Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duża kostka czy bele okrągłe

142 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 19:19

Duża kostka czy bele okrągłe A w zwykłej owijarce wystarczy zmienić walce na podwójne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duża kostka czy bele okrągłe Dzisiaj, 04:37
  •  

#42 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:33

Duża kostka czy bele okrągłe Generalnie to jest zasadnicza różnica więc jeśli by zmienić na podwójne to by było to samo ale trzeba brać pod uwagę że zwykła owijarka owija balota 1,2 m a jak kostki robię między 1,6m. a 1,8 m.i dzięki temu wzrasta wydajność i spadają koszty .

#43 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 20:16

Duża kostka czy bele okrągłe No wiadomo że wydajność większa ale czy zmiana tych walcy załatwi sprawę owijania kostek na zwykłej owijarce do okrągłych?

#44 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 08:17

Duża kostka czy bele okrągłe A jak jest z dokładnością długości kostek? Gdy ustawiasz jakąś długość to duże sa różnice w długości poszczególnych kostek? Pytanie z innej beczki,jak jest z dostępem części do pras Hesstona?

#45 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:16

Duża kostka czy bele okrągłe Jeśli zachowasz odpowiednie wymiary to powinno się udać .Części są dostępne w sieci NH a kostki robi z +-10cm od nastawionego wymiaru .

#46 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:22

Duża kostka czy bele okrągłe @Koses oglądałem filmiki na yt i widziałem owijarkę do bel i miała 3 pasy gumowe, na pojedyńczych walcach tak że to wyglądało tak jak taśmociąg, oczywiście były luźne żeby belka się ładnie naciągła. w 1:55 widać te pasy, ciekawe czy to zdałoby egzamin

#47 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 07:14

Duża kostka czy bele okrągłe Rzadko tu zaglądam więc dlatego takie przerwy ,ale do rzeczy z linku owijarka to zwykła z pasami i na podobnej owijałem wcześniej ale problemem jest płynne obracanie bo kostka zwyczajnie chce leżeć na boku ;) na pw wyślę ci mój tel. i jak do mnie zadzwoisz to zdradzę co i jak przerobić aby na zwykłej to działało .

#48 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 11:41

Duża kostka czy bele okrągłe @koses a jaka jest masa twojej prasy i rozmiar ogumienia? I jak zachowuje się ona na podmokłych łąkach w porównaniu do belującej?

#49 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:27

Duża kostka czy bele okrągłe Waga ok. 6t. koła to 600/22,5R i odziwo łąki mam tylko torfowe i zalewane przez bobry a mimo to jeszcze ani razu nie zakopałem się i ogólnie to idzie nie robiąc kolein ,a rolka claas 62 na bliźniakach wiecznie robiła głębokie koleiny .

#50 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 19:49

Duża kostka czy bele okrągłe Dzięki.Coraz ciekawiej wygląda duża kostka w konfrontacji z belarką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 15:56

Duża kostka czy bele okrągłe Zbieram rocznie ok 60 hektarow slomy robie wszstko mala kostka. przymierzam sie do zakupu wiekszej i wolal bym chyba duza kostke, bo sianokiszonek w baloty nie robie, wole pryzmy. Jaka prase byscie mi poecili do ursusa 1224? Oczywiscie uzywana. Jak z awaryjnoscia duzych kostek,? Sa tam aparaty wiarzace tak jak w malej? Piszcie odrazu przyblizone ceny takich pras

#52 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 grudzień 2012 - 17:15

Duża kostka czy bele okrągłe jak masz kasę a sianokiszonki nie robisz to bierz dużą kostkę.
W UK jak robiliśmy przy świnkach to słomą z dużej kostki super się ścieli - bierzesz ją rękoma i rzucasz świnkom - ładne tafle się tworzą, ładnie oddzielają i śwniki szybko je rozściełają a jakbym miał tam z małej kostki ścielić albo z beli to bym się załamał.
Gdybym teraz miał więcej świnek też bym szukał dużej kostki - kładziesz dwie na małą przyczepkę jednoosiową podczepioną np co C330M i rozcinając z tyłu wrzucasz te tafle słomy gdzie chcesz, podjeżdzasz i wrzucasz.

A i jak Ci woda się dostanie w stóg to wywalasz część beli czyli kilka tafli a resztą dalej ścielisz.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 29 grudzień 2012 - 17:17.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#53 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 22:29

Duża kostka czy bele okrągłe do ursusa 1224 jak prasa sie nada duza kostka?

#54 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:03

Duża kostka czy bele okrągłe Ja do ursusa 1224 zapinam krone big pack 80x80 i nieźle sobie radzi po równym terenie w dużej słomie po bizonie jedzie się z 15km/na gdz. a pod górkę to trzeba jechać połowę tego bo nie poradzi szybciej ale na szczęście nie są u nas tereny pagórkowate.Ceny pras krone zaczynają się od 40 tyś.za około 15 letnie,co do awaryjności to najczęściej komputer i wiązanie (pojedyńczy węzeł).Części zamienne b.drogie ale wszystko dostępne w Rojęczynie,aparaty wiążące są cztery a cena jednego coś około 4 tyś. igła tysiąc zł.a tak to ogólnie nie ma się co psuć bo wszędzie przekładnie w oleju połączone wałami przegubowo-teleskopowymi z wyjątkiem podbieracza (z dwóch stron ma łańcuszki).Sznurek 1 kłębek 80 zł.(około 1000 m.) na jedną belkę 2,4 m. wychodzi + -2 zł.Moją opinie traktuj jako jednostronną bo każdy chwali co ma.

#55 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 12:44

Duża kostka czy bele okrągłe Czterdziestolatek dzieki za opinie :) w malych kostkach czasem sie zdaza ze jedna albo druga strona nie zwiaze co ktoregos snopka, wtedy mozna go rozrzucic i jeszcze raz. a jak z duza kostka tez zdarzaja sie przepuszczone snopki? Twoja prasa bardzo fajna, ale troche droga..

#56 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:34

Duża kostka czy bele okrągłe Też się zdarza że belka jest rozwalona lub nie do sprzątnięcia wtedy się podjeżdża indywidualnie pod belkę widły i heya ale to się zdarza tylko gdy dwa sznurki od jednego boku nie trzymają a przyczyn tego jest wiele np.słaby sznurek .zewnętrzny aparat przepuści a następny sznurek nie wytrzyma i się rwie

#57 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 00:04

Duża kostka czy bele okrągłe czekam na inne opinnie co jest wygodniejsze w scieleniu, kostka czy belka?

#58 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:19

Duża kostka czy bele okrągłe Najpierw sprecyzuj gdzie i jak ścielisz teraz , inaczej mi się ścieli trzodzie na głębokiej ściółce a inaczej bydłu na uwięzi .

#59 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:49

Duża kostka czy bele okrągłe obore mam przejazdowa na srodku i po obu stronach sa kojce z bydlem na glebokiej sciolce
tak samo jak na tym zdjeciu tylko ze nie ruszta a gleboka sciolka.
http://www.agrofoto....obora-na-opasy/
belkki musialbym rozwijac przez caly korytarz i recznie luzna slome wrzucac do klatek, a kostki to elegancko poloze w jednym miejscu wyjme sznurek i plastrami moge brac i wrzucac do klatek.
co wydaje sie praktyczniejsze? Acha i jeszcze cena bo kostkujace sa sporo droższe od rolujacych i chyba bardziej skomplikowane w naprawach. W gre wchodzi kostka 80*80 lub 60*90

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:52

Duża kostka czy bele okrągłe Myślę ze warto też wziąć tutaj do sporu praso-owijarkę najlepiej pasówkę :) jeśli chodzi o kiszonki to zastępuje nam dwie maszyny to oczywiste, a w słomie wyrzucamy sobie 2bede obok siebie co ułatwia przy załadunku, mniej przejazdów na polu przy załadunku :)

Taka moja mała anegdotka :D