Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile ojeju wchodzi do filtra powietrza w zetorze 5211

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawciu

dawciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 14:12

Ile ojeju wchodzi do filtra powietrza w zetorze 5211 Witam kolegów!!! Niedawno kupiłem zetora 5211 i wymieniałem w nim olej i filtry. Chciałem wyczyścić filtr powierza i wymienić w nim olej. Wylałem olej, wyczyściłem miskę filtra, chciałem nalać nowego, ale nie było żadnego wytłoczenia, dokąd ma sięgać stan oleju. Nalałem ok. 1 litra. Wydaje mi się, że stan jest ok (niby przed wymianą stan sięgał dotąd), lecz prosiłbym kogoś o sprawdzenie ile oleju wchodzi. Proszę bardzo!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile ojeju wchodzi do filtra powietrza w zetorze 5211 Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 14:29

Ile ojeju wchodzi do filtra powietrza w zetorze 5211 Na tej misce powinno być przetłoczenie jeśli nie to wlej ok 1,25 l powinno być OK. Nie zapomnij o innych płynach i filtrach- bo jest tego trochę.

#3 Share dawciu

dawciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 15:09

Ile ojeju wchodzi do filtra powietrza w zetorze 5211 właśnie przed chwilką, jeszcze raz zdjąłem miskę filtra i okazało się, że jest małe przetłoczenie, dolałem oleju na stan i mogę powiedzieć, że wchodzi ok 1.25 l. Tak więc kolego AREK5211 wielkie dzięki za pomoc!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 21:06

Ile ojeju wchodzi do filtra powietrza w zetorze 5211 U mnie w zetorze 7211 jest suchy filtr powietrza coś takiego http://allegro.pl/fi...2756074154.html i mam pytanie chcę go przedmuchac sprężonym powietrzem to od wewnątrz na zewnątrz czy powinem zewnątrz do środka skierować strumien sprężonego powietrza. No i jeszcze drugie pytanie u mnie jest tylko ten filtr zewnętrzny a czy powinien byc też taki tylko wewnętrzny bo jest u mnie tylko ten co podałem na allegro.

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 21:27

Ile ojeju wchodzi do filtra powietrza w zetorze 5211 Filtr przedmuch*je się w kierunku przeciwnym do zasysanego przez niego powietrza do silnika, żeby wydmuchać syf a nie wcisnąć go głębiej.
Czyli jak syf jest z zewnątrz to dmuchasz od wewnątrz na zewnątrz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 06 listopad 2012 - 21:51

Ile ojeju wchodzi do filtra powietrza w zetorze 5211

U mnie w zetorze 7211 jest suchy filtr powietrza coś takiego http://allegro.pl/fi...2756074154.html i mam pytanie chcę go przedmuchac sprężonym powietrzem to od wewnątrz na zewnątrz czy powinem zewnątrz do środka skierować strumien sprężonego powietrza. No i jeszcze drugie pytanie u mnie jest tylko ten filtr zewnętrzny a czy powinien byc też taki tylko wewnętrzny bo jest u mnie tylko ten co podałem na allegro.

Zetora co prawda nie posiadam , ale mam dwa sprzęty z filtrami suchymi i są tam wkłady wewnętrzne tzw. bezpieczniki .Żeby uniknąć przykrej sytuacji związanej z awarią silnika warto dobrać i zamontować ten wewnętrzny . Kolega w Pronarze 1221 miał jakąś nieszczelność w filtrze suchym i musiał robić remont silnika przy 700mth .