karolas123

c-360 Turbo?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukano    0

Nie chodziło mi o nowy ale w sensie używanego możesz sprzedać 60 i dołożyć i kupić cos mocniejszego ale jak chcesz wzmocnić 360 to podkręcić na pompie będzie trochę więcej palił ale będzie mocniejszy


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

A skrzynia i cała reszta? jak turbo to już można dołożyć IC ale wg mnie to niezbyt fajne rozwiazanie, chyba że pojazd jest specyficzny, dostosowany pod siebie i ma sie sentyment.. ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

turbina chyba pochodziła by od 1014 nie wiem czy nic nie trzeba by wymienić np skrzyni tylko z kąd wziąć skrzynie od c-385?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
@ marcin23 - a po co ci skrzynia od 385 do 360??

Żeby wytrzymała mocniejszy silnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

jak dla mnie głupia zabawa-wzmocni się silnik-szlag trafi skrzynię obliczoną na moc nieuturbionego silnika, zmieniać skrzynię??-na jaką-od zetora?, bo chyba nic innego bez jakieś flanszy przejściowej nie podejdzie, jak skrzynia to raczej na pewno i most bo tez ie obliczony na wyższą moc, jak most to pewnie podnosnik, pompę zaczepy-czyli budowa innego ciagnika-taki zlepek różnych bajerów-a i tak nie wiadomo jak na turbo zareaguje silnik sześcdziesiątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
jak dla mnie głupia zabawa-wzmocni się silnik-szlag trafi skrzynię obliczoną na moc nieuturbionego silnika, zmieniać skrzynię??-na jaką-od zetora?, bo chyba nic innego bez jakieś flanszy przejściowej nie podejdzie, jak skrzynia to raczej na pewno i most bo tez ie obliczony na wyższą moc, jak most to pewnie podnosnik, pompę zaczepy-czyli budowa innego ciagnika-taki zlepek różnych bajerów-a i tak nie wiadomo jak na turbo zareaguje silnik sześcdziesiątki

nic dodać nic ująć ; ]

Aczkolwiek lekkie turbo dające pare koni nie będzie może zabójcze ale zabawa nie warta świeczki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

60ka która miałaby mieć mieć turbo miała remont silnika w maju.Skrzynia dlatego bo od 60ki seryjna by nie wytrzymała tak myślałem nad skrzynią od 7211 lub u912 <_<


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5    0

jak masz dobry silnik wystarczy dawke w pąpie paliwowej pądkręcić z 5 będzie ruszała a jak ciągnie przyczepy to nic nie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0
widziałem c-4011 ze skrzynią 7211

tak ale C-4011 to też zetor 4011 który dał początek zarówno C-360 jak i zetorom-między innymi 7211 i takie coś da się zrobić, jak pewnie da się założyć skrzynię z zetora 8011 do C-385 czy 912 bo to praktycznie bliźniacze maszyny, wątpię by do c-360 pasowała skrzynia z ursusa "ciężkiego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkładał ktoś podtlenek azotu do sześćdziesiątki? Da rade z pługiem 5x40? <_<

 

Ja sprobuje wsadzic podtlenek a jak bedzie za slaba i nie pociagnie 5x40 obrotowki to wstawie nadtlenek;) Albo 2 ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

tylko jestem ciekaw ile koni przybędzie 60ce jak podkręce pompe <_< słyszałem ze mozna jeszcze zwiększyć pojemnosc silnika i tez bedzie kilka koni więcej


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli wymiemisz korbowody i pewnie wal korbowy to pojemnosc sie zwiekszy i moc. Na takiej zasadzie powstal silnik do 1734 ktory w oryginae byl zaprojektowany do 16.Powodzenia


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

ale mniej więcej o ile sie zwiększy moc? tak o 2-3 konie czy tak z 8-10 koni? a moze więcej?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

Jeśli chcesz zwiększyć pojemność to załóż tuleje od zetora ale to trzeba roztaczać blok

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...mp;hl=pojemnosc


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

tylko 60ka nawet po zwiększeniu mocy nie zyska większego uciągu(podobno) to w sumie przecież po to bym zwiększał moc zeby uciągnąć p?ług 4 skibowy.Nawet po dociążeniu <_< bo umnie 60ka choszi z 3 skibowym bo 4 skiby to zaciężko


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Faktycznie na TopAgrar była przeróbka 360 na 360 turbo. nie pamiętam jaka to była turbina ale mi się wydaje, że chyba z volvo (osobówki) 2,5litra.

Co do skrzyni to bym znów się tak bardzo nie obawiał bo jest to dosyć stara konstrukcja obliczana bez komputerów ;) i wszystko wtedy było liczone na duuuuże zapasy (jako przykład podam to, że mechanizm różnicowy z c360 jest montowany w bizonach super a tam motor ma o wiele większą moc i moment).

A na pewno mijało by sie z celem montowanie skrzyni biegów czy też innych mechanizmów z c385 czy też innych ciągników <_< .

No ewentualnie jakaś układ przeniesienia napędu z zetora 72xx lub 77xx ale czy to ma sens??????

 

Co do samej przeróbki na turbinę to aby ją jak najlepiej wykorzystać dobrze by było jakoś zastanowić się nad zmianą dawki pompy wtryskowej w zależności od ciśnienia turbiny - bo wiadomo turbina nie ciągnie na niskich obrotach wiec wtedy nie mam sensu pchania większej ilości paliwa, natomiast było by trzeba go więcej kiedy turbina pracuje.

A jeśli chodzi o uciąg zawsze można go poprawić poprzez zwiększenie obciążenia ciągnika czy też moze większe i szersze koła.

 

Oczywiście na pewno to turbo przyczyni się do zmniejszenia żywotności silnika i układu przeniesienia napędu.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj