Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno owiec i danieli .

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawero

Dawero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 12:56

Kupno owiec i danieli . Mam zamiar kupić kilka owiec głównie jako hobby , ale kompletnie nie wiem gdzie i od kogo. Co prawda w internecie jest sporo ogłoszeń jednak wszystkie z małopolskiego a ja mam z 700 km wiec interesowało by mnie kupno w okolicach woj. (kuj-pom) a najlepiej Grudziądza.

Jeśli chodzi o daniele również chce kupić może z 2 samice i samca tu akurat mam gdzie kupić ale chciałbym się dowiedzieć o sytuację prawną odnośnie ich - czy jakieś specjalne warunki trzeba spełnić trzymając je ? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno owiec i danieli . Dzisiaj, 02:46
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 875 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 13:46

Kupno owiec i danieli . Owce górskie nie za bardzo by się nadawały na twoje okolice (podejrzewam że masz teren głównie nizinny) jeśli chcesz kupić owce to proponowałbym zadzwonić do związku hodowców tam ci doradzą Ja bym ci mógł sprzedać ale też masz do mnie daleko. A co do sytuacji prawnej hodowli danieli to sa to normalne zwierzęta i nie ma co do nich żadnych specjalnych wymagań

#3 Share Dawero

Dawero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 14:10

Kupno owiec i danieli . Tak masz racje same tereny nizinne u mnie ale przykładem może być mój sąsiad który miał przez długi czas owce ale zlikwidował gdzieś z 5 lat temu . Więc myślę że źle im by nie było. :)

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 875 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 11:04

Kupno owiec i danieli . Ale pewnie miał owce jakiejś rasy nizinnej i wtedy nie ma problemu. Jedyne co to leki na motylicę trzeba dawać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Hodowca443

Hodowca443

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 13:00

Kupno owiec i danieli . Sprzedam daniele !
Zainteresowanych proszę o odpowiedź...

#6 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 14:19

Kupno owiec i danieli . Hodowca443...to nie giełda...!!

#7 Share Fokus92

Fokus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:30

Kupno owiec i danieli . A co powiedzieli byście o owcach kameruńskich?? Da się na nich zarobić?? Mam w okolicy sporo nie użytków które mógłbym wykorzystać, nie było by problemu z sianem, również budynki wyremontowalem i stoją puste. Liczę na pomocne wypowiedzi. Pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 luty 2012 - 14:46

Kupno owiec i danieli . Panowie... czy ktoś z was hoduje daniele? Na wiosnę będę miał 3 zacielone matki. Jakie mają wymagania, ile potrzebują terenu na jedną sztukę? Czy potrzebna jest jakaś wiata do schronu przed wiatrem i opadami? Mają u mnie żyć na łące, około 35 arów ogrodzonej siatką leśną. Rośnie tam kilka drzew. Co jeszcze muszę im przygotować? Jest to mój pierwszy kontakt z tymi zwierzętami.