Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)

damianzetor

 

wszystko zalezy od tego jaka jest główna pasza objetosciowa

1 jezeli kiszonka z qq to wiadomo ze bedzie niedobór białka i te trzeba dostarczyc a wtedy samo zboze to za mało

2 jezeli dobra sianokiszonka to wystarczy zboże

 

luckyluke

nie musi mi nic wyliczac, sam potrafie to zrobic

co do swin to uwazasz ze to od żyta taki szajs ?  :D nie wiadomo na czym to było tuczone ...

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsnow    24
Napisano (edytowany)

Navara- drugą dawkę czego? Jak chcesz w czerwcu je opylić to po co sie pytasz? Jak słabo jedzą są kudłate sztuki z "podkasanym" brzuchem to by wypadało.

 

Edytowano przez johnsnow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navara    0

z drugą dawką na odrobaczanie sadziłem że raz dany zastrzyk starczy mi na cały opas teraz już wiem że to był błąd i niepotrzebnie zwlekałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A w które miejsce jest lepiej zastosować zastrzyk na odrobaczanie- w szyje podskórnie czy okolice łopatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

Co myslicie o tym zeby w zywieniu opasow calkowicie zrezygnowac z łąk, a zastapic to poplonami sianymi po zniwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Skup14 kolego w razie suszy leżysz i kwiczysz ,tyle nakosisz z poplonu .

A gdzie czynnik ekonomiczny ? Poplony te specjalistyczne kosztują sporo więcej ,jak trawa ,którą sieje się raz na 3/4 lata .Chyba ,że myślisz o sianiu poplonów podpierając się swoim materiałem siewnym .Zważ ,że pole czy też typową łąkę siejesz raz na kilka lat ,a pod poplony musisz zaorać i uprawić ,co rok Ale to jest bardzo słaby pomysł .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ja w zeszłym roku po rzepaku zrobiłem talerzówka i zasiałem groch , jęczmień i trochę facelii wiec koszta nie wielkie. Zbierałem 1 października zrobilem orke i sialem pszenice. Narosło tego bardzo duzo.W grochu byly juz stronki i slabo wyksztalcone ziarka. Rzepaku tez duzo naroslo. Byki to jedza, ukisiło sie ładnie , nie ma żadnej plesni, tylko nie wiem jaka to ma wartość odżywcza. 


Acha, łąki tez mam i bede miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Napisano (edytowany)

Na hektar nasiona 150zł. Zebrałem 20 bel z hektara po pasówce.


Dałem jeszcze 100kg saletry na ha to razem 250zł plus koszt siewu

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak ogólnikowo piszesz o kosztach .Sprawa jest w tym ,że należy wszystkie koszta dokładnie zliczyć i przeliczyć na bele .Nie ,żebym się czepiał ,bo jestem daleki od tego ,ale rozważamy ,czy się opłaci siać takie poplony :-)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Dokładnie jak kolega pisze, policz paliwo na uprawę pod ten poplon, siew i później jakieś wałowaniwe też by się przydało a to wszystko opiera się o koszt paliwa który trzeba też liczyć nie wspominając już o czasie swojej pracy na tym polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Jedyny dodatkowy koszt paliwa  to siew i później siew nawozu. 


Jeszcze dodam ze w moim przypadku to był poplon na zazielenienie ktory itak musialem siac. Tylko 1 pazdziernika go nie zaoralem a zebralem w bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Co myslicie o tym zeby w zywieniu opasow calkowicie zrezygnowac z łąk, a zastapic to poplonami sianymi po zniwach?

 

ciekaw jestem jakby oprzec opas bydła o zboże i kiszonki gps

cos ala system angielski z dodatkiem gps

kiszonke gps mozna robic dwa razy w ciagu jednego sezonu na tym samym polu siejac jesienia zboże ozime, zbiór w maju, nastepnie znowu siew zboza jarego i zbior, w takim systemie mozna wycisnac 40-50 bel gps z 1 ha

 

co myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gps super pasza + ospa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)

stosujesz gps ?

dobrze przygotowany gps ma wiecej białka niz kiszonka z kukurydzy

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

myslalem o pszenżycie na zime, a na wiosne pszenżyto albo proso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stosujesz gps ?

dobrze przygotowany gps ma wiecej białka niz kiszonka z kukurydzy

robię,jak wsiewam trawy nowe to sieje z mieszankę zbożową,dodaje groch wykę,jak w ubiegłym roku qq wcześnie się skończyła do właśnie na gps jechały byki i wyglądały równie dobrze jak nie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i jezeli chodzi o smakowitosc to się nie spotkałem z przypadkiem żeby jakiś bydlak nie chciał tego jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

niedaleko mnie jest człowiek który robi gps z prosa i bardzo sobie chwali ta pasze objetosciową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wykorzystam twój patent i zrobię gps z żyta i zasieje po nim mieszankę z białkowymi i bede wiedział ile belek z tego wychodź i jakie kosztu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

zrób lepiej z pszenżyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

niedaleko mnie jest człowiek który robi gps z prosa i bardzo sobie chwali ta pasze objetosciową

 

Wiesz może czy kosi do kopca ,czy w belki .Proso jakieś wielkie nie rośnie .U mnie w okolicy uprawiają na nasiona .Ja po życie na wiosnę będę siał seladerę .Co do GPS to sąsiad zasiał na jednym polu zaraz z wiosny i to była ochrona dla lucerny .Fajna mieszanka czyli pszenżyto jare ,owies trochę jęczmienia do tego groch i łubin plus lucerna .A na innym polu zasiał taką mieszankę po życie na kiszonkę ,ale tu już słabiej się udała .Mimo ,że opadów było ful .Wszystko zakisił w kopiec łącznie z koniczyną i trawą z łąk .Pięknie pachniał ten towar i równie dobrze wyglądał .Byki szamały z wielkim apetytem .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj