Polecane posty

malorolny121    178

To ile powinno kosztować młóto ? dodam ,że cena jest z dostawą brutto .Ma sporo białka ok 27% .

Kolego tyle białka młóto ma ale po przeliczeniu na suchą masę. Bo tak normalnie mokre prosto z browaru to licze że ma 6-7 % .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

co za głupoty piszecie. Młóto z browaru ma 90% wody a te 6-7% białka to się zgadza ale w s.m.

Pasza dobra ale dla krów, działa mlekopędnie. Dla opasa to tylko zapchajkicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2411    3

Chciałem się was zapytać o pewną kwestię. Konkretnie kwasicę u bydła. Byliśmy dziś u weterynarza, ponieważ jeden byk jest strasznie chudy, dał taki proszek który stosuje się 100g na sztukę na dzień, wyrównuje poziom PH u bydła. Weterynarz stwierdził że jeśli dostają cały czas kiszonkę to prowadzi do kwasicy i potem mają słabsze przyrosty oraz że cielakom nie powinno się dawać kiszonki do pół roku. Jeden rolnik który akurat był mówił że też miał byka 18-19 miesięcy i ważył 400 kg i nic nie chciał więcej przybrać, zaczął dawać ten proszek i w 4,5 miesiąca przybrał do 650 kg.
Teraz pytanie, czy faktycznie małym cielakom nie dawać do pół roku kiszonki ? Jak jest u was? 
Ktoś miał przypadki kwasicy ?
U mnie byki dostają kiszonkę z qq, śrutę własnych zbóż + koncentrat, i sianokiszonkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

śruta po bąku jest zbyt "mączysta" dla bydła. Do dawki radziłbym dołożyć słomy lub siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Chciałem się was zapytać o pewną kwestię. Konkretnie kwasicę u bydła. Byliśmy dziś u weterynarza, ponieważ jeden byk jest strasznie chudy, dał taki proszek który stosuje się 100g na sztukę na dzień, wyrównuje poziom PH u bydła. Weterynarz stwierdził że jeśli dostają cały czas kiszonkę to prowadzi do kwasicy i potem mają słabsze przyrosty oraz że cielakom nie powinno się dawać kiszonki do pół roku. Jeden rolnik który akurat był mówił że też miał byka 18-19 miesięcy i ważył 400 kg i nic nie chciał więcej przybrać, zaczął dawać ten proszek i w 4,5 miesiąca przybrał do 650 kg.

Teraz pytanie, czy faktycznie małym cielakom nie dawać do pół roku kiszonki ? Jak jest u was? 

Ktoś miał przypadki kwasicy ?

U mnie byki dostają kiszonkę z qq, śrutę własnych zbóż + koncentrat, i sianokiszonkę. 

 

Coś może jest na rzeczy z tą kwasicą .Ja daję 2 miesięcznym byczkom kiszonkę(ccm) i jedzą tylko szum się robi ,a brzuchy mają prawie do cielenia ;).Do tego owies gnieciony ,wodę ciepłą do picia z odrobiną mleka na siemieniu i na deser sianko .Moje cielaki też miały kwasicę po mleku z Vittry ,tak twierdził weterynarz i też pewnie rację miał ,bo nie chciały nic jeść i były strasznie chude i do tego miały wieczną biegunkę .Teraz daję mleko z Sano i do tego cały czas kawę zbożową i emy .Apetyt mają mega ,że koryta chcą zjeść .Żadnego proszku nie skarmiałem .Mleko z Vittry to najgorszy szajs ,jaki miałem do Sano się nie umyje ..


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam was Panowie i Panie mam pytanie czy jak będę byczków takich odpojonych już dawał wyslodki i na tą śrubę zbożowa wymieszana z koncentrator z Sano i czy to by wystarczyło by w miarę rosły?.
Witam was Panowie i Panie mam pytanie czy jak będę byczków takich odpojonych już dawał wyslodki i na tą śrubę zbożowa wymieszana z koncentrator z Sano i czy to by wystarczyło by w miarę rosły?.
Witam was Panowie i Panie mam pytanie czy jak będę byczków takich odpojonych już dawał wyslodki i na tą śrubę zbożowa wymieszana z koncentrator z Sano i czy to by wystarczyło by w miarę rosły?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W sumie powinno być oki ,ale paszy musisz tym zwierzakom ładnie podsypać ,żeby rosły .Koniecznie musisz dodać do zagryzienia słomę ,a jeszcze lepiej siano .W jakiej wadze i wieku są .Ja moim 2 miesięcznym już też ładnie paszy daję i CCM ,bo kiszonki nie mam i siana do woli ,bo mam sianka opór .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

Witam was Panowie i Panie mam pytanie czy jak będę byczków takich odpojonych już dawał wyslodki i na tą śrubę zbożowa wymieszana z koncentrator z Sano i czy to by wystarczyło by w miarę rosły?.

Witam was Panowie i Panie mam pytanie czy jak będę byczków takich odpojonych już dawał wyslodki i na tą śrubę zbożowa wymieszana z koncentrator z Sano i czy to by wystarczyło by w miarę rosły?.

Witam was Panowie i Panie mam pytanie czy jak będę byczków takich odpojonych już dawał wyslodki i na tą śrubę zbożowa wymieszana z koncentrator z Sano i czy to by wystarczyło by w miarę rosły?.

Wszystko zależy od wagi.Ja osobiście wprowadzam wysłodki od wagi około 200kg,ale tak skromnie daje im .Wysłodki to zapchaj kicha ,Większym w sumie tez nie daję zbyt wiele.Znając życie to większe zjadły by srute a wysłodki by zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

Chciałem się was zapytać o pewną kwestię. Konkretnie kwasicę u bydła. Byliśmy dziś u weterynarza, ponieważ jeden byk jest strasznie chudy, dał taki proszek który stosuje się 100g na sztukę na dzień, wyrównuje poziom PH u bydła. Weterynarz stwierdził że jeśli dostają cały czas kiszonkę to prowadzi do kwasicy i potem mają słabsze przyrosty oraz że cielakom nie powinno się dawać kiszonki do pół roku. Jeden rolnik który akurat był mówił że też miał byka 18-19 miesięcy i ważył 400 kg i nic nie chciał więcej przybrać, zaczął dawać ten proszek i w 4,5 miesiąca przybrał do 650 kg.

Teraz pytanie, czy faktycznie małym cielakom nie dawać do pół roku kiszonki ? Jak jest u was? 

Ktoś miał przypadki kwasicy ?

U mnie byki dostają kiszonkę z qq, śrutę własnych zbóż + koncentrat, i sianokiszonkę. 

A wiesz chociaż co to jest ten proszek???

To prawdopodobnie kreda pastewna i te 100g to ok ale na sztukę DUŻĄ czyli ok 600kg, przedobrzenie z kredą daje takie same efekty jak kwasica.........wszystko jest dobre ale w umiarze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

witam.Mam cielaka który nie chce jeść siana?Co  mu dolega , granulki je , słomy trochę a siana nie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest chyba problem z zakwaszaniem byków po kiszonce. Jak jadly siano to apetyt mialy jak cholera a jak dostają teraz kiszonke to mniej jedzą i biegunka .chociaz z drugiej strony w temacie bydla mlecznego ktos pisał że kiszonka nawet najmokrzejsza nie zakwasza a moj wet mówi ze zakwasza i zeby bykom dawac siano .i kogo tu słuchać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Coś w tym jest .Moje ,jak ostro jedz paszę i się nią najedzą i ziemniakami to leją na siano .Po 2 dnaich paszy zostaje połowę w korycie i już jest problem .W tym czasie mają biegunkę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

U mnie byki wpierdzielania masę słomy do kuku i sianokiszonki i problemów zero. Dostają suszony wywar gorzelniany, mocznik i kredę oraz śrutę i wszystko wylizane do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

co sadzicie o podawaniu kukurydzy bykom na surowo? w sensie scinam rosline, rozdrabniam i podaje w calosci bykom. Bedzie to dobre i zdrowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

smakować im będzie napewno, Zdrowe? Napewno nie zdechną. A co sądzicie? U mnie tego procederu nie stosuje się od kilku lat, a to za sprawą artykułu w jakimś czasopiśmie rolniczym. Podobno zanim wytworzą się bakterie odpowiedzialne za wykorzystanie paszy sezonowej ta pasza się już kończy. Nie chciałbym cię wprowadzać w błąd , ale o ile dobrze pamiętam trwa to ponad miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy ,a co myślicie na temat skarmiania ziemniaków opasom .Trochę czytałem na forum ,ale wiadomości są bardzo okrojone .Takim byczonom ponad pół roku ile mogę dać ziemniaków na sztukę dziennie surowych ?.Na tą chwilę dostają 2,5 kg dziennie na sztukę .Ziemniaków mam opór ,tak więc do wiosny spokojnie starczy .A może je gotować i zwiększyć o 100 % dawkę ziemniaka ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

A oprócz przeterminowanego pieczywa i słodkich,bułek,pączków itp. jakie odpady jeszcze można załatwić z zakładów spożywczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A co powiecie o żywieniu bydła otrębami żytnymi? Gdyby dosypywał do śruty składającej się pszeńzyta i mieszanki jęczmienia z owsem z 30% otrąb żytnich miało by to jakiś sens? Czy otęby w paszy treściwej nie dają żadnego efektu i szkoda sobie zawracać ty głowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj