Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modernizacja chlewni na oborę

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 14:42

Modernizacja chlewni na oborę witam zamierzam przerobić chlewnie na stanowiska dla 4 sztuk bydła i na 2 kojce dla cielaków i mam pytanie jakie powinny być wymiary stanowisk i jakiej powierzchni, mam zamiar trzymać w nim 2 byki 2 jałówki i zrobić 2 kojce dla cielaków. Proszę pisać jakie powinny być wymagania dotyczące dobrostanu zwierząt dodam jeszcze raz, że w pomieszczeniu muszą być 2 byki, 2 jałówki i 2 miejsca dla cieląt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja chlewni na oborę Dzisiaj, 21:52
  •  

#2 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 15:51

Modernizacja chlewni na oborę Nic bardziej prostszego jak wpisac "Wymagania dobrostanu zwierzat gospodarskich" w Google i ot i wot masz... Chociazby to: http://www.modr.mazo...wymagan-ue.html

#3 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 09:26

Modernizacja chlewni na oborę po przeczytaniu całego linka i tak za wiele się nie dowiedziałem bo nadal nie wiem czy można trzymać w jednym pomieszczeniu byków, jałówek i cielaków i nadal też nie wiem czy można trzymać w jednym kojcu cielaków samicy i samca?
Proszę o rozjaśnienie jak to mam wyglądać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 11:04

Modernizacja chlewni na oborę a kto ci zabroni?? u mnie sa krowy i swinie w jedne oborze i jesli nie bedziesz oddawal mleka to tez mozesz sobie tak trzymac ale nie jest to za dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 13:33

Modernizacja chlewni na oborę no tak ale ja oddaje mleko od 10 krów i teraz chcę powiększyć hodowle i chcę aby trzymać w osobnym pomieszczeniu 2 byki, 2 jałówki na modernizacje stada i kojec dla cielaków, a słyszałem coś, że nie można trzymać cielaków razem gdy jest cieliczka i byczek, prawda to? Tym bardziej, że dostałem premie dla młodego rolnika więc jak już zrobić remont to tak aby się nie doczepili w razie jakiejś kontroli a tak w ogóle to co najbardziej wymagają podczas kontroli?

Edytowany przez marcin2057, 07 lipiec 2011 - 17:17.