Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy]

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luki2991

Luki2991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 19:09

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] Witam!Od niedawna mam ten traktor a dziś pojawił mi się problem.Mam problem z przerywaczem od kierunków wiec zacząłem się z nim bawić.Wyjąłem go kilka razy,przeczyściłem i ciągnik palił.Jednak gdy chciałem go zapalić za chwile po przekręceniu kluczyka nie ma żądnej reakcji oprócz tykania gdzieś niedaleko bezpieczników.Dodam, że przed tym zdjąłem deskę z zegarami lecz po założeniu traktor odpalał normalnie.Czy możliwe jest że coś rozłączyłem??Po zpięciu w rozruszniku na krótko odpalił normalnie.Z góry dzięki za odp
A tutaj zdjęcie
http://zapodaj.net/4...32141f.jpg.html
1.to chyba ten przerywacz prawda??
2 i 3 to kabelki mozliwe ze sie rozłączyły
a podczas przekrecania kluczykiem pyka gdzies za bezpiecznikami lub w tym obrebie tak mi sie zdaje

Edytowany przez Luki2991, 08 lipiec 2011 - 09:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] Dzisiaj, 21:05
  •  

#2 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 19:52

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] Posprawdzaj bezpieczniki I jak tam będzie ok to rozbierz znów deskę. Ja sie tez tak bawiłem bo szukałem jednego kabla i po złożeniu ciągnik chodził. Baaa nawet wóz paszowy robiłem. Aż zobaczyskom kłęby dymu spod deski. Na szczęście tylko kierunki poszł i nic wiecej. Dlatego sprawdź bezpieczniki a potem deskę. Moze masa CI sie rozłączyła albo kabel zluzował w stacyjce. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#3 Share Luki2991

Luki2991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 08:29

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] bezpieczniki są w porządku więc idę rozbierać deskę dzięki:)

#4 Share Luki2991

Luki2991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 09:11

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] moze ktos ma jeszcze jakis pomysl??

#5 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 15:35

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] Nic innego nie znajdziesz. Jeśli grzebałeś pod deską to tam musi być wina. No chyba że gdzieś masz kabel przerwany. Albo może masz klemy za słabo przykręcone na akumulatorze?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:20

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] 1.pyka przerywacz i bedzie pykał do czasu az odpalisz ciągnik to takie ostrzezenie ze nie ma ładowania i ciśnienia oleju!
2.ten czerwony to jeden z głównych kabli prądowych i dlatego nie pali powinien być 2 takie obok siebie u gory!

#7 Share Luki2991

Luki2991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 10:04

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] no pasuje jest taki u góry jeszcze jeden łączyłem je i nie ma reakcji.A co do pykania to mi nie chodzi o te ostrzegające tylko takie przy próbie odpalania tam za bezpiecznikami gdzies

#8 Share Luki2991

Luki2991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 20:42

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] moze ktos ma inny pomysł??

#9 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:47

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] Moj pomysl jest taki zebys lepiej znalazl sobie dobrego elektyka ktory powie co jest grane. Albo kup sobie miernik, wez schemat i sprobuj naprawic sam. W zasadzie nie ma nic prostrzego niz uklad odpalania rozrusznika. Jesli przekaznik "tyka" po przekreceniu kluczyka to jest pare mozliwosci:
1. uszkodzona stycyjka
2. uszkodzony bezpiecznik
3. uszkodzony przekaznik ( po przekreceniu kluczyka na styku "87" w przekazniku, napiecie musi wynosic 12 V. Jesli tak nie jest, sprawdz napiecie na styku "30". Jesli masz tam napiecie, znaczy uszkodzony przekaznik, jesli nie to albo uszkodzona stycyjka, bezpiecznik, albo przerwany przewod doprowadzajacy.
Natomiast jesli masz napiecie na styku "87" to moze to byc tylko usterka przewodu od tego styku do rozrusznika.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 01 sierpień 2011 - 10:32

Fendt 309 LSA [kierunkowskazy] Macie moze schemta- mam ten sam problem z tym, ze ja nic nie dłubałem. Światła świeca mocno, wszystko jest ok, po za tym ,ze po przekręceniu kluczyka na chwile włacza się świeca zarowa i słychać ciche tykniecie. Wiece moze który z tych bezpieczników odpowiada za rozrusznik ?

SP: @Luki2991 ale masz syf w tym ciągniku- nie słyszałeś o myjce ? ;)

Edytowany przez radzikus, 01 sierpień 2011 - 10:33.

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron