Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duża kostka czy bele okrągłe

142 odpowiedzi na ten temat

#121 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 12:30

Jakiej dlugosci robisz kostki i ile moze wazyc taka kostka siana i slomy?

Mimo że prasa może robić kostki do maxx 3 metrów to ja mam ograniczoną długość ze względu na owijarkę gdzie nie mogę przekraczać wymiaru 2 metry

post-117740-0-50454100-1400231795.jpg

Nie orientuje się ile może ważyć taka kostka siana, nigdy nie ważyłem a słomy nie prasowałem jeszcze tą prasą.

Gospodarstwo wyłącznie z użytkami zielonymi.

Edytowany przez drajwero, 12 wrzesień 2015 - 12:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duża kostka czy bele okrągłe Dzisiaj, 23:06
  •  

#122 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 14:34

Duża kostka czy bele okrągłe Fajny zestaw:-) ile dales za prase i ile za owijarke? To jest taarup? Jaki typ czy tylko jeden byl bo sie nieorientuje

#123 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 16:22

Za prasę 50 tyś ale już 3 sezon nią robię, owijarka okazjonalnie ten co ją miał to najpierw kupił owijarkę a potem plany mu się zmieniły i maszynę wystawił na olx po utargowaniu wyszło 12 tyś.

W Polsce praktycznie owijarka mało spotykana, jako nowa bardzo droga a używki jak na lekarstwo. Sporo ich w Holandii, dani, Niemczech,

GB i przeważnie za używkę od razu krzyczą od 30 tyś w górę.

Ta z mojego zdjęcia to tarup 7655 są też z innymi oznaczeniami ale praktycznie niczym się nie różnią po kilkoma drobiazgami.

Pierwszy rok robiłem kostki w pryzmach po 30- 40 sztuk potem okrywałem to folią taką jak na pryzmy i wypompowywałem beczką asenizacyjną powietrze, ale okazało się to totalną klapą.

Więc kupiłem owijarkę by ograniczyć straty jakie poniosłem pierwszego roku, zakiszają się tak samo jak bele okrągłe.

Śmieszne jest to że ta technologia owijania kostek znana była już na zachodzie w połowie lat 90 a jak mnie pamięć sięga u nas popularne były  kostki małe i małymi kroczkami wchodziły przyczepy samozbierające do sianokiszonek.

Edytowany przez drajwero, 12 wrzesień 2015 - 16:27.

#124 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 18:18

A ja teraz owijam szeregowo po dwie kostki na wysokość ,prędkość owijania fenomenalna i jak oszczędność folii .

#125 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 19:07

Duża kostka czy bele okrągłe A jeszcze sie zapytam moze nie w temacie ale mam taki problem z turem faucheux f2 bo podpiołem do niego 2m krokodyla i wyrzucalem obornik wbilem widly w gnoj nabral mi sie pelny krokodyl i chcialem zamknac "łyche" a tu nagle bylo slychac jak uszczelniacz strzelił w silowniku.
A silownik dopiero co robilem go bo to samo mialem 2 tyg temu i nowy uszczelniacz zalozylem a tu dzisiaj znowu ten sam padl
I wlasnie nwm czy niewolno tak wyrywac gnoju czy moze te uszczelniacze to lipa bo chyba niepowinno tak sie dziac pierwsze pompa powinna niedawac rady a nie uszczelniacze rwac? Co o tym myslicie?

Edytowany przez deutzdx85, 12 wrzesień 2015 - 19:12.

#126 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 20:09

http://otomoto.pl/of...a-ID6y5JTB.html   w opisie napisane że robi bele o długości 5 metrów czy to możliwe przy tej prasie??

#127 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 21:10

A ja teraz owijam szeregowo po dwie kostki na wysokość ,prędkość owijania fenomenalna i jak oszczędność folii .

Sam zrobiłeś owijarkę do owijania szeregowego czy skorzystałeś z gotowego zestawu, jak masz jakieś zdjęcia z pracy tej maszyny lub samej maszyny to byłbym wdzięczny.

Edytowany przez drajwero, 13 wrzesień 2015 - 07:32.

#128 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 11:53

Sam robiłem od podstaw        

#129 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 14:21

Duża kostka czy bele okrągłe Moze nie w temacie ale z wlasnego doswiadczenia bo kazdy ma tura i czy to powinno tak sie dziac?

#130 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 16:39

@Koses co Ty za zebry robisz :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 17:05

Zebry :)  Był niedawno przedstawiciel z Perkoz Brodnica to zachodził w głowę co to za folia ? No a potem taki przedstawiciel próbuje nam coś sprzedać .............        @ Deutzdx85  takie rzeczy w  sprawnym siłowniku nie powinny się dziać ! Nie wiem jak wygląda tłok i na jaki typ uszczelniaczy jest zrobiony więc wróżyć z fusów się nie da .

#132 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 20:00

Duża kostka czy bele okrągłe Jutro jak rozbiore to wrzuce pare fotek

#133 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 21:11

Duża kostka czy bele okrągłe 2 razy robilismy bo przyjechal z francji uszkodzony i chinskie uszczelnienia byly raczej teraz cos takiego jak w tym dobrym kupimy i ma byc:-) ostatnio to te 5 pierscieni na wylot wszystkie rozwalilo tak jak na zdj.
1.5 miesiaca meczylismy sie z tym turem przez jeden silownik i wazne jest zeby byl odp. poziom oleju bo inaczej to tur wariuje i sam sie o tym przekonalem

Załączone miniaturki

• IMG_20150914_214729.jpg

#134 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 06:21

W sumie te uszczelnienia są dobre ale ja i tak wolę zakładać takie http://alfa-pl.com/u...elniajace-tlok/ w zależności jak na to pozwala przerobienie tłoka .

#135 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 13:57

Duża kostka czy bele okrągłe Panowie potrzebuje porady. Mam mozliwosc zakupu prasy riviere casalis 8080 z 91r wszystkie zebatki jak nowe nic nie wytarte od srodka w komorze kostki jest jeszcze lakierek orginalny sie wydaje za 25 000zl. I czy to jest mozliwe ze jest jeszcze lakierek i jak ona sie spisuje? No i czy ja warto kupic?

#136 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 10:28

A czy ktoś obliczał koszty zbioru rolką a dużą kostką. Różnica ceny jeżeli chodzi o spalanie na 1t słomy i sznurek?

#137 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 14 styczeń 2016 - 00:25

plus  kostki jest też taki że się nie męczysz z roztwijaniem   minus   po claas quadrant z rotorem  w tym zrobił mi sieczke z słomy jęczmiennej    troche  było upierdliwe ale  i tka wygoda nieporównywalna

#138 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:16

Duża kostka czy bele okrągłe Witam, podłączam się do pytania o wycenę 1t bel i dużej kostki. Zastanawiam się nad wymianą rolki z nożami na dużą kostkę. Bardzo atrakcyjne cenowo są hesstonki 4800, do 20k można kupić, jest to warte coś? Po sprzedaży belarki jeszcze by zostało coś. Czy nadawałoby się do kiszonki? Robię w pryzmy ale daleko łąki i potraw w belę. Nie zapadałaby taka siè na łąkach? Ile taka kostka może ważyć? Mam sipmę maję i jestem ciekaw gdyby robić 1,2m dłùgie to czy by dało radę je owinąć? Ale najważniejsze to czy by się opłacała ta zmiana. Jak wychodzi sznurek do siatki? dużo hektarów nie mam do obróbki, a nie ma w okolicy żadnej dużej kostki a nie mowa o tych kolosach tak więc nawet nie ma skąd na próbę wziąć.

#139 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:40

jest  hesston jeszcze  model mniejszy    4600, 4700  podstawowa ważna rzecz to czy aparaty są sprawne rolka sznurka  0,8 mm  to koszt 120 zł   do owijania sianokiszonki owijarka do kostek  musi być  inaczje będzie ciezko 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 10:55

Sznurek tex 7700 można już za 70zł kupić a max 90zł brutto ,mniejsza hesstonka jak najbardziej zastąpi zwijkę , i mimo 6t po łące torfowej się nie zapada .Owijanie kostek to i na zwykłej się da po małej modernizacji owijałem kilkaset sztuk rocznie ,filmik jest gdzieś w necie ......... Waga kostki to temat rzeka ............ ma na to wpływ stopień zgniotu ,wilgotność i wymiar kostki .Co masz na myśli pisząc "Witam, podłączam się do pytania o wycenę 1t bel i dużej kostki. " jeśli chodzi o koszt sprasowania tony słomy,siana kiszonki ? patrz wyżej . Jeśli przyjąć że kostka bardzo suchej słomy  90x80x250 waży 200kg to średnio jakieś 1,6zł.x5 =8zł