Skocz do zawartości

Zdjęcie

żywienie opasów

571 odpowiedzi na ten temat

#301 Share bartez0074

bartez0074

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 19:28

żywienie opasów Mam trochę soji więc chciałem ją wykorzystać. To po śrucie rzepakowej w stosunku podanym powyżej będą ładnie rosły ? A o jakich witaminach mówisz ?

Edytowany przez bartez0074, 19 grudzień 2015 - 19:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żywienie opasów Dzisiaj, 16:09
  •  

#302 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 11:00

żywienie opasów

Hej, mam mały problem. Do tej pory robiłem śrutę z owsa, pszenżyta i jęczmienia z niewielką domieszką łubinu słodkiego. Łubin się skończył i byczki jedzą może 1/5 śruty niż normalnie. Czy to możliwe, że przez brak łubinu by aż tak się obcięły z jedzeniem?

#303 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 31 grudzień 2015 - 21:04

żywienie opasów

raczej nie u mnie zauważyłem,że byki za łubinem za bardzo nie przepadają więc może to coś innego.......niczego więcej nie zmieniałeś w żywieniu??? 

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 22:03

żywienie opasów

Wszystko bez zmian poza brakiem łubinu  w paszy

#305 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 22:21

żywienie opasów Witam przeglądam tematy i nie mogę znaleźć tego co szukam, a mianowicie chodzi mi o śrute z odpadów fasoli tzw połówek ktoś pisał że paruje według mnie dużo zachodu i zabawy. Ja miele na srutowniku i nie wiem ile mogę dać na sztukę aby opasom nie zaszkodziło, daje garść rano i wieczorem /sztukę. Ktoś coś doradzi?.

Edytowany przez mateusz44, 12 styczeń 2016 - 14:44.

#306 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 20:35

żywienie opasów

Witam,mam pytanie może nie w temacie ale zadam bo dotyczy żywienia opasów a raczej jego przygotowania. W tym roku planuje po raz pierwszy przygotowanie kiszonki z żyta i do tego celu chciał bym użyć orkanu i zakisić ją na pryzmie .

Na jaką długość orkan może ciąć takie żyto?pytam się bo słyszałem od kilku osób że orkan tnie raczej na dłuższe kawałki i się nie nadaje. Jeśli ktoś robił orkanem kiszonke ze zbóż to niech da znać

#307 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 01 styczeń 2016 - 23:24

żywienie opasów Jeśli orkan się nie nadaje, to co się nadaje. Ludzie koszą rotacyjną, belują sipmą i nie narzekają.

#308 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 10:36

żywienie opasów

orkan w akcji ze słomą widziałem to nawet nieźle siekał, ale przy zielonce to nie miałem z tym sprzętem do czynienia tylko to co znajomi mówili,w tym roku trochę cienko z paszą to trzeba kombinować

#309 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 18:32

żywienie opasów Ahh ta kiszonka z żyta zero wartości a smrodu co nie miara zrobiłem raz i nie polecam to tylko tkzw zapchaj kiszka (koszone w pierwsze dni maja) i belowane

#310 Share matti0123

matti0123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 19:52

żywienie opasów

Dobry wieczór,
Chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo zrobić mieszanke dla bydła opasowego. Mam 3 sztuki byczkow po 500kg, i 6 sztuk po 250.
Kupilem wczoraj mieszankę sanbull hp z sano. Cena 50zl za 25kg. Zboża na których bazuje to pszenica jęczmień i soja. Ile czego dawać ? Mieszalnik ma 750kg. Proszę o pomoc. Jak poprawnie czytać etykiety z sanbulla? Ile mam dać tej mieszanki sanbull na 750kg mieszalnik ?

Ja na mieszalnik 1t daje tego sandbulla 25kg z sano cały worek i do tego caly worek primasan 25kg z sano plus do tego 30 kg kredy pastewnej, 50kg sruty rzepakowej, 50kg sruty sojowej i 100kg łuski sojowej i ze zbóz jeczmien i pszenzyto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 21:15

żywienie opasów

Witam,mam pytanie może nie w temacie ale zadam bo dotyczy żywienia opasów a raczej jego przygotowania. W tym roku planuje po raz pierwszy przygotowanie kiszonki z żyta i do tego celu chciał bym użyć orkanu i zakisić ją na pryzmie .

Na jaką długość orkan może ciąć takie żyto?pytam się bo słyszałem od kilku osób że orkan tnie raczej na dłuższe kawałki i się nie nadaje. Jeśli ktoś robił orkanem kiszonke ze zbóż to niech da znać

orkan jak najbardziej dobrze Ci potnie na ok 10-12cm wszystko zależy jakie obroty wom dasz w stosunku do prędkości jeśli skośisz w odpowiednim czasie zakisi sie rewelacyjnie

Ahh ta kiszonka z żyta zero wartości a smrodu co nie miara zrobiłem raz i nie polecam to tylko tkzw zapchaj kiszka (koszone w pierwsze dni maja) i belowane

Masz racji wielkiej wartości to ona niema ale zawsze to jakaś dodatkowa karma, u mnie robi sie kiszonkę z żyta już parę ładnych lat i nie jeden raz uratowała mi dupe jak się kukurydza czy wcześniej buraki skończyły.Śmierdzi mówisz może za szybko kosiłeś i ma za dużo kwasu octowego?To on tak śmierdzi moja w tym roku ładnie jak na kiszonkę pachnie, ja zawsze koszę jak żyto wypuszcza "wąsy"

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#312 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 13:31

żywienie opasów

Masz racji wielkiej wartości to ona niema ale zawsze to jakaś dodatkowa karma, u mnie robi sie kiszonkę z żyta już parę ładnych lat i nie jeden raz uratowała mi dupe jak się kukurydza czy wcześniej buraki skończyły.Śmierdzi mówisz może za szybko kosiłeś i ma za dużo kwasu octowego?To on tak śmierdzi moja w tym roku ładnie jak na kiszonkę pachnie, ja zawsze koszę jak żyto wypuszcza "wąsy"

Żyto zbierasz z tego samego pola przed kukurydzą?jeśli tak to qq jest słabsza po życie?

Gdy brakło u Ciebie kiszonki z qq to dawałeś w zamian kiszonkę z żyta?

W tym roku jesień była dość długa i ciepła a jęczmień z pod orywki dość duży urósł i zastanawiam się czy jak by w przyszłym roku powtórzyła się sytuacja z pogodą(choć prognozy na przyszły rok mówią że ma być jeszcze cieplej) czy by nie zrobić także kiszonki z jęczmienia w listopadzie? robił ktoś taką akcje z jęczmieniem?   

#313 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 13:42

żywienie opasów

po życie sadzę w większości ziemniaki,ale w tym roku miałem też kukurydzę i nie odbiegała od tej która była siana bez takiego "przedplonu"z tym,że był w niej mniej chwastów.Kiszonkę z żyta daję zawsze przed rozpoczęciem skarmiania pryzmy z kukurydzy-teraz jeszcze ją skarmiam, nie można dawać jej w zamian...jak dostają kiszonkę z żyta dostają do tego lepszą sianokiszonkę najczęściej z dodatkiem motylkowych,jak daję z kukurydzy wtedy dostają trochę gorszej jakości sianokiszonki.

3000 postów

#314 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2016 - 13:45

żywienie opasów

Ahh ta kiszonka z żyta zero wartości a smrodu co nie miara zrobiłem raz i nie polecam to tylko tkzw zapchaj kiszka (koszone w pierwsze dni maja) i belowane

jak nabelujesz gnoju to smierdzi, to samo jak ktos od razu tnie sieczkarnia i wali w pryzme bez przesuszenia

#315 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 14:05

żywienie opasów

masz jakieś potwierdzenie swojej teorii o tym,że trzeba przesuszyć przed cięciem w pryzmę???tne z pnia już kilka ładnych lat i jakoś nie śmierdzi tylko w odpowiedniej fazie tzreba kosić

3000 postów

#316 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2016 - 14:13

żywienie opasów

a potem opowiadasz ze ta pasza jest niewiele warta  ;)

sianokiszonke tez tniesz i od razu belujesz/zakiszasz ? kukurydze tez tniesz jak ma 15% suchej masy ?

powodzenia

w jakiej to fazie bys nie ciął zyta to musi przeschnac, no chyba ze tniesz słome na koniec czerwca  ;) jezeli tak to nie łudz sie ze ta pasza jest cos warta i smaczna, najwiecej białka i SMAKOWITOSCI PASZY w gps jest do momentu strzelania w zdzbło, ale wtedy jest duzo wody i trzeba suszyc, innej opcji nie ma, po wykształceniu kłosa gps staje sie kwasne szczególnie żyto

Edytowany przez odwajler, 03 styczeń 2016 - 14:24.

#317 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 14:39

żywienie opasów

nie ważne w jakiej fazie skosisz żyto i tak nie jest to pasza mocno wartościowa,kolego wszystkie inne zboża mają większą wartość-dlaczego?Bo kosi się je w dojrzałości mlecznej ziarna a żytko???

Wytłumacz mi dlaczego jak koszę w momencie wypuszczania wąsów nie czuć mocno kwasem octowym......raz skosiłem wcześniej w momencie jak "robiło się grube" to smród jak cholera....

3000 postów

#318 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 14:46

żywienie opasów Doskonale o tym wiem ale jak mam ciąć żyto na kiszonke wolę dac słomę jęczmienną lub owsiana przynajmniej nie trzeba kisic :-)

#319 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 14:52

żywienie opasów

Powiem Ci,że kiszone żyto ma niewiele większą wartość niż słoma jęczmienna, ale jak powtarzam zawsze to dodatkowa pasza i lepiej wykorzystane pole

3000 postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2016 - 14:53

żywienie opasów

nie ważne w jakiej fazie skosisz żyto i tak nie jest to pasza mocno wartościowa,kolego wszystkie inne zboża mają większą wartość-dlaczego?Bo kosi się je w dojrzałości mlecznej ziarna a żytko???

Wytłumacz mi dlaczego jak koszę w momencie wypuszczania wąsów nie czuć mocno kwasem octowym......raz skosiłem wcześniej w momencie jak "robiło się grube" to smród jak cholera....

tniesz w momencie strzelania orkanem?

badałes jaka ma wartosc ta pasza ? 

Edytowany przez odwajler, 03 styczeń 2016 - 14:54.