Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmtrac 7110 DT

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:16

Farmtrac 7110 DT

Ja osobiście siedziałem w farmtracku 7110dt i jest bardzo fajny. Ja na twoim miejscu wybrał bym farmtracka i zaoszczedził przy tym troche kasy. Zamawiasz klime siedzenie pneumatyczne grammer radio i wszystkie bajerki i masz luksus. W zetorze farterra 105 tez siedziałem i wolał bym farmtracka. Farmtrac ma dwustopniowy wzmacniacz mometu a zetor nie. Obu ciagnikom nic nie brakuje ale farmtrac tanszy i uwiez mi duzo oszczedniejszy. Kolega ma forterre a ja farmtrac 690dt i nawet nie ma co porownywac spalania. Wedlug mnie wszystkie zetory to smoki na paliwo.

tak kolego tylko wazny jest tez serwis, bo jesli coś sie zepsuje w silniku to juz farmtrac nie odpowiada tylko perkins, jesli padnie ci pompa wtryskowa to nie uznają ci gwarnacji bo uzywales zlego paliwa, poza tym części są drogie, wiec początkowy koszt zakupu zetora - owszem większy, ale potem ekspoatacja i ew naprawy tansze a przede wszystkim szybsze w naprawie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmtrac 7110 DT Dzisiaj, 08:32
  •  

#22 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:34

Farmtrac 7110 DT Ja akurat miałem styczność z serwisem perkinsa na gwarancji mojego Famtraca - leciało z uszczelki pod chłodnicą oleju silnikowego. Po zgłoszeniu przez sprzedawcę awarii do Farmtraca serwis perkins polska przyjechał po dwóch dniach całą ciężarówką załadowaną różnym sprzętem. Wszystko sprawnie wymienili. Serwis uważam za bardzo profesjonalny. Każda śruba dokręcana była kluczem dynamometrycznym i sprawdzana w instrukcji do silnika. Wyposażeni byli w szmatki jednorazowe, wszystko po sobie posprzątali, silnik wytarli po naprawie. Płyn chłodniczy który spuścili oczywiście we własne wiaderko zabrali, a ciągnik zaleli nowym koncentratem, po czym sprawdzili temperaturę jego zamrażania.
Nie chcieli ode mnie po prostu nic, można było posiedzieć i poobserwować. Wszystko mieli ze sobą, od głupiego wiaderka, po jednorazowe ścierki. Żeby serwis Farmtraca był przynajmniej w 10 % tak słowny i profesjonalny jak ten perkinsa to wszystkie awarie na gwarancji byłyby usuwane w przeciągu kilku dni, a nie tygodni.

Odniosę się jeszcze do tych niby tanich części do nowych zetorów. Kolejny mit, do starych zetorów oczywiście można kupić tanie części, ale nie do nowych forterr, nie ma się co łudzić. Szybciej znajdzie się zamiennik części do perkinsa, którego wkładają w masę różnych maszyn, niż do silnika zetora.

Co do akumulatora fabrycznego który szybko pada w farmtracu, niestety u siebie też muszę potwierdzić. Minęły teraz równo 3 lata i akumulator martwy. W ogóle nie reaguje na ładowanie, a jesienią palił bez problemu. Fabrycznie jest akumulator sznajder 120 Ah, 690 A. Akumulator dobrego producenta, wytrzymał 3 lata. Teraz chyba po tym poznaje się dobrego producetna, który zrobi tak, żeby na gwarancji się nie psuło, a po gwarancji nadawało tylko na wymianę.

Edytowany przez tompil, 09 styczeń 2013 - 22:06.

#23 Share tomursus1224

tomursus1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 luty 2013 - 01:01

Farmtrac 7110 DT Witam mam zamiar kupic farmtraca 7110 dt. czy warto. jak one sie sprawuja? pozdrawiam.,.;

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:44

Farmtrac 7110 DT http://www.agrofoto....m/page__st__280
Poczytaj temat wyżej wymieniony.
Jest wielu niezadowolonych użytkowników tych największych modeli, więc ja bym nie ryzykowal i poszukasz sobie czegoś innego.

#25 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:06

Farmtrac 7110 DT za tego ft 110km za niewielka dopłata szło by chyba kupic case 100km albo nowosc na rynku....jakiegos nowego ursusa..niema wiele opini
o tych ciagnikach cena powinna byc podobna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 12 luty 2013 - 07:42

Farmtrac 7110 DT Od nowego Ursusa, to już w ogóle trzymaj się z daleka, jest jakiś w galerii ursusa ten największy, to nie mogą go naprawić na gwarancji. Potem wycofają się z produkcji i okaże się że nigdzie nie można kupić do tego części, bo nikt ich nie będzie produkował dla kilkunastu sztuk ciągników które wyprodukowali, trzeba być naprawde lekkomyślnym żeby utopić w coś tak niepewnego prawie 200 tys.
Ostatnio Farmer wupuścił serię F5, parametrami dość fajnie to wygląda:
http://farmer.net.pl...rmer-f5-12272s/
Ale też radzę ostrożność i znalezienie najpierw kilku zadowolonych użytkowników, bo tej firmie też zdarzyło się wyprodukować strasznę lipy jak te modele 6 cylindrowe MTZ.
Jeżeli wystarczy Ci 100 km, to radzę zainteresować się marką TYM:
http://www.tym-trakt...p/t1003-traktor
Ciągniki koreańskie, jest już sporo użytkowników na AF i nie spotkałem żeby ktoś z użytkowników jedno złe słowo powiedział na tą markę, wykonanie i wyposażenie dużo lepsze niż Farmtraca, czy Farmera.
Nie myśł że Koreańskie to takie egzotyczne, bo samochody Kia i Hyundai sprzedają się w europie bardzo dobrze.
Nie wiem jak wyjdzie cenowo, ale oferuje dużo w wyposażeniu standardowym i jest to obecnie jedna z ciekawszych propozycji w tej mocy, radzę się zainteresować.

Edytowany przez tompil, 12 luty 2013 - 08:15.