Polecane posty

4krzysztof4    0

a nie to jesli o to chodzi to ten chleb jest wiekszośći krojony i ze zwrotów z dni wcześniejszego wiec śmiało mogę sam go nawet zjeść...

ja pisze chleb ale w tych zwrotach z piekarni są paczki, pieczywo różnego rodzaju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurcze ja też nie słyszałam o chlebie, a cielaki rosną i pochłaniają wszystko jakby to była ich ostatnia chwila żywota :P, dużo go dajecie namoczonego tak przykładowo dla byka półrocznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Poł bochenka rozmoczonego.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

a nie to jesli o to chodzi to ten chleb jest wiekszośći krojony i ze zwrotów z dni wcześniejszego wiec śmiało mogę sam go nawet zjeść...

ja pisze chleb ale w tych zwrotach z piekarni są paczki, pieczywo różnego rodzaju..

A smarujesz mu jeszcze dodatkowo masłem ? :) ok, to był żart, a teraz na poważnie, wiadomo najlepszą paszą z objętościowych w opasie bydła jest kiszonka z kukurydzy bogata w energię, ale uboga w białko, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że jej nie posiadasz, a chleb traktujesz jako substytut śruty zbożowej, jednak wydaje mi się, że dobrze by było gdybyś tą paszę wzbogacił o jakąś mieszanką uzupełniającą która wyrówna zapotrzebowanie białka. Ja osobiście również nie słyszałem o tej metodzie ale skoro koledzy powyżej piszą, że to się sprawdza, to czemu nie :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to niewiele ale chleb jest syty. Ważne że się chowa :)

Chowa ale jak rosną to są coraz bardziej niebezpieczne, a pracują przy nich tylko dwie kobitki i to mnie martwi, tym bardziej, że ostatnio faktycznie cudują dlatego rozmyślam nad hodowlą jednak jałoszek i sprzedażą jako wysokocielnych chyba że zrobić mały remont w oborze dla byków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

A ile waży ten byk? Ale jak masz tylko jednego byka to wystarczy jak mu będziesz dawał śrutę zbożową, chleb, siano i wodę to mu wystarczy w zupełności dodatkowo można dodawać jakiś koncentrat typu sanbull bo przy takiej małej ilości nie ma sensu bawić się w kiszonki i nie dawaj zielonych ziemniaków bo są trujące bo zawierają solaninę

Edytowano przez PK007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Ja stosuje mieszanki zbożowe z kukurydzą.

Drobno zmielone prawie na mąke.

Sianokiszone i surowe ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4krzysztof4    0

powiem szczeze ze nie wiem bo nie mam wagi ma juz 9miesiecy i ostatnio sie zapomniałem rzucił Mna jak wiadrem a ja ważę 120kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Co sądzicie o dawaniu rzepy opasom, kiedyś to dużo im dawałem ale wtedy nie miałem sianokiszonki ani QQ. Nie wiem czy ona ma jakąś wartość żywieniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Za przednimi kończynami mierzysz gadowi obwód jak zmierzysz to napisz ile miał cm wtedy ci powiemy ile wazyl

Mam gdzies tabelke ale nie chce mi sie jej skanowac ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2

u znajomego 100 kg różnicy było pomiedzy tym na miarce a tym jak później zważyli, naszczęście na + dla niego :), no ale szacunkowo można określić:)

Edytowano przez stojar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

według tej miary mój 9miesieczny byczek ma 330kg wiec nie wiem czy to mało czy dużo?????

Kolego a w tym wieku bys juz chcial miec byka w wadze 600kg??? Juz nie przesadzaj sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

To zalezy od rasy i genow. Nie kazda sztuka urosnie na ta sama wage w tym samym wieku. Tylko smieszy mnie jedno ze niektorzy chca uchowac byka w ciagu roku na 600-700kg ale to jest nie realne nie oszukujmy sie- chocbysmy go karmili niewiem czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4krzysztof4    0

To zalezy od rasy i genow. Nie kazda sztuka urosnie na ta sama wage w tym samym wieku. Tylko smieszy mnie jedno ze niektorzy chca uchowac byka w ciagu roku na 600-700kg ale to jest nie realne nie oszukujmy sie- chocbysmy go karmili niewiem czym.

ja wiem ze 2lata musi mieć...a rasa mojego ho

ale dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie no w 6,5 miech hoduje sie czasami po 350kg i takie sprzedaje. Ale wtedy duuużo treściwej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! potrzebuje jakies witaminy ,albo nie wiem sam co ?:) mam 6 byczków mają po 12 miesięcy ważą około 5000-600 kg ,a jeden waży 300kg za cholere nic nie chce jeść co proponujecie ? dodam tylko ze dostają tylko siano i srute ,czyli żyto i sporo owsa ,bo mam go więcej do oporu daje im ...słyszałem o jakis witaminach ,ale może ktos cos wie dzieki za info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

rzepa niema żadnej wartości odżywczej tylko musisz uważać jak będziesz to dawał im żebyś tylko nie przesadził z tą rzepą :P a co im teraz dajesz aktualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj