Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duża kostka czy bele okrągłe

142 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 24 styczeń 2016 - 15:19

Duża kostka czy bele okrągłe Chodzi o porównanie do beli, np słoma przy 120x80x250 i belce o śr 180cm? Siatka wychodzi koło 3zł na bele, paliwo myśle że porównywalnie, mimo zatrzymywania na owinięcie ale mniejszy ciagnik do tego jest potrzebny. Nie porównuję gęstości, na zwijce nie da rady takiej osiągnąć, to wiem. Ale przykladowo kupywałem siano i średniej jakości w kostkach 80x120x250 i w belach o sr 120-130cm dobrej jakości i ważyły 20-50kg mniej, od 250 do 350 kg, a za kostke płacilem 50zł więcej, w beli siano nie dobite nie wiadomo jak było. Wiosną siano z kostki zobaczę jak się na owijarce sprawi. To ta duża hesstonka pewnie z 8t waży? Mam 130KM ciągnik a jakby mało mam nośnik narzędzi 300KM. Przy paszowozie zdaje się że kostka lepsza, w poziomym mam problemy ze środkiem beli, lubi się zakleszczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duża kostka czy bele okrągłe Dzisiaj, 08:15
  •  

#142 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 07:46

Duża kostka czy bele okrągłe

Ta duża hesston to 120x130 cm ,i jeśli na sianokiszonkę to moim zdaniem już za duża ........... moja to 80x90 cm i do paszowozu poziomego jak wrzucę mocno zbite to w 12m3  ursus 912 pierdzi i stęka ale rozwala ją w 2-3 minuty .Niedawno kolego kupił małą hestonkę 80x90 i ciąga ją jakimś małym lambo 90KM ,fakt że aby ruszyć ją  nie rzadko ciągnik zgaśnie ale jak rozbujał to już ładni z nią chodził .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#143 Share FranasNH

FranasNH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Bydło opasowe, uprawa roli, maszyny rolnicze, jazda na rowerze

Napisany 16 sierpień 2016 - 22:07

Duża kostka czy bele okrągłe Z tego co widziałem postaram się przedstawić jakieś wady i zalety kostek wielkogabarytowych. Pracuje w gopodarstwie w którym takowe zbieramy. Po 1 to jest większa wydajność, lecisz i się nie zatrzymujesz. Po 2 jest duży zgniot. Po 3 jeśli posiadasz rozścielacz to kostkę wsadzisz do niego bardzo łatwo i scielenie przebiega bardzo szybko. Następne plusy to szybki i łatwiejszy zbiór kostek z pola,łatwiej się je ustawia w stóg. Jak już Panowie wyżej wspomnieli także wiecej wchodzi na przyczepę. Jesli ktoś posiada mocny ciągnik to kostka jest dobrym wyborem :) My ustawiamy je w sześcian a nastepnie u góry dajemy pasek takich beli aby na środku było trochę wyżej i na to folię. Cała woda spływa po folii, straty praktycznie zerowe :D oczywiście najlepiej jest je trzymać pod dachem, posiadamy wiatę ale wchodzi pod nią jakieś 500kostek a mamy jeszcze drugie tyle... :P