Skocz do zawartości

Zdjęcie

pługi Krone

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emilioo

emilioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:informatyka, kobiety ;)

Napisany 13 wrzesień 2007 - 21:18

pługi Krone Witam, zakupiłem pług Krone 120-3, (podobne zdjęcie w załączniku) tylko, że z zabezpieczeniem resorowym do traktora 120 konnego. Nie wiem czy nie popełniłem błędu, kupując tylko pług 3 skibowy. Co mnie ujęło to mnogość ustawień tego pługa. Co nie daje mi spokoju, to małe nie proporcjonalne do grubej kwadratowej ciężkiej ramy, odkładnie. Po za tym jest problem z lemieszami i innymi częściami do niego z tego co się orientowałem. Pług kupiłem stosunkowo tanio, bo około 6000 zł, ale mam mieszane uczucia, a powinienem się cieszyć przecież. Myślę też ostatecznie o dołożeniu jeszcze jednej skiby, ale czy to właściwy pomysł, a po za tym gdzie taką mogę kupić ? Proszę o pomoc.
pozdrawiam, emilioo

Załączone miniaturki

• askan_120_3_2.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pługi Krone Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 21:21

pługi Krone Kupiłeś przez traktorpool. pług generalnie ok. ale trzeba było kupić 4 obrót. a te jaką maja szerokość orania. a jaki masz ciągnik???

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#3 Share emilioo

emilioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 21:26

pługi Krone nie powiem Ci jaką mają szerokość orania bo nie wiem. mam Ursusa 1224. z tymi trójkami do takiego traktora to przegiąłem na maxa. Mocno szukam 4 korpusu. Po za tym w mojej wersji pługa nie posiadam ścinacza skiby. Podejrzewam, że trzeba będzie coś przerabiać, tylko kiedy skoro już późno ;]

Edytowany przez emilioo, 13 sierpień 2012 - 11:11.

#4 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 13 wrzesień 2007 - 22:30

pługi Krone myślę że Unirol poradzi sobie z problemem lemieszy przy tym pługu...

nie martw się - 4 obrót czasem stanowi problem dla 120 kucyków - mam kilka ha porządnej rędziny i powiem szczerze z chęcią odkręciłbym ten ostatni korpus ale to za długo schodzi porównując czas orki.
all rights reserved

#5 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 wrzesień 2007 - 20:59

pługi Krone Heh.Mój sąsiad w zeszłym roku kupił pług czteroskibowy,właśnie krone,ale do 90 konnego agrotrona.Musze powiedzieć,że super pług tylko jest jeden mankament-mianowicie nigdzie nie może kupić lemieszy. <_< W końcu pośżedł po rozum do głowy i kupił jakieś inne lemiesze i poprzewiercał otwory na śruby w słupicach i jest jak na razie dobrze. ;)

#6 Share emilioo

emilioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 wrzesień 2007 - 21:11

pługi Krone posiłkując się informacją kolegi "1rajdzik" (serdeczne dzięki) rzeczywiście odszukałem w internecie firmę rekomendowaną (http://grupaunirol.pl) i sprawdziłem dostępność lemieszy. No i nie ma z nimi kłopotu. Zamówiony towar jest wysyłany kurierem. Znając te wszystkie informacje jest mi już lepiej. Gdybym mógł tylko znaleźć jeszcze dodatkowy korpus ... <_<
thx za informacje. pozdrawiam.

#7 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 wrzesień 2007 - 21:19

pługi Krone @emilioo Słuchaj a czy wiesz jakie są to lemiesze?Bo jeśli są to orginalne to ok.Bo z tego co wiem to te produkowane przez naszych producentów to lipa,tzn.te lewe lemiesze są strasznym bublem i nie mają nic wspólnego z porządną jakością. <_<

#8 Share emilioo

emilioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 wrzesień 2007 - 21:52

pługi Krone Te lemiesze kosztują około 100. Lemiesze z Granitu kosztują ponad 200 zł. Znajomy mi mówił, że na oryginalnych lemieszach zaorał około 150 ha. Myślę, że po pierwszych doświadczeniach z lemieszami krajowymi, wybór sam się nasunie. Szkoda jedynie było by założyć lemiesz za 2 stówki wyjechać i zaraz go złamać na kamieniu, stówkę z trudem, ale jeszcze można przeboleć. Czas pokarze.

#9 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 20:44

pługi Krone A to w takim razie będę musiał sąsiadowi podpowiedzieć gdzie kupić i jakie <_<

#10 Share emilioo

emilioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 wrzesień 2007 - 17:06

pługi Krone Ostatecznie w Unirolu nic nie mają, nawet nie chcą za bardzo rozmawiać. Ale znalazlem firmę AgroSelnet www.agroselnet.pl, której zależy na każdym kliencie. Warto wejśc do nich na stronę, tutaj: http://www.agroselne...etail.php?id=16 znajdziemy części do pługa Krone. Pozdrawiam i powodzenia....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 23:38

pługi Krone Ciekawe czy do zagonowych też mają części.Ja posiadam pług Krone Fidux 140/3,szukam do niego kółka i dodatkowej skiby.Wie ktoś coś na temat tego pługa?pozdrawiam

#12 Share davinci

davinci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 11:00

pługi Krone witam a posiadam taki korpus do krone askan 120/3 korpus moze bedzie na sprzedaz po nowym roku 4 skiby spokojnie radzi sobie 110 koni bo kopiłem askan 120/4 mó numer gg 10525072 w razie czego pisac

#13 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 10:58

pługi Krone Nie chce zakladac nowego tematu a wiec zapytam sie w tym.
Przede mna wymiana elementow roboczych w moim Kronie i pytam sie was jakie macie doswiadczenia z roznymi markami lemieszy,piersi,odkladnic. Chodzi mi głownie o 2 marki. Unirol i Granit. Jak wyglada jakosc do ceny bo Granit jest drozszy o 100% a ja nie wiem czy warto przepłacać. Najbardziej interesuje mnie Unirol i opinie na temat tych czesci.

#14 Share wojtek2008

wojtek2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 13:40

pługi Krone Chciałem sie zapytac czy moze pasuja do pługa krone jakies inne lemiesze TAŃSZE, bo mam pług 3 skibowy obrót i komplet lemieszy wyjdzie mi prawie 800 zł . Sa jakies tansze ?

#15 Share maras110

maras110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 12:08

pługi Krone witam serdecznie wszystkich uzytkownikow .nie dawno kupilem plug 3-skibowy krone mustang 100/3 i niesety ma problem z obrotem mysle ze wada jest w sterowniku ,obrot jest na 1 waz czy ktos moze mi pomuc ??? <_<

#16 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:40

pługi Krone

witam serdecznie wszystkich uzytkownikow .nie dawno kupilem plug 3-skibowy krone mustang 100/3 i niesety ma problem z obrotem mysle ze wada jest w sterowniku ,obrot jest na 1 waz czy ktos moze mi pomuc ??? <_<

Witam .Pewnie w twoim pługu brakuje sprężyn koło siłownika które zciągają siłownik jednostronnego działania a następnie olej wysuwa go obracając pług.Musisz zastosować takie sprężyny lub wymienić siłownik na dwa węże.

#17 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 15:54

pługi Krone Masz pewnie obrot na jeden wąż dołaczony do kostki i taką "gruszke". Wywal tą gruszke i zamontuj drugi przewód i po kłopocie.

#18 Share maras110

maras110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 22:32

pługi Krone dobra wyrzuce akumulator dam 2 waz i nie bede musial kombinowac dzwignia ????? kostka zadziala ak jak powina ??

#19 Share dominik1234

dominik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i maszyny rolnicze:)

Napisany 12 wrzesień 2012 - 13:35

pługi Krone witam mam problem z ustawieniem pluga 3 obrotowe krone aska 120/3 problem polega na tym ze plug orze w prawa strone idealnie a w lewa prawie jak by wogole nie wchodzil prosze o pomoc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 18:34

pługi Krone Witam :) nie zakładałem nowego tematu bez potrzeby więc napiszę tu. Właśnie zakupiłem pług krone mustang i mam kłopot ponieważ jak chcę zwiększyć szerokość roboczą to pługi się przekręcają i nie wiem co z tym zrobić :( Nie mają żadnego zabezpieczenia na obrotnicy obrót na 1 wąż doradżcie coś proszę ! :) co tu zrobić ? Z góry dziękuję za odpowiedż :) Liczę na szybką pomoc :)))