TD85D

Duża kostka czy bele okrągłe

Polecane posty

drajwero    1

A ja teraz owijam szeregowo po dwie kostki na wysokość ,prędkość owijania fenomenalna i jak oszczędność folii .

 

Sam zrobiłeś owijarkę do owijania szeregowego czy skorzystałeś z gotowego zestawu, jak masz jakieś zdjęcia z pracy tej maszyny lub samej maszyny to byłbym wdzięczny.

Edytowano przez drajwero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Zebry :)  Był niedawno przedstawiciel z Perkoz Brodnica to zachodził w głowę co to za folia ? No a potem taki przedstawiciel próbuje nam coś sprzedać .............        @ Deutzdx85  takie rzeczy w  sprawnym siłowniku nie powinny się dziać ! Nie wiem jak wygląda tłok i na jaki typ uszczelniaczy jest zrobiony więc wróżyć z fusów się nie da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzdx85    0

2 razy robilismy bo przyjechal z francji uszkodzony i chinskie uszczelnienia byly raczej teraz cos takiego jak w tym dobrym kupimy i ma byc:-) ostatnio to te 5 pierscieni na wylot wszystkie rozwalilo tak jak na zdj.
1.5 miesiaca meczylismy sie z tym turem przez jeden silownik i wazne jest zeby byl odp. poziom oleju bo inaczej to tur wariuje i sam sie o tym przekonalem

post-157913-0-85079500-1442260977_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzdx85    0

Panowie potrzebuje porady. Mam mozliwosc zakupu prasy riviere casalis 8080 z 91r wszystkie zebatki jak nowe nic nie wytarte od srodka w komorze kostki jest jeszcze lakierek orginalny sie wydaje za 25 000zl. I czy to jest mozliwe ze jest jeszcze lakierek i jak ona sie spisuje? No i czy ja warto kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

A czy ktoś obliczał koszty zbioru rolką a dużą kostką. Różnica ceny jeżeli chodzi o spalanie na 1t słomy i sznurek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

plus  kostki jest też taki że się nie męczysz z roztwijaniem   minus   po claas quadrant z rotorem  w tym zrobił mi sieczke z słomy jęczmiennej    troche  było upierdliwe ale  i tka wygoda nieporównywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Witam, podłączam się do pytania o wycenę 1t bel i dużej kostki. Zastanawiam się nad wymianą rolki z nożami na dużą kostkę. Bardzo atrakcyjne cenowo są hesstonki 4800, do 20k można kupić, jest to warte coś? Po sprzedaży belarki jeszcze by zostało coś. Czy nadawałoby się do kiszonki? Robię w pryzmy ale daleko łąki i potraw w belę. Nie zapadałaby taka siè na łąkach? Ile taka kostka może ważyć? Mam sipmę maję i jestem ciekaw gdyby robić 1,2m dłùgie to czy by dało radę je owinąć? Ale najważniejsze to czy by się opłacała ta zmiana. Jak wychodzi sznurek do siatki? dużo hektarów nie mam do obróbki, a nie ma w okolicy żadnej dużej kostki a nie mowa o tych kolosach tak więc nawet nie ma skąd na próbę wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

 jest  hesston jeszcze  model mniejszy    4600, 4700  podstawowa ważna rzecz to czy aparaty są sprawne rolka sznurka  0,8 mm  to koszt 120 zł   do owijania sianokiszonki owijarka do kostek  musi być  inaczje będzie ciezko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Sznurek tex 7700 można już za 70zł kupić a max 90zł brutto ,mniejsza hesstonka jak najbardziej zastąpi zwijkę , i mimo 6t po łące torfowej się nie zapada .Owijanie kostek to i na zwykłej się da po małej modernizacji owijałem kilkaset sztuk rocznie ,filmik jest gdzieś w necie ......... Waga kostki to temat rzeka ............ ma na to wpływ stopień zgniotu ,wilgotność i wymiar kostki .Co masz na myśli pisząc "Witam, podłączam się do pytania o wycenę 1t bel i dużej kostki. " jeśli chodzi o koszt sprasowania tony słomy,siana kiszonki ? patrz wyżej . Jeśli przyjąć że kostka bardzo suchej słomy  90x80x250 waży 200kg to średnio jakieś 1,6zł.x5 =8zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Chodzi o porównanie do beli, np słoma przy 120x80x250 i belce o śr 180cm? Siatka wychodzi koło 3zł na bele, paliwo myśle że porównywalnie, mimo zatrzymywania na owinięcie ale mniejszy ciagnik do tego jest potrzebny. Nie porównuję gęstości, na zwijce nie da rady takiej osiągnąć, to wiem. Ale przykladowo kupywałem siano i średniej jakości w kostkach 80x120x250 i w belach o sr 120-130cm dobrej jakości i ważyły 20-50kg mniej, od 250 do 350 kg, a za kostke płacilem 50zł więcej, w beli siano nie dobite nie wiadomo jak było. Wiosną siano z kostki zobaczę jak się na owijarce sprawi. To ta duża hesstonka pewnie z 8t waży? Mam 130KM ciągnik a jakby mało mam nośnik narzędzi 300KM. Przy paszowozie zdaje się że kostka lepsza, w poziomym mam problemy ze środkiem beli, lubi się zakleszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Ta duża hesston to 120x130 cm ,i jeśli na sianokiszonkę to moim zdaniem już za duża ........... moja to 80x90 cm i do paszowozu poziomego jak wrzucę mocno zbite to w 12m3  ursus 912 pierdzi i stęka ale rozwala ją w 2-3 minuty .Niedawno kolego kupił małą hestonkę 80x90 i ciąga ją jakimś małym lambo 90KM ,fakt że aby ruszyć ją  nie rzadko ciągnik zgaśnie ale jak rozbujał to już ładni z nią chodził .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Z tego co widziałem postaram się przedstawić jakieś wady i zalety kostek wielkogabarytowych. Pracuje w gopodarstwie w którym takowe zbieramy. Po 1 to jest większa wydajność, lecisz i się nie zatrzymujesz. Po 2 jest duży zgniot. Po 3 jeśli posiadasz rozścielacz to kostkę wsadzisz do niego bardzo łatwo i scielenie przebiega bardzo szybko. Następne plusy to szybki i łatwiejszy zbiór kostek z pola,łatwiej się je ustawia w stóg. Jak już Panowie wyżej wspomnieli także wiecej wchodzi na przyczepę. Jesli ktoś posiada mocny ciągnik to kostka jest dobrym wyborem :) My ustawiamy je w sześcian a nastepnie u góry dajemy pasek takich beli aby na środku było trochę wyżej i na to folię. Cała woda spływa po folii, straty praktycznie zerowe :D oczywiście najlepiej jest je trzymać pod dachem, posiadamy wiatę ale wchodzi pod nią jakieś 500kostek a mamy jeszcze drugie tyle... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grvsia
      Witam, mam pytanie ponieważ kupiłem prasę fortschritt 550, jestem nowy w tym temacie i chciałbym robić usługowo lecz nie mam pojęcia jak sobie liczyć za tą usługę, za sztukę, od hektara czy jeszcze od czegoś innego?
    • Przez Tomasz12441
      Witam. Posiada ktos z Was moze prase Mengele 530?  Poszukuję instrukcji obsługi, albo kogoś, kto wie mniej wiecej co i jak powinno działac. Dołączam zdjęcie sterownika

    • Przez edward93
      Witajcie, planujemy zakup prasy jednak problem w tym że nie możemy się zdecydować jaki model i jaka firma dokładnie. Wybór mamy John deere lub kuhn rotor na pewno. Wiemy że to musi być jedna z tych firm jednak model nie jest wybrany. Chciałbym uzyskać jakies opinie na temat jakichkolwiek modeli tych pras czy polecacie czy nie i dla czego i na jakim pracowaliście. 
    • Przez duda30
      Witam . Proszę o radę. Pierwszy raz robiłem słomę w dużą kostkę i mi zmokła dosys mocno na polu i czy te kostki obeschną czy co mam z tym problemem zrobić?
    • Przez wojt3p
      Witam jestem użytkownikiem prasy od roku czyli jestem po pierwszym sezonie. Mam do wymiany tuleje na głównym korbowodzie. Moje pytanie do użytkowników  tych i podobnych pras. gdzie można dostać części ? Pytałem w jednym miejscu i wycenili mi ją na 3 tyś zł. i wydaje mi się że to lekka przesada. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących np wymiany sznurka itd...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj