Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duża kostka czy bele okrągłe

142 odpowiedzi na ten temat

#61 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:07

Duża kostka czy bele okrągłe Edi jak chcesz mieć porządek na korytarzu to tylko kostka, wygoda jest nieporównywalna do okrągłej i wiem co mówię bo miałem rolkę .Jeśli masz traktor o mocy co najmniej 120KM to kupuj kostkę a nie będziesz żałował Są. bardziej z komplikowane ale o wiele mniej awaryjne niż małe prasy kostkujące i do 30tyś można znaleźć ładny model z tych mniejszych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duża kostka czy bele okrągłe Dzisiaj, 07:08
  •  

#62 Share John6930

John6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 02 luty 2013 - 19:09

Duża kostka czy bele okrągłe u nas też ścieli się słomą z dużych kostek mamy prasę wiążącą na 6 sznurków Vicon i jeżdżąc po sporych górach jd 6930 tj 155KM daje sobie radę bez większego problemu a jeśli chodzi o ścielenia to naprawdę super sprawa ale przydało by się coś do ścielenia bo jednak co jakiś czas trzeba te 3 kostki wziąć i pościelić

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2013 - 14:46

Duża kostka czy bele okrągłe Ile może ważyć taka duża kostka słomy??

#64 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:58

Duża kostka czy bele okrągłe Ktoś walnął tekstem że kostka bardziej zamoknie niz rolka myślałem że walne śmiechem. W kostce jest taki ścisk tłoka że jak zbije nie ma szans na przemoczenie takiej kostki a dobrze zbita rolka na wiosne i tak zgnije bo ta woda co spływa niby z góry wsiąką miedzy warstwy bo po prostu nie spłynie i zalega i okrągła bela nie jest napewno tak zbita jak kostka, chyba że po naprawde dobrej pasowej prasie ze zgniotem ustawionym na maxa. Dla mnie jesyny plus rolki to tania sianokiszonka i nic wiecej

Edytowany przez UrsusCzesio, 18 luty 2013 - 20:58.

Mój Wladimirec podbija świat

#65 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 19 luty 2013 - 13:44

Duża kostka czy bele okrągłe Co to znaczy tania sianokiszonka ?

#66 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 marzec 2013 - 19:36

Duża kostka czy bele okrągłe jakim ładowaczem ładować te duże kostki chodzi mi o tez osprzęt jakieś widły tylko żeby np. 3 odrazu brały nie wiecie o co chodzi

#67 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:49

Duża kostka czy bele okrągłe według mnie tu najlepsze jest takie coś

#68 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 03 kwiecień 2013 - 14:24

Duża kostka czy bele okrągłe Jak wygląda zbieranie siana przez tą prasę ? Tak samo trzeba długo czekać żeby siano wyschło jak ma byc i jechać prasować ? a jak winąć w folię to ile czasu mniej / więcej trzeba czekać ?
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#69 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:38

Duża kostka czy bele okrągłe Dla mnie duża kostka ma dwie zalety. Pierwsza ogromna wydajność , pod warunkiem że mamy konkretne pokosy. Druga zaleta to bardzo dużę zagęszczenie masy w kostce. Wada do załdunku wymagany konkretny sprzęt .
Sam kiedyś rozważałem zakup takiej prasy jednak padło na przyczepę samozbierającą do sianokiszonki, a do siana i słomy belówka pasowa.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#70 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:20

Duża kostka czy bele okrągłe

wcale nie potrzeba tak dużo mocy. ja mam prasę wielkogabarytową new holland D 1000 i pracuje ona z new hollandem TD85 D i daje sobie z nią rade bez najmniejszego problemu.

proszę o opinię tej prasy , jak się sprawuje jak z częśćiami i awarjami ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 10:18

Duża kostka czy bele okrągłe Ja mam prasę Krone BigPack multicut 120-80 z 1997r. Prasę kupiłem w 2013, po wyjęciu noży z podbieraka prasowałem sianokiszonke ciągnikiem Lamborghini o mocy 95 koni. Większość łąk jest płaska także ciągnik dał radę sprasować. Ogółem powiem tak zdecydowałem się na zakup tej prasy po tym jak po ostatniej zimie miałem dość rozwijania, szrapania sianokiszonki z bel okrągłych. Dobrze jak bela jest w miarę sucha ale nie wszystkie są idealne czasem trafi się sztuka bardziej mokra i jest wtedy lipa. W kostce zauważyłem że ten problem całkowicie znika, po rozcięciu 6-ciu sznurków bela kwadratowa rozpada się i branie ręczne paszy z niej jest bardzo lekkie i wygodne.
Tak samo tyczy się to wozów paszowych, po uprzednim wyjęciu sznurka z kostki i wrzuceniu do wozu paszowego maszyna raz że ma lżej w rozdrobnianiu i mieszaniu paszy to i szybciej pasza jest przygotowywana a co z tym idzie koszty paliwa spadają.
Kostki pierwszy rok zakisiłem w pryzmach po 30 sztuk w każdej. W tym roku zakupiłem owijarkę Kverneland Taarup 7655 do owijania każdej pojedynczo, oraz chwytak do bel kwadratowych.
Jak będzie wyglądało to w praktyce to jeszcze sam niewiem, relacje postaram się zdać wam w trakcie prac tym zestawem

Jak uda mi się zgrać zdjęcia z komórki to zamieszczę tutaj pracę tego zestawu prasa i ciągnik z poprzedniego roku.

Edytowany przez drajwero, 27 kwiecień 2014 - 14:04.

#72 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 06:25

Duża kostka czy bele okrągłe Ta owijarka to już konkretny sprzęt , ja owijam na podobnej do mchale .

#73 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 11:44

Duża kostka czy bele okrągłe Zamieszczam obiecane fotki pracy 95-cio konnego ciągnika i prasy Krone BigPack oraz dwie fotki z grabieniem w wałek podsuszonej sianokiszonki.

Załączone miniaturki

• PhotoChooser-b2ca1608-9710-4651-8595-4ae7f8353580.jpg
  • PhotoChooser-fdd2280d-cfd3-4afd-bca9-006a91107cba.jpg
  • PhotoChooser-7929aab6-d298-4ee8-8f5a-5c5e88014ac4.jpg
  • PhotoChooser-2e2d8eba-cdec-4eeb-80ab-59181872c0ab.jpg

#74 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 01 maj 2014 - 20:57

Duża kostka czy bele okrągłe Z zasady duże kostki kręcą się na wałku 1000obr. ale jest taka sztuczka jeśli mamy zbyt słaby ciągnik aby włączyć wałek 540 eko ,wtedy ciągnik ma lżej a prasa ma ciut mniejszą wydajność .

#75 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 maj 2014 - 10:53

Duża kostka czy bele okrągłe I tu masz rację prasa tego typu powinna być na wom 1000 obr, znam tą sztuczkę miałem ja na 540 ECO wtedy przy 1800 obr silnika na wałku jest 730 obr a jak dasz na silniku 2200 obr to na wałku jest 900obr.
Narazie daje radę, ale na przyszły rok muszę pomysleć nad większą gadziną w tym roku limit na zakup sprzętu lekko wyczerpał się.
Chyba że bym miał trochę zamówień na usługi prasowania wówczas wezmę coś większego min. 160 koni.
W moim regionie to chyba jedyny tego typu zestaw do prasowania i owijania sianokiszonki.
Ogólnie jest zainteresowanie na tutejszych terenach zakiszania w ten sposób paszy po wcześniejszym wytłumaczeniu o jaki typ kostki chodzi oraz jak i czym to się owija.
Praktycznie mam kompletny zestaw do prasowania, owijania oraz zwożenia owiniętych kostek.

Edytowany przez drajwero, 02 maj 2014 - 11:02.

#76 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 02 maj 2014 - 14:23

Duża kostka czy bele okrągłe Jaki masz chwytak do owiniętych bel ?

#77 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 maj 2014 - 15:35

Duża kostka czy bele okrągłe Chwytak jest już zamówiony mają go w najbliższym czasie dowieźć, dokładnie ten model http://www.maszynyfa...lych_p_463.html
Jak rozpocznę sezon to zrobię nowy temat z zakiszaniem sianokiszonki w dużych kostkach i nabieżąco bede wklejał fotki z pracy tych maszyn.
Jak będe jeszcze miał czas to nakęcę krótki filmik, może przyda się komuś ta technika zakiszania.

Edytowany przez drajwero, 02 maj 2014 - 15:39.

#78 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:35

Duża kostka czy bele okrągłe Robisz kostki kiszonki 120x80? Ja niedługo ruszam z kostkami 80x70, może będzie przy okazji pokaz owijarki.

#79 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 maj 2014 - 21:37

Duża kostka czy bele okrągłe Tak robię kostki 120x80, w tamtym roku długość kostki wynosiła 230 cm.
Teraz będe musiał dostosować do wymiarów rolek na owijarce czyli nie więcej jak 200 cm

Edytowany przez drajwero, 04 maj 2014 - 13:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 maj 2014 - 13:41

Duża kostka czy bele okrągłe MariuszE38

Jaką owijarkę masz do kostek 80x70 ? Kupiłeś coś specjalistycznego czy ianczej rozwiązałeś problem.