Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 22:37

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Witam!
Chciałem, wymienić kilka palcy (prętów) nagarniających na motowidłach(skrajnych), i ku mojemu zdziwieniu, o ile te na środku wymienia się błyskawicznie, to przy tych skrajnych nie widzę innego sposobu jak odcinać część mocowania, i po założeniu zaspawać. Nie byłoby tak uciążliwe, gdyby była to wymiana jednorazowa, ale niestety jest tak,że jeszcze kiedyś będę je wymieniał, i co, i znów kolejne cięcie i spawanie, a wszystko dla głupiego palca(chociaż zasadności powierzonych mu funkcji pracy, nie kwestionuje). Być, może ma ktoś jakiś pomysł, jak je mocować,aby oszczędzić, tej uciążliwej obróbki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Dzisiaj, 05:29
  •  

#2 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 22:54

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Ja nie widziałem innego rozwiązania jak oderwanie tego kluczem 'żabą', zeszlifowaniu pozostałości, założeniu druta i przyspawaniu podkładki płaskiej dokupionej na wymiar(chyba fi 22 powiększana) delikatnie po obu stronach żeby później bez problemu oderwać ją w razie wymiany druta, w ten sposób wymieniłem 5 drutów. Można też spróbować po uprzednim oderwaniu starej blaszki założyć podkładkę bez spawania na opaskę zaciskową ale nie wiem czy się zmieści i trzeba by dużej podkładki ale cienkiej.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#3 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 23:23

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego panowie musicie koniec zwoju delikanie nabic mlotkiem na ta blaszke a potem obkrecamy i delikatnie stukamy mlotkiem i tak pomalutku i sie samo nakreci , zadnego obcinania , mi sie udalo to i wam sie powinno udac

#4 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 08:38

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego ja tez jakos zdejmowalem (nie pamietam jak) ale wiem ze nic nie ciolem ^^

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2011 - 13:39

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego

panowie musicie koniec zwoju delikanie nabic mlotkiem na ta blaszke a potem obkrecamy i delikatnie stukamy mlotkiem i tak pomalutku i sie samo nakreci , zadnego obcinania , mi sie udalo to i wam sie powinno udac

Dokładnie tak jak kolega napisał, jak ma się wprawę to jest chwila moment, ta blaszka ma takie ścięcie i od tego miejsca trzeba zaczynać.

Edytowany przez MAT912, 09 lipiec 2011 - 13:58.

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 18:09

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Jeżeli o tym samym myślę to w Rekordzie ta podkładka jest przykręcana śrubą M10.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 11:55

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałem :blink: , spytam się w Agromie czy mają te podkładki oryginalne.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#8 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 lipiec 2011 - 12:03

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Prosta sprawa , nawet Mi się udało sposobem bez cięcia :)

A panowie powiedzcie czy w skrajnie niskim i jak najbliższym przysunięciu nagarniacza do podajnika ślimakowo-palcowego (chyba dobrze to nazwałem panie @Mat912 ? :P ) druty zahaczają wam o blachę tego potocznie mówiąc ślimaka ? U mnie w starym typie hedera "lubelskim" tak jest <_< a jak jest w tych nowszych ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 15:26

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego zahaczaja u mnie jak bym nie wysunol to by mi druty pewnie pourywalo^^

Edytowany przez kravter, 10 lipiec 2011 - 15:26.

#10 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 14:47

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Można faktycznie beż ucinania, najłatwiej w dwie osoby jedna trzyma i obraca a druga popukuję młotkiem, dobrze koledzy radziliście.
A co do ślimaka,to też trochę pukają jeśli się motowideł nie odsunie...

#11 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:28

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Witam

ja u siebie muszę wymienić Piasty palca podajnika ślimakowo-palcowego jak się je wymienia bo jeszcze nigdy tego nie rozbierałem sporo przy tym jest roboty ?

pozdrawiam
Mariusz

#12 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 22:28

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Roboty przy tym jest tak średnio, ja z tego powodu musiałem zjeżdżać z pola gdyż urwała się lewa śruba mocująca wałek po której chodzą te piastki, efekt był taki że dosłownie wszystkie piastki się pokruszyły, koszt jednej to 11,50 a jest ich 14 sztuk, wymieniałem jeszcze wszystkie kulki i połowę trzymaków kulek co razem dało sumkę.

Odkręcasz pokrywę ze ślimaka, wyjmujesz wszystkie zawleczki palcy i wysuwasz palce, potem odkręcasz śruby po bokach wałka, później wysuwasz wałek w lewo stojąc na przeciw kombajnu), potem w prawo i masz wałek z piastkami na wierzchu. Moja rada, kup te śruby fi10 wałka o twardości wyższej niż 8.8 i żeby było bezgwincie na całej długości gdzie jest schowana śruba w wałku i trzymakach, bo u mnie pękła na gwincie (zaraz jak się zaczynało bezgwincie śruby) w połowie wałka, bo pewnie ktoś założył śrubę jaką miał. Zwróć uwagę na łożyska w środku, u mnie były lekkie luzy ale nie było czasu na wymianę. Jak będziesz rozbierał ale pewnie już to zrobiłeś, to podnieś nagarniacz do samej góry, a heder to jak ci wygodnie.

Z ciekawostek dodam, że cena wkładu (ślizgacza) do środka piastki jest taka sama jak całej piastki.

Pozdrawiam imiennika.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#13 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 14:35

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Zamiast śruby fi10 wbija się specjalną tulejkę z nacięciem i nie ma problemu z obcinaniem.U mnie są takie od początku i raz jedna się uszkodziła.

#14 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 21:47

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego Ta "tulejka z nacięciem" nazywa się kołek rozporowy...
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 22:28

Wymiana palca (skrajnego) nagarniającego http://www.google.pl...iw=1024&bih=650

...to są kołki rozporowe, a ta tulejka z nacięciem to może być kołek rozprężny. Wszak nie polecam ciężko jest to wbić a wybić jeszcze ciężej, śruba będzie bez pustego miejsca w środku i na pewno twardsza np. 10.9 będzie dobra. Tylko na grubości wałka nie może być gwintu bo na nim śruba pęknie na bank.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330