Polecane posty

marko-kolo    709
4 godziny temu, Karollorak93 napisał:

. A i tak musze siać coś białkowego na MR to co byście polecili na gleby lekkie żeby było dobre dla opasów i w miarę plonowało? 

Pytanie bylo jak wyzej 

 A to ze cytujesz nagle to co ci pasuje bo  piszesz glupoty to niczego nie zmienia 

Nie ucz czytac skoro sam nie umiesz czytac ....czytasz ostatnie zdanie  co wypacza sens pytania 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Najlepsze wyjście Seradela  kiszonka z niej super  jest  byki wpie*dalają  aż miło   dwa  pokosy  da  a w dobrym roku  nawet 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukielMGX    1

my dla 10 opasow dajemy 2 wiadra 25l sruty (rano i wieczorem) pozniej duzo kiszonki z trawy (rano wieczorem i popołudniu) i jest dobrze

Edytowano przez kukielMGX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

dobrze dla kogo?? Z czego ta śruta??Jakie duże opasy??

Kur....wa jakbym tyle dawał to chyba z torbami bym poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

8 wiader 25l na dzień dla  10szt ???:o   Toć to wychodzi po ok 10kg na sztukę   Gdzie ty  widzisz  opłacalność  w tym działaniu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To i tak duzo 100l na 10 sztuk.....

Co do rzepaku i soi. 

Soja jest duzo lepsza i bardziej strawna. Rzepak tez nie jest zly ale przekraczajac pewna jego ilosc wylatuje on tylem z bydla nie ruszony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ale takie wiadro 25 l to w niej jest ok 12 kg sruty, co daje 48 kg na dzień, co daje 4,8 kg na szt, nie wiem czy dużo czy mało bo nie mam byków , tak tylko zerknołem w temat :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

12kg  to ja mieszczę w 20l Wiadro  z SANO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo0209    3

Moja pasza na 1200kg                                                                                                                                                                                                                                                                                     430 kg owsa,430 kg przenzyta,140 kg koncentratu piast,100 kg soi i 100 kg rzepaku                                                                                                                                                                        byczki ok.400kg dostają ok.5 kg sruty, wiaderko 10l ziemniakow i 10l wysłodków namoczonych na jednego do tego siano do woli                                                                                    cos zmienić i ile kredy dodac na tone paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja na 1000 kg paszy daje

60 kg soja

120 kg rzepak

25 kg premiks

15 kg kreda 

10 kg mocznika

Ok 770 kg zboze co jest pod reka, w tym roku pszenzyto.

Dziennie max 5 kg na sztuke a i czasami niektorym zmniejszam jak laksuja. Do tego ququ i sianokiszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19
9 godzin temu, marekfarmer napisał:

Jak nie umiesz czytać  ani  liczyć  to lepiej nic nie pisz bo się tylko kompromitujesz.

Kukurydza  da ok 40t/ha kiszonki  x 8% białka  to masz 3,2t białka z ha 

Łubin  da 2,5t zawiera  ok 35% co daje  nie całą  tonę białka z ha.

 

Nigdzie nie napisałem że Kukurydza jest rośliną  wysokobiałkową :)

 

 

Seradela jest  wysokobiałkowa. Możesz ją uprawiać  na zielonkę kiszonkę  lub na nasiona. Za moich czasów  robiło się  prośbę  o zmiany w BP i było po kłopocie.

Sam się nie kompromituj krzykaczu!!

Kiszonka z qq nie ma 8% białka tym bardziej na piachu ! Tyle to ma ziarno , taka kiszonka max 2% i jak rok dobry i da ci te 40 ton ziarna z badylem(kiszonki) to daje ci 800 kg białka i to baaadzo drogiego .....i tu kolega miał całkowitą rację. Nie ty 

Edytowano przez kaban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Druga sprawa to zawartosc bialka w kg liczy sie  raczej  od suchej masy a nie od masy  plonu haaaaa


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

2%   dobre  :D  :D  :D   :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Policz to prawidlowo a wyjdzie 2-3% od tych 40 t 

Jak bedzie te 35 % sm bo jak nie to i tyle nie wyda haha 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9753
5 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Tak tylko seradela z tego co się orientuje w myśl nowych wytycznych nie jest rośliną wysokobiałkową. Do takich wlicza się z tego co wiem łubin, bób, bobik i soja, więc pytanie co najlepiej uprawiać z tych 4 korzystne dla skarmiania opasami? 

Oraz wedlug Marka kukurydza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

szymon09875

Zacytuj mi post w którym pisze  że  kukurydza  jest  Rośliną  Wysoko białkową ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19

Marku przyjacielu :) jeśli u cb kiszonka że słabych gleb ma 8% bialka zbierając 40 ton to z tego wynika że z takiej Vklasy zbierzesz około 10t ziarna o wilgotności plus minus 30% to takie ziarno z twojego pola ma aż 32% białka bo nie powiesz że w kieszonce za białko odpowiada badyl ?? Jestem pod wrażeniem :D

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19

Marku dlaczego reklamujesz inne fora , jesteś tam może moderatorem ?? Zaraz admin cię upomni , uważaj na siebie bo stracimy tak dobra skarbnicę wiedzy i co wtedy z przepisem na kiszonkę z qq z 8% zawartością białka :)

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Uważaj żeby  ciebie nie upomniał za  dwukrotne  cytowanie poprzedniego  posta  :D  :D  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19

Zobacz jak ja się dla cb poświęcam :)

Jeszcze tak żeby nie było ze nie na temat , dodajesz może śrutę do tej kiszonki ?? Pewnie z koncentratem  musisz uważać żeby wątroba bysiom od nadmiaru białka nie wykołotała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9753
10 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Ja za nic nie potrafię sobie poradzić z lubinem w uprawie, już dwa lata sieje i potem talerzuje bo gówno jest, ze nawet kombajn by nie miał co zbierać. A i tak musze siać coś białkowego na MR to co byście polecili na gleby lekkie żeby było dobre dla opasów i w miarę plonowało? 

 

10 godzin temu, marekfarmer napisał:

Kukurydza

No a to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
3 godziny temu, marekfarmer napisał:

Żal.pl

No niestety tylko to ci zostaje,  bo bialka z wody nie przybedzie 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj