emilioo

pługi Krone

Polecane posty

emilioo    0

Witam, zakupiłem pług Krone 120-3, (podobne zdjęcie w załączniku) tylko, że z zabezpieczeniem resorowym do traktora 120 konnego. Nie wiem czy nie popełniłem błędu, kupując tylko pług 3 skibowy. Co mnie ujęło to mnogość ustawień tego pługa. Co nie daje mi spokoju, to małe nie proporcjonalne do grubej kwadratowej ciężkiej ramy, odkładnie. Po za tym jest problem z lemieszami i innymi częściami do niego z tego co się orientowałem. Pług kupiłem stosunkowo tanio, bo około 6000 zł, ale mam mieszane uczucia, a powinienem się cieszyć przecież. Myślę też ostatecznie o dołożeniu jeszcze jednej skiby, ale czy to właściwy pomysł, a po za tym gdzie taką mogę kupić ? Proszę o pomoc.

pozdrawiam, emilioo

post-3748-1189714242_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilioo    0

nie powiem Ci jaką mają szerokość orania bo nie wiem. mam Ursusa 1224. z tymi trójkami do takiego traktora to przegiąłem na maxa. Mocno szukam 4 korpusu. Po za tym w mojej wersji pługa nie posiadam ścinacza skiby. Podejrzewam, że trzeba będzie coś przerabiać, tylko kiedy skoro już późno ;]

Edytowano przez emilioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

myślę że Unirol poradzi sobie z problemem lemieszy przy tym pługu...

 

nie martw się - 4 obrót czasem stanowi problem dla 120 kucyków - mam kilka ha porządnej rędziny i powiem szczerze z chęcią odkręciłbym ten ostatni korpus ale to za długo schodzi porównując czas orki.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Heh.Mój sąsiad w zeszłym roku kupił pług czteroskibowy,właśnie krone,ale do 90 konnego agrotrona.Musze powiedzieć,że super pług tylko jest jeden mankament-mianowicie nigdzie nie może kupić lemieszy. <_< W końcu pośżedł po rozum do głowy i kupił jakieś inne lemiesze i poprzewiercał otwory na śruby w słupicach i jest jak na razie dobrze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilioo    0

posiłkując się informacją kolegi "1rajdzik" (serdeczne dzięki) rzeczywiście odszukałem w internecie firmę rekomendowaną (http://grupaunirol.pl) i sprawdziłem dostępność lemieszy. No i nie ma z nimi kłopotu. Zamówiony towar jest wysyłany kurierem. Znając te wszystkie informacje jest mi już lepiej. Gdybym mógł tylko znaleźć jeszcze dodatkowy korpus ... <_<

thx za informacje. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@emilioo Słuchaj a czy wiesz jakie są to lemiesze?Bo jeśli są to orginalne to ok.Bo z tego co wiem to te produkowane przez naszych producentów to lipa,tzn.te lewe lemiesze są strasznym bublem i nie mają nic wspólnego z porządną jakością. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilioo    0

Te lemiesze kosztują około 100. Lemiesze z Granitu kosztują ponad 200 zł. Znajomy mi mówił, że na oryginalnych lemieszach zaorał około 150 ha. Myślę, że po pierwszych doświadczeniach z lemieszami krajowymi, wybór sam się nasunie. Szkoda jedynie było by założyć lemiesz za 2 stówki wyjechać i zaraz go złamać na kamieniu, stówkę z trudem, ale jeszcze można przeboleć. Czas pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

A to w takim razie będę musiał sąsiadowi podpowiedzieć gdzie kupić i jakie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilioo    0

Ostatecznie w Unirolu nic nie mają, nawet nie chcą za bardzo rozmawiać. Ale znalazlem firmę AgroSelnet www.agroselnet.pl, której zależy na każdym kliencie. Warto wejśc do nich na stronę, tutaj: http://www.agroselnet.pl/detail.php?id=16 znajdziemy części do pługa Krone. Pozdrawiam i powodzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ciekawe czy do zagonowych też mają części.Ja posiadam pług Krone Fidux 140/3,szukam do niego kółka i dodatkowej skiby.Wie ktoś coś na temat tego pługa?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davinci    0

witam a posiadam taki korpus do krone askan 120/3 korpus moze bedzie na sprzedaz po nowym roku 4 skiby spokojnie radzi sobie 110 koni bo kopiłem askan 120/4 mó numer gg 10525072 w razie czego pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nie chce zakladac nowego tematu a wiec zapytam sie w tym.

Przede mna wymiana elementow roboczych w moim Kronie i pytam sie was jakie macie doswiadczenia z roznymi markami lemieszy,piersi,odkladnic. Chodzi mi głownie o 2 marki. Unirol i Granit. Jak wyglada jakosc do ceny bo Granit jest drozszy o 100% a ja nie wiem czy warto przepłacać. Najbardziej interesuje mnie Unirol i opinie na temat tych czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

Chciałem sie zapytac czy moze pasuja do pługa krone jakies inne lemiesze TAŃSZE, bo mam pług 3 skibowy obrót i komplet lemieszy wyjdzie mi prawie 800 zł . Sa jakies tansze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras110    0

witam serdecznie wszystkich uzytkownikow .nie dawno kupilem plug 3-skibowy krone mustang 100/3 i niesety ma problem z obrotem mysle ze wada jest w sterowniku ,obrot jest na 1 waz czy ktos moze mi pomuc ??? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18
witam serdecznie wszystkich uzytkownikow .nie dawno kupilem plug 3-skibowy krone mustang 100/3 i niesety ma problem z obrotem mysle ze wada jest w sterowniku ,obrot jest na 1 waz czy ktos moze mi pomuc ??? <_<

Witam .Pewnie w twoim pługu brakuje sprężyn koło siłownika które zciągają siłownik jednostronnego działania a następnie olej wysuwa go obracając pług.Musisz zastosować takie sprężyny lub wymienić siłownik na dwa węże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Masz pewnie obrot na jeden wąż dołaczony do kostki i taką "gruszke". Wywal tą gruszke i zamontuj drugi przewód i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras110    0

dobra wyrzuce akumulator dam 2 waz i nie bede musial kombinowac dzwignia ????? kostka zadziala ak jak powina ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1234    0

witam mam problem z ustawieniem pluga 3 obrotowe krone aska 120/3 problem polega na tym ze plug orze w prawa strone idealnie a w lewa prawie jak by wogole nie wchodzil prosze o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Witam :) nie zakładałem nowego tematu bez potrzeby więc napiszę tu. Właśnie zakupiłem pług krone mustang i mam kłopot ponieważ jak chcę zwiększyć szerokość roboczą to pługi się przekręcają i nie wiem co z tym zrobić :( Nie mają żadnego zabezpieczenia na obrotnicy obrót na 1 wąż doradżcie coś proszę ! :) co tu zrobić ? Z góry dziękuję za odpowiedż :) Liczę na szybką pomoc :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Tak oryginalnie to mustang miał siłownik dwustronnego działania ,więc albo to nie mustang, tylko naklejka z niego ,albo ta trochę starszy model,lecz to nie zmienia zasady działania .W krone szer. zmienia się na otworach w korpusie lub przesuwając podkładkę w inny ząbek(tak było w starszej wersji mustanga) ,oraz zmianę kąta ramy poprzez zkrócenie cięgła pomiędzy wieżą a ramą tak żeby płoza była w osi ciągnika to powinno utrzymać pozycję pługa w tzw pozycji "0" czyli siłownik najkrótszy a skiby po obu stronach pługa ,to normalne wyważenie plus jeszcze sprężyny które są konieczne w przypadku siłownika jednostronnego, a obrót jest za pomocą tej sprężyny złożenie siłownika i hydrauliczne wysunięcie tłoka i obrót.Wtedy pług utrzymuje się w tej pozycji siłownikiem i zaworem w ciągniku.W twoim przypadku puszcza siłownik lub rozdzielacz ciągnika. Zaczep ten pług do innego traktora i zobacz czy się poprawi lub napraw siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Sprężyny są obok tłoka jednostronnego działania i pomagają złożyć się siłownikowi a następnie już hydraulicznie tłok wysuwa się z drugiej strony i obraca pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

ten ze zdjęcia jest na dwóch przewodach i siłownik dwustronnego działania z mechanicznym zaworem zmieniającym kierunek przepływu oleju poprostu podczas obracania wystający nieco dolny sworzeń tłoka uderza w trzpień zaworu który wystaje z tyłu wieży i przestawia zawór .Często ten trzpień staje w tuleji z powodu rdzy i nie działa prawidłowo.Nie wiem czy dobrze widzę ale brakuja też w tym pługu śruby zderzaka która musi być a co do tego obracania zmiana kąta pługa nie ma większego wpływu na obrót.Napisz dokładniej co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj