Skocz do zawartości

Zdjęcie

c-360 Turbo?

270 odpowiedzi na ten temat

#201 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 13:26

c-360 Turbo? Bo takie rozdzielaczowe pompy powinny być od silników maszyn czy traktorów, ostatecznie busów o podobnej pojemności np. 3-3.5l w których silnik kręci do 2.5tys obr. a nie z golfaII 1.6d gdzie silnik kręci się do 5 tys. a silnik jest o połowę mniejszy.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
c-360 Turbo? Dzisiaj, 22:44
  •  

#202 Share toffik

toffik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 14:10

c-360 Turbo? Mi sie wydaje ze powinna byc to pompa od jakiegos silnika 2,2- 2,5.tylko gdzie znajdziesz pompe ktora kreci 2500obrotow.Busy tez kreca wysoko .Jedynie podchodzilo by od jakiegos perkinsa.

#203 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 15:29

c-360 Turbo? Przeczytaj 5 razy to co napisałeś i może wyłapiesz gafe jaką napisałeś :D A po za tym co to za marka i model busa nie pisze tu o vanie tylko busie i nie 1.9td tylko o silnikach od 2.8 w górę a najlepiej 3L w górę któremu silnik wkręca sie więcej jak 2.800obr/min?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#204 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 05 listopad 2012 - 17:35

c-360 Turbo? @toffik od czego masz założone przewody do wtryskiwaczy i jaką mają długość, czy np. pasowały by od U1224?
Jest kilka modeli ciągników z pompą VE, zbliżonych pojemnością i mocą do c-360, wystarczy poszukać....

Edytowany przez jaco512, 05 listopad 2012 - 17:36.

#205 Share toffik

toffik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 19:06

c-360 Turbo? Faktycznie literowka.Chodzilo mi o obroty 2500 max. Citroen jumper 3,0 osiaga moc max przy 3400 obrotow [zrodlo wikipedia].Przewody mialem od c385, od 1224 podejrzewam ze tez bo chyba roznia sie tylko dlugoscia

#206 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 22:26

c-360 Turbo? No dokładnie, jeżeli obroty pompy to 2500obr, to silnik musi piłować na 5000tys, tu potrzebna pompa z silnika który kręci się do 2800 tj. c360 aby pompa obracała się max 1400obr/min,
czemu?
bo dawki jednostkowe paliwa w tych pompach zależne są od obrotów pompy, czyli tak jak piszesz citroen jumper największy moment ma przy 3.4tys obr/min, czyli pompa wtryskowa (o ile jest pompa a nie common rail) największy wydatek ma przy 1700obr/min, a pompa w c360 ma max 1400obr/min, i tu jest pies pogrzebany :) , będzie muł tj. kolega wyżej pisze.

Dopisze aby nikt nie przejęzyczył się i mnie nie cytował, mowa o czterosuwowych silnikach, 2 obroty wału korbowego silnika= 1obrót pompy wtryskowej i wałka rozrządu, a obroty i wydatki pisałem dla pomp wtryskowych czyli po łopatologicznemu 2tys obr silnika=1tys obr pompy wtryskowej /min.

Edytowany przez bobytempelton, 05 listopad 2012 - 22:30.

#207 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 05 listopad 2012 - 22:35

c-360 Turbo? a pompa od ciągnika ltz sie nada? w rpt kiedyś opisywali taką operację

#208 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 23:11

c-360 Turbo? Ale w ltz jest sekcyjna pompa o ile pamiętam, t25x2 2 podwójne sekcje to tak jak zamienił stryjek siekierkę na kijek :D , może ktoś wsadził z braku oryginalnej a pod ręką była ltz, da się założyć bez problemów rozdzielaczową rotorową, mniej będzie silnik spalał na wysokich obrotach i będzie się szybciej wkręcał, ale nie z lekkiego silnika samochodu co kręci się do 5tys. obr/min, charakterystyka silnika i pompy musi być podobna.

Edytowany przez bobytempelton, 05 listopad 2012 - 23:30.

#209 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 05 listopad 2012 - 23:42

c-360 Turbo? Czytałem ten artykuł, gość kupił nową pompę ltz za 650 zł, (ponoć ma lepszy profil krzywek na wałku w pompie), do tego rozwiercił komory w tłokach i stwierdził, że spalanie spadło o 20%.

#210 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 11:07

c-360 Turbo? Jak dla mnie brzmi to abstrakcyjnie trochę, wałek krzywkowy pompy wtryskowej to nie wałek rozrządu z wersji gt, ma jedynie podnieść sekcje i na tym się kończy jego rola, tu kąty wyprzedzeń ustawia się początkiem wtrysku. Jedyne co przychodzi mi do głowy to że ta pompa ma mniejsze dawki jednostkowe, bo innego wytłumaczenia nie ma.
Co do rozwiercania tłoków... też abstrakcja żeby nie pisać głupota, zmniejsza się w ten sposób stopień sprężania czyli moc, po za tym przecież ten tłok nie ma komory spalania aby ją rozwiercić, a nijaką półkomorę wirową, to co tu rozwiercać i po co? ja bym ją jeszcze zmniejszył, chodził by głośniej ale był by mocniejszy.

A zapomniałem 20% ?? :blink: nie za dużo? może pierwszą próbę robił w gumofilcach i nie czuł pedalu gazu, a drugą próbę w sandałkach i obchodził się z gazem delikatnie :D

Edytowany przez bobytempelton, 06 listopad 2012 - 11:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 listopad 2012 - 19:11

c-360 Turbo? Jeżeli spadła moc to i spalanie zmalało, to akurat logiczne :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#212 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 06 listopad 2012 - 23:14

c-360 Turbo? ale ta pompa jest rotacyjna nie sekcyjna a o kształcie krzywek to było że w orginalnych pompach profil krzywek jest bardzo łagodny ale gdybym miał wybierać którą pompę założyć nową od LTZ czy jakąś od samochodu to wybrałbym tą rosyjską a to rozwiercanie tłoków to już naprawę nie wiem po co zresztą w tym RPT jak coś opisują to rzadko kiedy żeby jakiejś bomby nie było chyba że to tak specjalnie to przepraszam :)

#213 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 13:22

c-360 Turbo? Panowie a zwłaszcza toffik nad rozdzielaczem masz śrube regulacyjną dawki paliwa na śrubokręt zakątrowaną nakrętką ósemką zwiększ dawkę podczas pracy silnika będą ci się obroty podnosić następnie podreguluj dzwignie aby zmniejszyć i będzie git

#214 Share toffik

toffik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:05

c-360 Turbo? Dla jasnosci pompa byla zamontowana i po dwu tygodniowym uzytkowaniu zostala zdemontowana.Pracowala dosyc dobrze tylko za malo podawala paliwa pod duzym obciazeniem i nieszlo tego przeskoczyc [za mala srednica tlokorozdzielacza]

#215 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 07:44

c-360 Turbo? Skoro temat o montowaniu turbosprężarki, warto od razu szukać pompy VE ( rotacyjna Bosch) z "grzybkiem"(LDA)(http://faq.piranha-n...p?id=26&node=11)- mechanizmem odpowiadającym za zwiększenie dawki paliwa przy wzroście ciśnienia powietrza w dolocie.
Link z informacją jak rozgryźć oznaczenie pomp VE:
http://forum.tdi-tun...topic.php?t=122

Lista pomp i pojazdów gdzie były montowane:
http://www.vepump.com/CZB.htm

Przy podmianie na inną najlepiej szukać pompy która:
- kręci się w tą samą stronę co w ciągniku (litera L lub R w oznaczeniu pompy)
- pochodzi z silnika o podobnych obrotach pracy silnika ( nie trzeba grzebać przy regulatorze obrotów)
- pochodzi z silnika o podobnej mocy, lub trochę mocniejszego (łatwo wyregulować dawkę paliwa)
-szukać pompy przystosowanej do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia dla wtryskiwaczy z którymi ma działać.

Edytowany przez Alchemik, 09 listopad 2012 - 07:45.

#216 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 27 listopad 2012 - 16:07

c-360 Turbo?

...silnik osiągnie moc ok 100 KM.
Bez komentarza, +10% za Orty.

Boże widzisz, a nie grzmisz! Przecież to nie realne!!! Tak to jest jak się rejestrują dzieci w wieku 13 lat!
Za dużo Need for Speeda. Spadaj do lektur. Bo mnie już nosi jak czytam takiego specjalistę!

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#217 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 18:32

c-360 Turbo? Może koledze chodzi o moc na kole zamachowym, bo tyle uzyskuje na pewno :D
Zapraszam na swój profil

#218 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 19:14

c-360 Turbo? No moc silnika... podaje się raczej na wyjściu z niego. Czyli moc silnika to to co oddaje wałem na odbiornik.
Gdyby z 60-ki wydusił 100 koni to właściciel nie cieszył by się tym silnikiem długo. Do pierwszego może 80 procentowego obciążenia.

Edytowany przez seweryn20, 27 listopad 2012 - 19:15.

KPK Kumurun Team

#219 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 19:29

c-360 Turbo? Wiem wiem, mówiłem z ironią :P
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 19:31

c-360 Turbo? A rozumiem. Nie wyczułem sprawy :)
KPK Kumurun Team