TD85D

Duża kostka czy bele okrągłe

Polecane posty

TD85D    1

Który rodzaj bel waszym zdaniem jest lepszy ( przy zwożeniu,układaniu, zadawaniu, ścieleniu, itp. ). Bo osobiście miałem obydwa rodzaje bel i okrągłych nie chce już znać. Wdg. mnie Kostka wielkogabarytowa jest o wiele poręczniejsza a i prasa ma o wiele większą wydajność. A jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

Pracowałem na Belach okrągłych i kostkach wielkogabarytowych. Przy zwożeniu i układaniu kostki są wygodniejsze. Właściciel gospodarstwa mówił że do ścielenia bydłu bele były wygodniejsze, ale on kupił maszynę do ścielenia, i teraz kostki są wygodniejsze. Co do prasowania, to o 100% lepiej i szybciej prasuje się prasą do kostki. Prasowałem prasą MASSEY FERGUSON, to super się prasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

znajomy na prase classa dużą nową to jd 6920 na górkach i przy dobrej słomie ma ciężko to musi jeździć 7920 z nią :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD85D    1

wcale nie potrzeba tak dużo mocy. ja mam prasę wielkogabarytową new holland D 1000 i pracuje ona z new hollandem TD85 D i daje sobie z nią rade bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

ale ja np. sciele recznie i przy chlewni mam wiate pod która miesci sie ok 20 bel 120x150 zkulne sobie i ustawie przy drzwiach żeby było wygodnie a jak bym miał duzą kostke to musiał bym miec widlaka na etecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

Ręcznie nic z nią nie zrobisz

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD85D    1

Gwarantuje wam że w 2 osoby dużą kostkę przemieszcza się żatwiej niż samemu okrągłą belke. a poza tym kostek nie trzeba rozwijać tylko przecinasz sznurki i masz piękne plasterki do śceielenia. a z Tymi okrągłymi trzeba się trochę naszarpać narozwijać itp. (wiem bo je miałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

@td85d mógł byś wstawić zdjęcie zestawu? Ciągnik + prasa

Edytowano przez RolnikMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD85D    1

obecnie prasa stoi nieużywana pod dachem. ale kiedy będzie w polu to postaram się o foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Kostka czy bela oto jest pytanie? Jedno i drugie jest dobre tylko zależy do czego i kumu.

Jak narazie to miałem styczność tylko z belami i nie jest tak żle dla mnie to i to jest dobre, ale widziałem jak zwijali kostki i zbierali przyczepami samozbierającymi i to jest plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

@TD85D To żeś pojechał z tym że we 2 osoby łatwiej dużą kostke przemieszczać niż bele. Raz z ojcem jechaliśmy na jezioro i u sołtysa akurat leżała duża kostka po prasie Krone, a to że u mnie w wiosce to nowość to pomyśleliśmy że spróbujemy ją przewrócić na bok, no i na myśleniu się skończyło, bo nawet nie drgnęła :lol:

 

A i ten gościu co prasował to mówił że w 1 dużą kostke wchodzą mniej więcej 3 bele 120x120

Edytowano przez Cooler2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD85D    1

to zależy jaka duża kostka. bo prasa krone to mogła być 120x80 a moja prasa robi 60x90 także to prawie 2 razy mniej. a to ile bel wchodzi w duża kostkę to zależy od stopnia zgniotu i długości kostek ( długość można regulować w zakresie od 1 do 3 metrów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

wiesz co Cooler2010 nie będę się sprzeciwiał bo dużej kostki nie miałem szansy podnosić, widziałem ja tylko, ale myślę że 2 chłopa mogło by ją ruszyć( mówimy tu o komorze o wymiarach 80x80x200) bo takdużej kostki takej jak pisałeś(po krone to na 99% 120x80x200-jak nie więcej :) to na pewno i 3 by nie ruszyło, RUSZYŁO :lol:

ja osobiście myślę iż kostka jest o 200% lepsza od rolki! można ją ładnie postawić w stertę, przy zadawaniu wychodzą ładne plasterki-ogólnie jest OK :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Dla mnie bele lepsze bo jak ktoś ma krowy to przydała by się sianokiszonka .Kiedyś na wystawie w Siedlcach została przedstawiona owijarka do pak wielkogabarytowych miała takie 4 równe wałki ale kosztowała grubo ponad 40.000tyś zł :lol:


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD85D    1

Diesel91 a pracowałeś kiedyś przy dużej kostce żeby mieć porównanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel91    0

TD85D nie pracowałem tym sprzetem ale znajomy ma taki sprzęt i uznałem że dla mnie sa wygodniejsze okrągłe bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek2711    0

A czy dużą kostkę można magazynować na polu w stercie, jeśli tak to trzeba je przykrywać folią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD85D    1

Diesel91 jeśli twój znajomy ma taki sprzęt to poproś żeby zrobił ci kilka kostek na próbę. I dopiero wtedy mów co jest wygodniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

w kulkach czy w prostokontach grunt miec zwiezione z pola i zmagazynowane i ot cała sztuka racja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel91    0

TD85D wystarczające są dla mnie okrągłe bele mam swój sprzet do tego, tak że nie musze nikogo zmawiac i jestem dzięki temu niezależny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grvsia
      Witam, mam pytanie ponieważ kupiłem prasę fortschritt 550, jestem nowy w tym temacie i chciałbym robić usługowo lecz nie mam pojęcia jak sobie liczyć za tą usługę, za sztukę, od hektara czy jeszcze od czegoś innego?
    • Przez Tomasz12441
      Witam. Posiada ktos z Was moze prase Mengele 530?  Poszukuję instrukcji obsługi, albo kogoś, kto wie mniej wiecej co i jak powinno działac. Dołączam zdjęcie sterownika

    • Przez edward93
      Witajcie, planujemy zakup prasy jednak problem w tym że nie możemy się zdecydować jaki model i jaka firma dokładnie. Wybór mamy John deere lub kuhn rotor na pewno. Wiemy że to musi być jedna z tych firm jednak model nie jest wybrany. Chciałbym uzyskać jakies opinie na temat jakichkolwiek modeli tych pras czy polecacie czy nie i dla czego i na jakim pracowaliście. 
    • Przez duda30
      Witam . Proszę o radę. Pierwszy raz robiłem słomę w dużą kostkę i mi zmokła dosys mocno na polu i czy te kostki obeschną czy co mam z tym problemem zrobić?
    • Przez wojt3p
      Witam jestem użytkownikiem prasy od roku czyli jestem po pierwszym sezonie. Mam do wymiany tuleje na głównym korbowodzie. Moje pytanie do użytkowników  tych i podobnych pras. gdzie można dostać części ? Pytałem w jednym miejscu i wycenili mi ją na 3 tyś zł. i wydaje mi się że to lekka przesada. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących np wymiany sznurka itd...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj