Skocz do zawartości

Zdjęcie

żywienie opasów

571 odpowiedzi na ten temat

#421 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 22:57

żywienie opasów

rosną w oczach. Kwestia ceny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żywienie opasów Dzisiaj, 11:54
  •  

#422 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 10:45

żywienie opasów

A oprócz przeterminowanego pieczywa i słodkich,bułek,pączków itp. jakie odpady jeszcze można załatwić z zakładów spożywczych?

#423 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 12:57

żywienie opasów

A co powiecie o żywieniu bydła otrębami żytnymi? Gdyby dosypywał do śruty składającej się pszeńzyta i mieszanki jęczmienia z owsem z 30% otrąb żytnich miało by to jakiś sens? Czy otęby w paszy treściwej nie dają żadnego efektu i szkoda sobie zawracać ty głowę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 wrzesień 2016 - 19:55

żywienie opasów

a cena tych otrąb??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#425 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 09:53

żywienie opasów

cena otrąb 320zł/t 

#426 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 05 wrzesień 2016 - 10:21

żywienie opasów

Koledzy czy z was ktoś karmił opasom parowane ziemniaki .Ile można dziennie dać na sztukę .Moje wagowo mają od ok 250 -400 kg.Ja również myślę nad dodaniem otrąb do paszy tak ze 20% .Kilka lat wstecz dawałem ziemniaki surowe dwa wiadra dziennie na sztukę i do tego paszę z zawartością 50 % otręby żytniej .Przynajmniej nie miały biegunki i dobrze rosły .W tym roku mam ogrom ziemniaków i myślę ,jak je skarmić to ,co mam nadmiar .

I love salsa

#427 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 19:37

żywienie opasów

kiedyś kiedyś dawaliśmy bykom parowane ziemniaki ale strasznie z tym dużo kłopotu i przede wszystkim pracy skórka niewarta wyprawki....

cena otrąb 320zł/t 

to nie lepiej kupić żyto

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#428 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 19:56

żywienie opasów

Koledzy czy z was ktoś karmił opasom parowane ziemniaki .Ile można dziennie dać na sztukę .Moje wagowo mają od ok 250 -400 kg.Ja również myślę nad dodaniem otrąb do paszy tak ze 20% .Kilka lat wstecz dawałem ziemniaki surowe dwa wiadra dziennie na sztukę i do tego paszę z zawartością 50 % otręby żytniej .Przynajmniej nie miały biegunki i dobrze rosły .W tym roku mam ogrom ziemniaków i myślę ,jak je skarmić to ,co mam nadmiar .

.Nie ufam surowym ziemniakom i moi znajomi też nie(mieli problemy potem jak tak skarmiali)Ale jak masz ich  nadmiar, czas i chęci to śmiało paruj.Troche z tym zabawy ale myślę ze to bezpieczniejsze.Znajomy na sztukę taką 500 kg daje dwa wiadra ziemniaków uparowanych ,do tego daje paszę i robi z tego taką chlapę i wylewa to na słome jeczmienna.Powiem szczerze  sztuki nie piękne pod względem miesności,ale sztuki rozepchane i wagowo naprawde robia wrażenie,tylko że on rocznie sprzeda 2,3 sztuki bo to jego hobby bardziej.....

#429 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 05 wrzesień 2016 - 22:17

żywienie opasów

Kilka osób mi mówiło ,że po ziemniakach byki mają lepszą mięsność .Jeden przypadek znam osobiście i to się potwierdza z tym ,że tu są jedynie dodatkiem do karmy .A ja mam 50 ton ziemniaka i trzeba pomyśleć ,co z nimi zrobić . Na 30 ton mam zbyt ,a resztę będę karmił ile można (50 ton).Jako ciekawostkę podam ,że z hektara piasków nakopałem 40 ton ,a jeszcze jeden mam do wykopania .Ziemniaki uprawiane na oborniku i na emach ekologiczne .

I love salsa

#430 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 14:47

żywienie opasów

W pewnym sensie się mogę z tobą zgodzić.Dużo czasu poswięciłem na analize wartości odżywczych danych składników.Ziemniaki to nie tylko skrobia ale najważniejsze to potas i że sa węglowodanami.Węglowodanów mogą mieć od 60% nawet do 80%.Najwieksze wartości ziemniaki mają we wrzesniu,pazdzierniku(potem to wszystko maleje)Ale z samych weglowodanów miesnosci nie nabijemy nigdy.,ale jak połączymy to z białkiem,dobrze skomponowane żywienie to efekty powinny nas cieszyć.

Edytowany przez Baks00, 07 wrzesień 2016 - 20:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 12:34

żywienie opasów

Skoro już mowa o żywieniu opasów oraz dobrych, sprawdzonych paszach, to warto zwrócić uwagę także na to co mamy do zaproponowania, akurat dodatkowo teraz można znaleźć kilka ciekawych promocji,w razie pytań chętnie pomożemy na forum.

#432 Share anewfarmer

anewfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 16:06

żywienie opasów

W pewnym sensie się mogę z tobą zgodzić.Dużo czasu poswięciłem na analize wartości odżywczych danych składników.Ziemniaki to nie tylko skrobia ale najważniejsze to potas i węglowodany.Węglowodanów mogą mieć od 60% nawet do 80%.Najwieksze wartości ziemniaki mają we wrzesniu,pazdzierniku(potem to wszystko maleje)Ale z samych weglowodanów miesnosci nie nabijemy nigdy.,ale jak połączymy to z białkiem,dobrze skomponowane żywienie to efekty powinny nas cieszyć.

A czy skrobia to nie jest jednym z podstawowych węglowodanów  występujących w przyrodzie? (skrobia=węglowodan)

#433 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:59

żywienie opasów

Tak wiem zle to ujołem,już się poprawiłem, chodzilo mi ze ziemniaki dla nas kojarzą się ze skrobią a tak najważniejsze to to że sa węglowodanami...

Edytowany przez Baks00, 07 wrzesień 2016 - 20:11.

#434 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 21:03

żywienie opasów

ja swoim od jutra wprowadzam w menu buraczki ćwikłowe 

3000 postów

#435 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 21:06

żywienie opasów

Moje bysie szamją ziemniaki tylko sobie ogonami wymachują .Jutro sąsiad wpadnie po kilka przyczep ziemniaków i nadprodukcja zmniejszy się u mnie :-).

I love salsa

#436 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 22:11

żywienie opasów Tylko żeby przy surowych ziemniakach wam sie jakaś sztuka nie przytkala, bo takie akcje tez sie zdarzają.

#437 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:28

żywienie opasów

ale tylko przy całych.....już miałem taką akcje

3000 postów

#438 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 21:42

żywienie opasów

Ja rozdrabniam i jest oki .Teraz chcę gotować ,bo mam mega nadprodukcję .I myślę zwiększyć na 10 kg dziennie na sztukę gotowanych .

Edytowany przez RafaKdziela, 08 wrzesień 2016 - 21:42.

I love salsa

#439 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 09 wrzesień 2016 - 06:38

żywienie opasów

Ja tam  ziemniaków  nigdy  nie  parowałem  dla bydła  zawsze  surowe. Jak było kilka  sztuk  to  główną  paszą  były  ziemniaki  jak sadziło  się  ich większą  ilość  to  nawet  po 10-15kg  na sztukę  dziennie   ale   były  rozdrabniane   bo  raz  z całymi  był  przebój  i do  tego  czasu  rozdrabniam   teraz  to  daje  20kg na 4 szt  raz dziennie  

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 20:23

żywienie opasów

gotowanie to kolejne koszta,ponaadto problem z przechowywaniem wg mnie lepiej surowe, dużym daje ok 15kg/dzień 

3000 postów