Polecane posty

Baks00    4337

Według mnie bez rewelacji i bez wartościowe.Ale to moje zdanie.Tyle że tanie żarcie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12
33 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

Czemu zapychasz ? na ziemniakach bardzo dobrze bydło rośnie ;)

Ziemniaki to się kiedyś dawało teraz lepiej kukurydze posiać .

My dajemy tak na jeden paszowóz 

Pasza treściwa 1100 kg 

Słoma jęczmienna 250 kg

Kiszonka z Kukurydzy 3500 kg 

Wysłodki z Buraków 3500 kg

I to dajemy na 300 sztuk tylko trzymamy LM i dopiero są przyrosty 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12
3 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

wiesz .... jeden trzymie 300 drugi 3 ;)

my trzymamy ponad 1400 sztuk wiec troche tych byków jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip19    16

Witam. 

Chciałbym was prosić o ocene składu paszy białkowej z załącznika.

Jest tam ostropest plamisty i makuch z konopii z którym pierwszy raz sie spotkałem w paszach dla bydła.

Capture+_2018-02-10-11-24-58.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki karmi ktoś z was bydło śrutą słonecznikową? Myślę, żeby trochę zejść z kukurydzy, bo tutaj jednak "liczby wypadają korzystniej", a cena atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
1 godzinę temu, KrowieBieszczady napisał:

Chłopaki karmi ktoś z was bydło śrutą słonecznikową? Myślę, żeby trochę zejść z kukurydzy, bo tutaj jednak "liczby wypadają korzystniej", a cena atrakcyjna.

 z kukurydzy to znaczy? kiszonki?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navara    0

co  lepsze dla opasów w żywieniu pszenica czy jęczmień do sporządzenia śruty z owsem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, navara napisał:

co  lepsze dla opasów w żywieniu pszenica czy jęczmień do sporządzenia śruty z owsem?

Jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
11 godzin temu, navara napisał:

co  lepsze dla opasów w żywieniu pszenica czy jęczmień do sporządzenia śruty z owsem?

ani jedno ani drugie :) lepiej to sprzedac i od reki masz pieniadz :) z owsem to ja bym żyto mieszał 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

To zalezy po ile jest ziarno. Widziałem we Francji na stacji oceny buhajów dawkę siano/słoma i pasza treściwa skomponowana na 18% białka. O ile mniej kg do przerzucania przy takim systemie niż przy żywieniu kiszonkami. Nie każdy też ma warunki na kukurydzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jak sie zarabia kupe kasy na nasieniu to można byki trzymac na drogich paszach... w przypadku opasów po 8zł to nie ma sensu

daj dziennie bykowi 5 kg paszy w której jest 18% białka :) taka pasza z witaminami wyjdzie koło 1tys/tona czyli 5 kg x 1zł = 5zł/dziennie i teraz aby 400 dni opasu to już masz 2 tys a gdzie reszta kosztów ? :) 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Zrobienie dawki na jęczmieniu, moczniku, ddgs-ie albo śrucie rzepakowej jest aż tak drogie? Pełnoporcjowa 18% białka jest w granicach 1000/tona w mieszalni. Samemu pewnie można zrobić za 900. A w tym systemie można iść na 1500g/dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

1.5 kg/szt przy karmieniu sianem ? słabo to widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Siano albo słoma jest po to żeby żwacz"nie stanął" a nie po to żeby od tego mieć przyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

no ok tylko w takim przypadku 1,5kg to jest nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

1.5 kg to co to jest 2 torebki od mąki? Na dzień plus siano ? To chyba dla 150kg cielaka 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio liczyłem dawki dla 300kg opasa przy założeniu przyrostów 1200g dziennie. Głowno pasza objętościowa to sianokiszonka z słabej jakości traw, wychodzi ze sztuka pobiera 12.5kg dziennie, po wyliczeniu JPŻ, BTJN i BTJE niedobor uzupełniam pasza treściwa. W moim przypadku dawka 3kg w której skład wchodzi 1kg śruty slonecznikowej 36% białka, 1kg pszenicy (wiem ze np pszenzyto tańsze ale akurat mamy trochę pszenicy na magazynie), 0.5kg owsa, 0.5kg kukurydzy. Koszt kilograma to 65-70gr. Dziennie na pasze treściwa 2zł kosztu dla sztuki. Ogólnie z wyliczeń JPŻ i BTJN lekko więcej niż podaje INRA, bo wyszedł malutki niedobór BTJE, Wiec myśle ze rozbieżność do 5% się zaciera.

Sorki za sypanie „definicjami”, ale dla kogos w temacie myśle ze taki opis jest bardziej zrozumiały. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj