Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duża kostka czy bele okrągłe

142 odpowiedzi na ten temat

#101 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 19 maj 2014 - 06:07

Duża kostka czy bele okrągłe Ja grabię dwu karuzelową Deutz oraz andex ,w sumie jedną będę chciał sprzedać . Do siano kiszonki miałem chęć jedną przerobić na przedniego tuza ale większość robię siana dlatego lepiej wcześniej pograbić aby siano podeschło na pokosach .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duża kostka czy bele okrągłe Dzisiaj, 10:37
  •  

#102 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 19 maj 2014 - 11:32

Duża kostka czy bele okrągłe No ja wiem wiem, wcześniej gdy przyczepą się zbierało to raczej bardziej mokrą, wtedy nie było problemu z ugniataniem całej masy na pryźmie.
Lecz gdy przesiadłem się na duże kostki to zauważyłem że bardziej podsuszoną jest dobrze zebrać.
Raz że prasowanie jest lżejsze a druga sprawa to po otworzeniu w zimę balota nie ma zmrożonej sianokiszonki.

Chodzi mi po głowie taki jeden pomysł https://www.youtube....h?v=UPkv9dMe1QE , miałbym dwa podbieraki palcowepo 2 m każdy od przyczepy samozbierającej
Podoba mi się że cała masa siana czy też sianokiszonki układana jest na jeden wałek z boku.

Edytowany przez drajwero, 19 maj 2014 - 11:33.

#103 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 10:36

Duża kostka czy bele okrągłe Zawsze brakuje czasu by nacykać kilka fotek z pracy maszyn, dzisiaj postaram się zrobić całą serię zdjęć począwszy od prasowania do owinięcia kostki folią.
Aczkolwiek nie wiem czy dam radę dzisiaj to zamieścić, przeważnie o 24 konczę pracę w polu, chyba to już norma jest by tak puźno zjeżdzać do domu.

#104 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 14:24

Duża kostka czy bele okrągłe Witam. Mam problem nie wiem jaka prase kupic... duza kostke(classa quadranta 1200) czy zwijke? Mam 50h rocznie prasowania pol na pol sloma siano. I mam teraz renaulta 110-54 ale zamiarzam za rok dwa kupic cos wiekszego 150km< np jd 7700. Mam malo miejsca na skladowanie. I czy renowka by dala rade narazie i czy wartko kupic duza kostke? Bo z kulami dla mnie jest problem z przykryciem i malo wchodzi na przyczepe 7.1m

#105 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 06:34

50ha to tak na niespełna dwa dni roboty ,nowa będzie się amortyzować z 50 lat , chyba że piszesz o używce ? Renia da radę ale szału nie będzie jednak na twoim miejscu skłaniał bym się nad czymś co jest na podwójnym węźle . 

#106 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 14:33

Witam. Mam problem nie wiem jaka prase kupic... duza kostke(classa quadranta 1200) czy zwijke? Mam 50h rocznie prasowania pol na pol sloma siano. I mam teraz renaulta 110-54 ale zamiarzam za rok dwa kupic cos wiekszego 150km< np jd 7700. Mam malo miejsca na skladowanie. I czy renowka by dala rade narazie i czy wartko kupic duza kostke? Bo z kulami dla mnie jest problem z przykryciem i malo wchodzi na przyczepe 7.1m

Chodzi o nową czy używaną prasę? Ile chcesz przeznaczyć na ten cel? Jeśli masz płaski teren to renia da radę pędzie trochę ciężko ale da radę najlepiej jak by to była prasa na 4 aparaty jest wtedy lżej. Jeśli zamierzasz w przyszłości kupić większy ciągnik to bierz dużą kostkę o ile mówimy o używanej bo jeśli nowa to tylko rolująca z racji tego że dużą kostka na takim areale nie zwróci Ci się. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#107 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 15:50

Śmiało możesz brać wielkogabarytową prasę pod reno, powinien dać radę.

Ja już 3 rok ciągnikiem 95 konnym ciągam prasę Krone 120x80 6 aparatów, waga samej prasy coś koło 7200kg + 3 kostki w komorze prasowania podczas pracy.

Na płaskim terenie nie powiem ma co ciągnąc ale daje radę u mnie głównym produktem do prasowania jest sianokiszonka.

Kostka o tyle jest fajna że dużo prościej się ją przewozi i chyba ciut więcej wchodzi na przyczepę o ile ta wytrzyma, nie trzeba też specjalnie jakoś powoli z nią jechać.

#108 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 06:23

Nośność łąki to podstawa , bo mi się skończyło tak    5e500ef4cd8b3567m.jpg

#109 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 06:53

Ładne zdjęcie koses u mnie  mało możliwe było w tym roku żeby gdziekolwiek ugrząźć, deszcz od czerwca do września tylko 3 razy spadł a tak to totalna susza.

Odkąd sięgam pamięcią nie pamiętam by był tak suchy rok.

Nawet na łąkach torfowych trawa podsychała, tak że jadąc zestawem dużo nie gniotłem.

Jak jest normalny rok na zbiór sianokiszonki  to na niskich lakach trzeba uważać z wielkogabarytową prasą bo można skończyć tak jak koses ze swoją przyczepą :)

#110 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 15:51

Duża kostka czy bele okrągłe Myslalem o classie quadrancie 1200 do 30 tys. I teraz nwm bo znajomy ma mi przywiezc zwijke za 11tys z francji jakas ladna ma byc. Tylko ze sie boje ze te kule beda sie rozsypywaly bo kostka to kostka. Kule ciezko przykryc bo mam malo dachow. Ciagnik i tak mamy za rok dwa zmienic na wiekszy. I teraz nwm czy warto szukac tej kostki czy moze bylaby narazie zwijka? Poradzcie cos
I nwm czy renowka wytrzyma bo miala 3 razy robiona szkrzynie i moze cos sie rozwalic no obciazenie jest jednak duze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 18:07

Do 30 tyś to trochę mało jak za classa, może być tak że kupisz złom na kołach w którym coś tam gdzieś jest popękane, zużyte, któryś z aparatów nie wiąże lub w najgorszym przypadku wszystkie nie wiążą, kostka nie jest zbita po wyjściu z prasy wypada flak i tak dalej i tak dalej.

A naprawa w tych maszynach może być bardzo kosztowna.

Ja myślę że za kwotę do 30 tyś znajdziesz dobrą belownicę która posłuży ci na lata a nawet jak coś tam będzie do naprawy to na pewno są to mniejsze koszta jak w przypadku wychodzonej prasy wielkogabarytowej.

Ja swoją prasę kupiłem za 50 tyś 3 lata temu z przebiegiem 46 tyś kostek, i zależało mi na tym by posiadała noże żeby przy długiej trawie mogła ciąć na drobno tak jak  przyczepa samozbierająca.

I mimo że sam wygląd maszyny jest wzorowy to jednak po niektórych elementach widać nadmierne zmęczenie materiału, jak na razie prasa robi swoje czyli prasuje ale jak długo to trudno powiedzieć.

Edytowany przez drajwero, 10 wrzesień 2015 - 18:12.

#112 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 18:39

Duża kostka czy bele okrągłe No to jak nie classa to moze hesstona albo jakos inna? Zwijka to jaka zeby dobrze kule zbijala i zeby byly max160cm zeby sie nierozlarywaly. Ja mysle moze o jd 550-590?

#113 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 10:11

A może taką prasę by mogła owijać folią zamiast sznurka czy siatki i myślę że taki sposób też nie jest najgorszy zważywszy że tak jak pisałeś wcześniej,

nie masz gdzie za bardzo składować balotów siana czy też słomy bo brak wiaty pod ten cel.

Edytowany przez drajwero, 11 wrzesień 2015 - 10:11.

#114 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 16:19

Bele średnio się spisują z zastosowaniem foli chyba że dużo jej nawiniesz a to wpływa na wysokie koszta osobiście nie polecam tego patentu. Próbowałem więc wiem co mówię w dodatku słoma musi byś bardzo sucha jeśli gdzieś będzie wilgoć słoma pleśnieje i robi się gnój,

#115 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 16:19

Duża kostka czy bele okrągłe Wpadles na bardzo dobry pomysl... tylko czy to jest takie proste na jakie sie wydaje? Nadala by sie kazda prasa z adapterem na siatke? I czy ta folia wytrzyma tak jak siatka?

#116 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 20:49

corrado ale ty piszesz o owijaniu całej beli czy tylko tak jak na tych filmikach sama płaszczyzna okrągła bez boków.

Bo jeżeli całą bele tak jak to robi się z sianokiszonką to zgodzę się z tobą że istnieje duże prawdopodobieństwo  że bela spleśnieje

#117 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 21:28

Duża kostka czy bele okrągłe Chlopaki a jak owine samą siatkąi zloze w stog 4-3-2-1 to wytrzyma przez zime bez przykrywania? Kule owiniete siatka zamakaja?

#118 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 06:44

Załóż temat w prasach rolujących tam powinni ci pomóc, nie miałem  okazji owijać siatka bel. Także nie będę tutaj polemizować na ten temat.

Wcześniej zakiszanie na pryzmach i praktycznie od razu przejście na duże kostki, jedynie w tym temacie mogę się wypowiadać.

Aczkolwiek w tym roku na próbę owinąłem 100 kostek siana folią tak jak sianokiszonkę, pryma ułożona na dworze i w tej chwili jest na bieżąco skarmiana.

Gdzieniegdzie są oznaki pleśni ale powierzchowne, w środku materiał pierwsza klasa nic się nie popsuło.

#119 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 11:19

Duża kostka czy bele okrągłe Jakiej dlugosci robisz kostki i ile moze wazyc taka kostka siana i slomy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 11:30

corrado ale ty piszesz o owijaniu całej beli czy tylko tak jak na tych filmikach sama płaszczyzna okrągła bez boków.

Bo jeżeli całą bele tak jak to robi się z sianokiszonką to zgodzę się z tobą że istnieje duże prawdopodobieństwo  że bela spleśnieje

Robiłem jak na filmikach które zostały wstawione. Nic specjalnego po za tym był o tym poruszany na forum temat. Jeśli o mnie chodzi to krótko mówiąc drogo i nie praktycznie.

Chlopaki a jak owine samą siatkąi zloze w stog 4-3-2-1 to wytrzyma przez zime bez przykrywania? Kule owiniete siatka zamakaja?

Generalnie jest tak im bardziej zbita bela tym mniej przemoknie Jest różnica jeśli chodzi o owinięcie siatka i sznurkiem ale dużo zależy od pogody na jaka będzie wystawione.