Polecane posty

romanwiatr    0

Dzięki za opinie o rzepie, w tym roku nie mam jej i jeśli tak twierdzisz to już nie będę więcej jej siał.

Moje byczki dostają sianokiszonkę do oporu + kiszonkę z QQ, którą mieszam ze śrutą (owies + pszenżyto) + śruta rzepakowa, oraz woda do oporu.

Tak dostają 2 razy dziennie.

Muszę im teraz kupić jakieś witaminki.

W lato to pastwisko + woda + śruta z owsa.

Byki na pastwisku chodzą tak do 400 kg.

Jałówki tak samo tyle że nie dostają śruty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Już to gdzieś opisywałem jak to jest u mnie,

wszystko bydło mam od rodziców, oni mają największe gospodarstwo w okolicy tylko że mleczne, (mam możliwość inseminowania czym mi się podoba podoba i cielak jest mój) dlatego mam nawet BBB, LM, CH, SM oczywiście wszystko 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ja swoje po ocieleniu zostawiam przy krówce potem dostaje osypkę z jęczmieniu i owsu kukurydzy do woli i pasze z de haus i rośnie jak potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Już to gdzieś opisywałem jak to jest u mnie,

wszystko bydło mam od rodziców, oni mają największe gospodarstwo w okolicy tylko że mleczne, (mam możliwość inseminowania czym mi się podoba podoba i cielak jest mój) dlatego mam nawet BBB, LM, CH, SM oczywiście wszystko 50%.

Z pierwszego krycia tymi rasami nie uzyskasz 50%, nie znam się za bardzo ale aby 15% B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limousine00    0

Chyba ktoś na bioologii nie uważał jak genetyka była.. :) Jak kryjesz bykiem 100% rasy to cielak po nim mam 50% po nim i 50 % po matce . Czyli w takim przypadku wychodzi cielak 50% rasy byka którym kryjemy, a reszta po matce... :)

Edytowano przez Limousine00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

15 - 16 miesięcy, oraz 7 tym chcę podać. Nie to że jest jakiś problem z nimi

ale może by było jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Już to gdzieś opisywałem jak to jest u mnie,

wszystko bydło mam od rodziców, oni mają największe gospodarstwo w okolicy tylko że mleczne, (mam możliwość inseminowania czym mi się podoba podoba i cielak jest mój) dlatego mam nawet BBB, LM, CH, SM oczywiście wszystko 50%.

 

i kóre z tych mieszańców wg. Ciebie są najlepsze do opasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Ciężko jednoznacznie powiedzieć,

CH gdy miałem to jeszcze na sianie trzymałem ale ok, a teraz mam jałówkę 7 miesięcy, ciężej odchować niż pozostałe rasy (jakieś delikatne), wiec bardziej bym polecał BBB.

LM uważam za najlepszą nawet uważam że lepiej trzymać jałówkę mieszańca niż byczka hf.

SM to jak LM ale wolę LM, mam teraz jednego jest nieżle ale wole LM.

BBB mówią porody ciężkie ale uważam ten tekst za przereklamowany, ogólnie jest dla mnie najlepszy, ma mały pobór paszy względem przyrostów, dziwne ale nie dojada paszy a ma najlepsze przyrosty, następny poród tego w maju. (zdjęcie mam też w galerii)

Ale wiadomo że w każdym gospodarstwie może się to ułożyć inaczej w zależności od wielu składników.

Edytowano przez romanwiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Żebyś widział jakieś rezultaty na przybieraniu na wadze to byś przynajmniej z 2 miesiące je karmić na teym kancentratu...Ja osobiście polecam bo u mnie cały czas to dostawają do 700kg Sanbull niewiem jak inni bo napewno ma każdy swoj sprawdzony koncentrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Dzięki za podpowiedz,ale szukam bardziej witamin.

Ile teraz kosztuje ten Sanbull - to bym sobie przeliczył.

Chodzi mi o witaminy bo daje też mocznik, wiec chce troszkę ich zabezpieczyć.

Przyrosty nie najgorsze 12 stycznia sprzedałem w 16 miesięcy 581 kg, 25% LM, trzymał bym jeszcze ale był straszny wariat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

2 pytania (1 zywienie jedno jedno z chorob). Jakie problemy moga wyniknac z podawania mocznika (nawozu) po prostu co moze spowodowac podanie zbyt duzej dawki. 2gie pytania- mam jałówke, która ma narośl na jajnikach. mial ktos juz z czyms takim do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Przeważnie gdy się przedawkuje mocznik to sztuka pada (jest ryzyk jest zabawa - dochód) ale, mądrze to robić to się nie przedawkuje. Przede wszystkim obserwować sztuki i ich kał.

Z takimi naroślami nie miałem do czynienia, jeśli nie jest jakaś rasowa to (wiec wiele warta) to opas i do rzeżni nie ma skrupułów, bynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

Jak się przedawkuje mocznik i widzi się że sztuka jakaś niepewna to szybko 2 butelki octu wlać do pyska...tak by najmniej jest zalecane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

No a co ten mocznik właściwie daje? Ile go dajecie na tonę śruty? Na problemy żołądkowe dobre jest 0,5l 40% do pyska oczywiście. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam,mam takiego byczka 250kg i ma taki slaby apetyt na kiszonke z kuku i na srute z jeczmienia z pszezytem i owsem,nie wiem co mu jest,tak jakos sie dziwnie ślini niby jest ruchliwy ale z takim apetytem to on nigdy nie urośnie co mu jest?co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

może by go odrobaczyć..?

 

 

kurcze byl nie dawno,moze beda musial wezwac weterynarz i jeszcze raz go odrobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

No a co ten mocznik właściwie daje? Ile go dajecie na tonę śruty? Na problemy żołądkowe dobre jest 0,5l 40% do pyska oczywiście. :P

Właśnie co ten mocznik daje ?? sam się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Mocznik w organizmie przeżuwaczy pod wpływem enzymów jest "przerabiany" na białko. A chyba każdy wie co daje białko w zywieniu bydła opasowego. Azot zawarty jest w aminokwasach a te wchodzą w struktury białek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj