Skocz do zawartości

Zdjęcie

dziwne zjawisko w ziemniakach

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 05 lipiec 2011 - 19:42

dziwne zjawisko w ziemniakach czy ktoś zauważył, że w tym roku w ziemniakach wszystko jest na odwrót:) tzn. późne odmiany wiążął wczesnie a wczesne później - na chwile obecną takie samo stanowisko - 4 odmiany każda sadzona w tych samych warunkach -
1. ewelina - teoretycznie bardzo wczesna
2.Jelly teoretycznie późna
3.hermes teoretycznie wczesna
4. verdi późna
wyniki próbnego kopania z dziś, wykopane 5 losowych krzaków z każdego - i średnia masa bulw z pod krzaka to
1. 650 gr
2. 950 gr.
3. 450 gr.
4. 650 gr.
dodatkowo aby wyeliminować kwestie wody - ewelina była podlewana 20mm reszty nie zdążyłem bo potem padało.
skutek taki że za będę musiał reglonować jelly pod koniec lipca żeby nie przerosła - a ewelina będzie rosła do września ??? obserwujecie podobne zjawisko czy to odosobniony przypadek??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dziwne zjawisko w ziemniakach Dzisiaj, 17:03
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 lipiec 2011 - 19:44

dziwne zjawisko w ziemniakach Zgadzam sie z toba tez takie cos zauwazylem , moze to dlatego ze sucho hmm?

#3 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 20:58

dziwne zjawisko w ziemniakach tez tak miałem w zeszłym roku było sucho i wczesne kiedy potrzebowały najwięcej deszczu to akurat była susza i szału z nimi nie było deszcz spadł pare tygodni pózniej kiedy pózne potrzebowały i te były ładne

Edytowany przez milanreal1, 07 lipiec 2011 - 14:33.
orty

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#4 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:01

dziwne zjawisko w ziemniakach kiedy sadziłeś ziemniaki wczesne ??? ja swoich już się pozbyłem ale mi też się wydaje że jak na tą porę co ja sadziłem swoje to były małe Dodany obrazek

#5 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:06

dziwne zjawisko w ziemniakach mam Ewelinę , sprawdziłem , niecałe 600g z krzaka :/ , hmm ja mam sucho , może to jest przyczyną

#6 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:10

dziwne zjawisko w ziemniakach u mnie też podobna sytuacja ale według mnie to wina przymrozków
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#7 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:13

dziwne zjawisko w ziemniakach w tym roku 3 czerwca rzędy mi się zeszły np w Vinecie a w zeszłym 3 czerwca miały po 15-20 cm. Ale w tym roku kwitła może z tydzień to dziwne a denar co teraz kopię zaczął drugi raz kwitnąć chociaż 22 tony kopię. Nicola nie wygląda żeby miała dobrze kwitnąć a już są pomidorki. Satina już dobry miesiąc kwitnie

#8 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:14

dziwne zjawisko w ziemniakach Jeżeli już posługujesz się jednostkami miary to rób to z głową. Opisane przez ciebie ziemniaki nie mają masy w gramach, ale cenę w groszach.

#9 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:41

dziwne zjawisko w ziemniakach u mnie kielkowane sa gorsze niz niekielkowane ale tak jak pisal @Piotr6530..skutki majowych przymrozkow a raczej mrozu..wczesne mocno zmrozilo i zaczely chorowac np denar kwitnie juz od ponad miesiaca a pod krzakiem sadzeniak :blink:
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#10 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:46

dziwne zjawisko w ziemniakach ja sadziłem 7 maja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 05 lipiec 2011 - 23:17

dziwne zjawisko w ziemniakach czyli jednak kwestia mrozów - tak myślałem - u mnie jako jedyne były podlewane w czasie wiązania - bo potem było mokro - więc suszę mogę wykluczyć - bałem się że mogłem przesadzić z nawożeniem....czyli kolejny skutek przymrozków..... a i przepraszam pana za błędne użycie skrótu :) ale myślę że nikomu kogo ten temat interesuje to nie przeszkodziło ...

#12 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 lipiec 2011 - 16:13

dziwne zjawisko w ziemniakach U mnie Denar potężny , Tajfun dorasta powoli ale pod krzakiem nie jest żle , myślę że będzie dobrze.

#13 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:17

dziwne zjawisko w ziemniakach U każdego dziwne zjawisko tylko Zonk ma POTĘŻNEGO denara :D hahah jesteś moim mistrzem, Ziom.

Co do tematu u mnie lord który zmarzł jak miał 5-10 cm jest mniejszy od jelly które jest dużo poźniejszą odmianą chodzi mi o bulwy bo o łętach to nie wspomne. Oby tylko urósł do tych 30t z ha to sie bede cieszył bo jak narazie to mały jest. Na ten moment bardziej oplacałoby sie wykopać jelly..

Dodam że jelly podczas mrozu jeszcze nie wyszło z ziemi i prawdopodobnie w ogole nie zmarzło.

Edytowany przez limusine, 06 lipiec 2011 - 22:18.

#14 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 lipiec 2011 - 06:56

dziwne zjawisko w ziemniakach u mnie nie zmarzły bo jeszcze nie wyszły. Moja najpóźniejsza odmiana to nicola średnopóźna a już teraz wychodzi 37 ton/ha :D . Satina podobnie, Miranda ok 30 a Bila 22 ;[ . Wszystko to sadzone w kwalifikacie.
Musiałem kopać w poprzek redlin bo zaraz gazownicy będą mi po ziemniakach jeździli ;[

#15 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 07 lipiec 2011 - 17:32

dziwne zjawisko w ziemniakach Limusine tak się składa że nie mieszkam w twoich okolicach , więc ma być prawo inaczej <_< Daleko do mnie nie masz zapraszam to zobaczysz jak jest w realu już przemol się wybierał i nie dojechał , więc chodż ty wpadnij , wymienimy poglądy o ziemniakach i w końcu zobaczysz jak to jest w okolicach Krakowa. :) Ja denara sprzedaje już od tygodnia i póki co plon jest dobry , pod krzakiem przeważnie powyżej 8 bulw , większość duża , czego można więcej chcieć :rolleyes: To że u kogoś innego nie ma to nie znaczy że u danej osoby tez tak ma być.......

Edytowany przez zonk28, 07 lipiec 2011 - 17:38.

#16 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:49

dziwne zjawisko w ziemniakach MYLISZ SIE KOLEGO:blink:
inny uzytkownik pisal ze bedzie w krakowie ale skoro juz nie pamietasz to nie pisz glupot
poczytaj z kim pisales to sie dowiesz
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#17 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:05

dziwne zjawisko w ziemniakach Przepraszam chodziło mi o Pawelca , przejęzyczenie. :blush:

#18 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:34

dziwne zjawisko w ziemniakach No jeszcze mnie nie poje*ało żeby jechać 300 czy 350 km żeby obejrzeć twoje ziemniaki...litości.

#19 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 23:13

dziwne zjawisko w ziemniakach panowie trochę kultury! może po jednym na zgodę :rolleyes: saszeta gazownikom po du... pupie -łobuzy!!! :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 11:00

dziwne zjawisko w ziemniakach temat o dziwnych zjawiskach więc ja dodam swoje udziwnienie. Pomijając fakt że dopiero dzisiaj zaczełem kopać ziemniaki sadzone 1 kwietnia (ziemniak totalna lipa ale mniejsza o to) to wiele krzaków jest pustych tzn:
wyrywam krzak a pod ziemią 0 kartofla za to masa kiełków i troche liści !! W ziemni normalnie. Czy istnieje prawdopodobieństwo że dzieje się tak poprzez przenawożenie (na części działki wywaliłem troche obornika od gołębi a orke wykonywałem w styczniu). Znowu jednak mi troche nie pasuję ponieważ tak gdzie nie było obornika (ewentualnie bronami sie naciągnął też są krzaki z takim defektem) O co chodzi ??;(