Polecane posty

RafaKdziela    443

ma być posiane na osobnym kawałku i jak będzie koszona kukurydza to później pójdzie to

 

 

 

o k**wa...........pokręciłem nie proso tylko sorgo(czarne)pisze jedno myślę drugie........

 

Mój sąsiad uprawiał tą roślinę .To jest badziew nic innego .Plon bardzo mizerny i trafił w suchy rok na 5 klasie to wydało połowę od kukurydzy i jeszcze kolb nie ma to też jest minus  .Ja tego nie będę siał sąsiad też nie sieje już więcej .W zeszłym roku 2015 kosił żyto na siano .Ciekawy pomysł ,a zwierzaki wcinają tylko szum się robi .

 

Koledzy ,co wyda z żyta podsuszonego i zwiniętego prasą (bez noży )w belki i owiniętego folią .Zakisić się zakisi ,ale czy to jest dobra karma dla opasów ?Kilka lat wstecz miałem żyto zbierane zetką do kopca i dodałem bakterie do kiszenia .Kiszonka udała się super i pięknie pachniała .Ale w belki jeszcze nie robiłem .Cały sprzęt mam swój .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

bez noży będzie kiepskawo zadawać.....raz robiłem, i wole w pryzmę, taniej, lepsza kiszonka, może troche mniej wygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

worki nie bardzo-robię ale tylko dlatego,że mam kiepski dostęp do owijarki, teraz będę miał swoją to wszystkie folia nic worek!!

Worek jest dobry ale na szybkie skarmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Rozumiem ,że we workach się psuje ,tak ? ile można trzymać czasu worki ,żeby było oki ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Ja miałem w workach z pierwszego i drugiego pokosu, zepsutą miałem tylko jedną z 30szt (krowa się do niej dobrała, posklejałem ale już za późno było). Potem kupiłem owijarkę i koszt owinięcia a worka podobny, owijarką jak dla mnie wygodniej się robi. Ale jak ktoś ma wynająć owijarkę to worki są szybszym i tańszym rozwiązaniem, dobrze zawiązany postoi z rok napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Mocno się nie psuje jedynie troszeczkę przy wiązaniu, tragedii niema, do max 4 miesięcy nie psuje się nic później zaczyna

ja trzymam do końca roku, a robiłem nawet ponad 100 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu1694    18

co myślicie żeby dać na tone pasze 150 kg śruty rzepakowej 100 kg ddgs i jakiś premiks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

świetna pasza dla opasów,tylko dobrze by bylo miec na to silos betonowy albo chociaż wybetonowany plac,tylko ta cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To ile powinno kosztować młóto ? dodam ,że cena jest z dostawą brutto .Ma sporo białka ok 27% .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Koledzy opłaca się kupować ziemniaki odpadowe po 250-300 zł za tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Młóto super karma i za taką kasę jak najbardziej ok!Co do ziemniaków 300,-/tona to wg mnie trochu przy dużo uważam,że cena max to 200-/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Młóto miałem dwa razy dla mnie bez rewelacji,płaciłem coś około 3500zł brutto. Wolałbym ziemniaki,przynajmniej chętnie byki to zjadają. Poza tym odciągnąć z młóta wodę to to dopiero by wyszła cena za tonę. Dla mnie nie jest ono więcej warte niż 2000zł i to  teraz bym się zastanawiał. To tylko moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

Zawsze mnie ciekawiło jak efekty po młócie.U mnie nawet granulowane  w big bagach po 900\t by kupił ale tak szczerze jakoś popędu dużego nie ma.Sam osobiście to znam jedną osobę co daje młóto ale krowom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja mam na zbyciu ziemniaki odpady ekologiczne .Mam małe cielaki i nie ma komu tego dać .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Małe czyli od 80 do 100 kg jeden ma 150 simental .W sumie 11 sztuk .Nareszcie kaszle się kończą ,jak świnie wywaliłem .Różnica jest ogromna .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

jak nie masz dużo ziemniaków to możesz im po troszku ciąć tylko drobno żeby nie zadławiły się, zaczynaj od małych ilości i zjedzą po pewnym czasie będą bardzo chętnie jadły-i masz niezłą karmę.Lepsze to niż sprzedać za grosze i jeszcze w dodatku zapewne prosić się o kupno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja mam ziemniaki na emach uprawiane . Taką karmę każdy  ,by chciał .Mam tego towaru  ponad 4 tony .Sąsiadowi opylę za pomoc jesienią przy zwożeniu kukurydzy .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Witam. 

 

Planuje zlikwidować lub zmniejszyć hodowle tucznika bo aktualna cena jest strasznie mała. Planuje przejść na opasy. Tylko jak jest z karmieniem czy sama sianokiszonka, żyto lub koniczyna i śruta zbożowa z dodatkiem paszy wystarczy no i jeszcze odpady z ziemniaków  ?Ile trzeba takiej karmy załóżmy dla 20 sztuk ?  Czy jednak trzeba będzie pomyśleć o kiszonka z qq?? Nie planuję wjazdu paszowozem bo nie mam takiej możliwości. I ile trzeba trzymać takiego opasa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

hoduję bydło mleczne ale odchowałem sobie kilkanaście sztuk byków 150-320kg (dostają narazie ospę ze swoich zbóż + rzepakową ) kupować im koncentrat czy może walić rzepakową, sojową bądź słonecznikową? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziś zakupiłem kolejnego sima .Cały czekoladowy jedynie skarpetki i głowa biała .Już wcześniej kupiłem takiego samego prawie identyczny .Co do karmy to moje żytko na wiosnę będę kosił z rzędów zetką do kopca .Brakuje owijarki ,a znajomy na ,którego liczyłem ma owijarkę na większe baloty niż moje 120. Co do byczków ,cielaków to ludzie wszystko w locie kupują .Już cena poleciała 50gr niestety na żywcu  .Ale jest wywar pod nosem to będzie tania karma .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj