Zaloguj się, aby obserwować  
case105

prasa walcowo-łańcuchowa

Polecane posty

case105    0

chcę kupić prasę i nie wiem czy prasa walcowo-łańcuchowa jest dobra do częstego użytkowania. bo kumpel ro bił mi w tym roku metal-fach z-562(starsza wersja) i zepsuł mi całą trawę. bele pokisły i są do wywalenia bo bela była słabo dopita. czy sipma z-569/1 jest dobra i czy ma ustawienie stopnia zgnoitu.proszę o odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Wszystko zalezy od operatora,dobry operator to nawet sipma z ursusem c360 moze ukrecic idealna bele niz jakis niezdarny operator co nie ma pojecia o prasowanie,nawet jesli bedzie to claas krone itp.

Wszedzie pisza ze prasy walcowe sa najlepsze do zielonek i sianokiszonek

Co do zgniotu to nie bede sie wypowiadał bo nie mam zadnej z tych pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Sianokiszonka ma być głównym przeznaczeniem tej prasy?

Jeśli tak to nie bierz Sipmy, nie wiem jak ta zmiennokomorowa się sprawuje, ale za niewiele wyższą cenę masz inne lepsze prasy od sipmy.

Sam mam sipmę, jest to pierwsza prasa na bele okrągłe którą kupiłem, ale teraz widzę że to nie jest sprzęt na sianokiszonki, ma słomę wystarczy ale do profesjonalnego sporządzania paszy wiele jej brakuje.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

No tak, ale również sianokiszonki będziesz robił, jeśli rocznie zbierać zamierzasz więcej niż 100 bel sianokiszonki to radzę się rozejrzeć nad czymś innym, no chyba że fundusze nie pozwalają to sipmą też da się sporządzić paszę ale jest duża różnica na beli w porównaniu z lepszym sprzętem, sam oglądałem belki po prasach faraboli, krone, class i kilku innych, to w porównaniu z moją sipmą to nie ma porównania..

Nawet jeśli jednak zdecydowałbyś się na sipmę to bierz rotor oraz siatkę bo bez tego to już wcale nie ma dobrej sianokiszonki.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case105    0

Ja sianokiszonki zbieram teraz rocznie koło 400 bel ale do słomy rotor to będzie sieczka można to wyłączyć?

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Tak, można wyłączyć.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotor w prasie odpowiada za szybsze przekazanie materiału, rotor plus noże służy do ciecia noże można opuścić lub wyjąc

 

Łączę ten temat z podobnym poniżej.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manieeek    0

Witam!

Interesuje sie zakupem prasy rolującej do swojego gospodarstwa (30ha łąki i zboża). Zastanawiam sie ktora prasa bedzie w moim przypadku lepsza - walcowa czy łancuchowa. Wykorzystywana bedzie oczywiscie do prasowania słomy, siena i sianokiszonki.

Jakiej firmy prasy szukac. Chcialbym zmiescic sie w budzecie 50tys. Prasa oczywiscie nowa;)

 

 

dzieki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To ciekawe czym ja beluję słomę jak nie walcową... :D .Gonzo nie obraź się ale ten temat to był chyba sto razy przerabiany i konkluzja jest mniej więcej taka-walcowe nie nadają się do belowania słomy tym którzy ich nie posiadają :D .Że łańcuchowa czy pasowa jest do tego lepsza to owszem bez dwóch zdań prawda-ale jak złapiesz "dryg" to i walcową zrobisz bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tyle że ja mam sokólską i całkiem nieźle się spisuje :D -moim zdaniem o wiele gorzej spisują się prasy z "wytłaczanką" na walcach niż właśnie sokólska z "płaskownikami".A dlaczego tak sądzę ?-bo paru kolegów posiadających stare prasy walcowe podpatrzyło ten patent u mnie (miałem pierwszą w okolicy belarkę z Sokółki) i zmodyfikowali sobie z lekka belarki-dospawując te płaskowniki-ponoć jest lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj