Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czujniki Dominator 106

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzeslav100

Grzeslav100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 19:24

Czujniki Dominator 106 Mam problem z czujnikami w Dominatorze 106. Konkretnie mam pytanie czy po załączeniu młócarni , lub przed jej włanczeniem powinny palić się kontrolki (liczby obrotów siekacza, przenośnika skośnego, przenośnika ziarna, kłosowego, wytrząsaczy) a później gasnąć? W moim przypadku po załączeniu młócarni i przyrzadu żniwnego zapala sie kontrolka wytrząsaczy a gdy wejdzie na wyższe obroty gaśnie. Natomiast kontrolki od przenośnika pochyłego i ziarna palą sie caly czas, nie gasną. A przenośnika kłosowego wcale sie nie zapala. Może ktoś wie wiecej na temat tych czujników i zasady działania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czujniki Dominator 106 Dzisiaj, 01:49
  •  

#2 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 04 lipiec 2011 - 20:04

Czujniki Dominator 106 Mogę podpowiedzieć tyle, że u mnie się zapalają wszystkie jak mam gaz na start i włączę młocarnie. Ale jak dam gaz na FULL to wszystko praktycznie od razu gaśnie. Na pewno nie powinny się świecić bo to by oznaczało, że nie weszły na odpowiednie obroty.

#3 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 20:28

Czujniki Dominator 106 Nie powinny się świecić żadne kontrolki przy wyższych obrotach. Sugeruje na początek regulacje szczeliny między czujnikiem a kołem zębatym na ok 1 mm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Grzeslav100

Grzeslav100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 23:44

Czujniki Dominator 106 Faktycznie wystarczylo zmiejszyc szczeliony w czujnikach, nawet do 0,6mm bo niekotre czujniki byly obtarte. Ale dopiero przy takiej szczelinie gasly na wyzszych obrotach. Co do nieswiecacych kontrolej...zaroweczki nie laczyly dobrze na wyswietlaczu, wiec sprawa prosta :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share grzesiek1098

grzesiek1098

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 11:52

Czujniki Dominator 106 podepnę się pod temat. nie działa mi wskaźnik temperatury, tzn. działa ale nie dokładnie, wymieniony został czujnik (ten w bloku silnika) i teraz na zegarze wskazówka tylko lekko się wychyla - niezależnie od nagrzania silnika. co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??
czy taki gadżet da radę??
http://allegro.pl/te...1661549483.html

Edytowany przez grzesiek1098, 08 lipiec 2011 - 12:08.

Dodaj odpowiedź