Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 14 wrzesień 2007 - 19:54

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t Mianowicie chodzi mi o to czy taką przeróbkę może wytrzymac rama i resory.
Na pewno trzebaby było zmienic opony, a nawet całe koła na szersze, podniesc butry i ew. jakieś inne przeróbki.
Prosilbym was o radę. Tak jak na początku czy można coś takiego wykonac, a jeśli już to co robic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t Dzisiaj, 11:51
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 wrzesień 2007 - 21:57

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t Taśma do posuwu jest pojedyńcza czy podwójna? Jeśli pojedyńcza to tu widze największy problem... wyciągające sie łańcuchy. Wystarczy zobaczyć co sie dzieje z rozrzutnikami wykorzystywanymi przy zbiorze kukurydzy. Co do opon to w tandemie 6t mam 11.5-15 i jest OK. Burty można podnieść ale to już pewne utrudnienie przy załadunku turem czy nawet cyklopem. Podniesiesz burty ale co z tylną ramą z wałkami, i tak nie możesz załadować zbytnio powyżej niej. Resory i rama powinne wytrzymać bez szaleństw na dojazdówkach na pole.

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 08:16

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t Ja mam pojedynczo taśmę http://www.agrofoto....t...i&img=17095 ale nie mam resorów.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 13:59

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t Ale gdybyś miał to rozrzucić po polu to nie naładowałbyś tyle <_< Taka fura nie przeszła by przez rame z wałkami.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 15:03

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t trzeba by przerobić wałki <_< albo założyć takie http://www.agrofoto....t...i&img=17265

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 16:44

Taśma do posuwu jest pojedyńcza czy podwójna? Jeśli pojedyńcza to tu widze największy problem... wyciągające sie łańcuchy. Wystarczy zobaczyć co sie dzieje z rozrzutnikami wykorzystywanymi przy zbiorze kukurydzy. Co do opon to w tandemie 6t mam 11.5-15 i jest OK. Burty można podnieść ale to już pewne utrudnienie przy załadunku turem czy nawet cyklopem. Podniesiesz burty ale co z tylną ramą z wałkami, i tak nie możesz załadować zbytnio powyżej niej. Resory i rama powinne wytrzymać bez szaleństw na dojazdówkach na pole.

Niestety pojedyncza. Te łańcuchy są wkur.......
A gdyby tak poniesc o połowę burt. Na wałki by ''starczyło'' i nie byłby za bardzo przeciązany.

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 22:13

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t jeśli czesz ładować tyle żeby zmieściło się pod standardowym aparatem to nie musisz powiększać burt.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 17 wrzesień 2007 - 13:12

jeśli czesz ładować tyle żeby zmieściło się pod standardowym aparatem to nie musisz powiększać burt.

Jakbym powiększył i tak więcej wejdzie.

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 14:08

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t Czyli na początek zrób nieco wyższe burty czy jakieś solidne nadstawki. Zawsze wejdzie więcej bo można bedzie wrzucić więcej na boki a nie robić górke. Rama, resory czy posuw nie powinne sie nadwyrężyć. W pracy zobaczysz czy trzeba będzie większe opony.

#10 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 15:33

Czyli na początek zrób nieco wyższe burty czy jakieś solidne nadstawki. Zawsze wejdzie więcej bo można bedzie wrzucić więcej na boki a nie robić górke. Rama, resory czy posuw nie powinne sie nadwyrężyć. W pracy zobaczysz czy trzeba będzie większe opony.

Tak się zastanawiam, czy bardziej nie oplacałoby się kupic oryginalnego tandema 6 t.

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 16:02

Tak się zastanawiam, czy bardziej nie oplacałoby się kupic oryginalnego tandema 6 t.

Mam takie coś i jestem zadowolony z niego, już nawet nie pamiętam jak długo jest w gospodarstwie, możliwe że dłużej niż ja ;) W porównaniu do 4,5t dwuosiówki oprócz tego że wchodzi 1,5x więcej to jest stabilniejszy, dociąża tylną oś ciągnika i ma dwie taśmy do posuwu które sie tak nie wyciągają (dopiero niedawno musiałem pierwszy raz je wymienić). Kilka lat temu miał remont skrzyni ładunkowej bo sie sypała ze starości, ale rame ma wyjątkowo solidną (gruby ceownik hutniczy).

Sprawdź ile możesz wziąć za swój, policz koszty materiału na podwyższenie burt i zobacz czy sie opłaca kupić wiekszy czy przerabiać ten. Ja bym kupił większy i nie bawił sie w półśrodki :)

#12 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 20 wrzesień 2007 - 18:27

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t znajomy miał tez taki rozrzutnik gdy robił remont wstawił wieksze burty teraz na niego wejdzie 6 t , może jutro wstawie zdjęcie

coraz gorzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 19:13

Mam takie coś i jestem zadowolony z niego, już nawet nie pamiętam jak długo jest w gospodarstwie, możliwe że dłużej niż ja ;) W porównaniu do 4,5t dwuosiówki oprócz tego że wchodzi 1,5x więcej to jest stabilniejszy, dociąża tylną oś ciągnika i ma dwie taśmy do posuwu które sie tak nie wyciągają (dopiero niedawno musiałem pierwszy raz je wymienić). Kilka lat temu miał remont skrzyni ładunkowej bo sie sypała ze starości, ale rame ma wyjątkowo solidną (gruby ceownik hutniczy).

Sprawdź ile możesz wziąć za swój, policz koszty materiału na podwyższenie burt i zobacz czy sie opłaca kupić wiekszy czy przerabiać ten. Ja bym kupił większy i nie bawił sie w półśrodki :)

Obliczyłem,że na same burty może pójsc około 900 zl. chyba 2 lata temu był remontowany i myślę, ze mógłbym wziąc za niego około 6000 zł. Tandemy ''chodzą'' po około 10000 zł. Narazie ten zostaje, ale jeśli zmieniłbym ciągnik na większy to szybciej bym ten wymienił.