobiłeś, to podnieś nagarniacz do samej góry, a heder to jak ci wygodnie.

 

Z ciekawostek dodam, że cena wkładu (ślizgacza) do środka piastki jest taka sama jak całej piastki.

 

Pozdrawiam imiennika.

 

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Zamiast śruby fi10 wbija się specjalną tulejkę z nacięciem i nie ma problemu z obcinaniem.U mnie są takie od początku i raz jedna się uszkodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ta "tulejka z nacięciem" nazywa się kołek rozporowy...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

http://www.google.pl/imgres?q=ko%C5%82ek+rozporowy&um=1&hl=pl&sa=N&tbm=isch&tbnid=8rdESA2-jjQ0dM:&imgrefurl=http://strefaokazji.com/produkt/306/148/ARTYKULY_METALOWE/KOLKI_ROZPOROWE/KOLEK_ROZPOROWY_Z_HAKIEM_10_5x60mm_100szt_.html&docid=JXyQf-tgLopx6M&w=465&h=456&ei=SvdfTu3cG9T14QStmr1H&zoom=1&biw=1024&bih=650

 

...to są kołki rozporowe, a ta tulejka z nacięciem to może być kołek rozprężny. Wszak nie polecam ciężko jest to wbić a wybić jeszcze ciężej, śruba będzie bez pustego miejsca w środku i na pewno twardsza np. 10.9 będzie dobra. Tylko na grubości wałka nie może być gwintu bo na nim śruba pęknie na bank.

 

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj