Polecane posty

tagrofarm    0

Witam, mam pytanie ,chciałbym poprosić o doradzenie . Chcę zakupić 10 malych cielakow chciałbym żeby mi ktoś doradzil w ich żywieniu na początek myślałem o jakichś granulkach trochę owsa ,osypke z owsa pszenicy i jęczmienia +otręby ,siano i oczywiście mleko zastępcze . Ogólnie mam dostęp do sianokiszonki siana zboże pasze owies . Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558

....

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Witam,mam pytanie. Czy jak zasieje np owies+jęczmień+jakaś trawę i skosze to na zielone na początku czerwca to później będzie mi rosła sama trawa żeby potem skosic 2 pokos ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Witam,mam pytanie. Czy jak zasieje np owies+jęczmień+jakaś trawę i skosze to na zielone na początku czerwca to później będzie mi rosła sama trawa żeby potem skosic 2 pokos ??

 

Owies i jęczmień jak będzie skoszony zanim się wykłosi (czyli początek czerwca) też będzie odrastał. Może troszkę słabiej niż trawa, ale jednak.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja zawsze tak wysiewam trawę z mieszanką,drugi pokos będzie również ze zbożem tak jak kolega wyżej napisał a przy sprzyjającej pogodzie będzie trzeci,juz sama trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

owsa trochę nie bardzo zielonka fajna ale owies trochę za duża konkurencja dla trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

A co ci przeszkadza owies w trawie pier**lnij ty się w ten pusty łeb bo widzę że wszystkie rozumy po ziadałeś w każdym poście starasz być się najmądrzejszym  wystarczy że w odpowiednim terminie skosi tą mieszankę  

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy niediborach opadów owies wyciągnie cala wilgoć.ja jeszcze dodaje groch i wykę i jest fajna chętni zjadana pasza dla opasów,jak nie nadąża zjadać na bierzaco to kosze i kiszonkę robię

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2926

 

No niestety ogromnym minusem owsa jest to, że nie potrafi gospodarować wodą. Jeśli trafi się taka susza jak w 2015r to może być kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

A co ci przeszkadza owies w trawie pierdolnij ty się w ten pusty łeb bo widzę że wszystkie rozumy po ziadałeś w każdym poście starasz być się najmądrzejszym  wystarczy że w odpowiednim terminie skosi tą mieszankę  

Chłopcze nigdy nie twierdziłem,że wszystko wiem bo tak twierdzi tylko głupiec!

Co mi przeszkadza owies??W zasadzie to nic z wyjątkiem tego co napisali koledzy wyżej!!!

Gdybyś choć troszkę pomyślał, a właściwie wiedział "jak rosną" poszczególne zboża/rośliny wiedziałbyś co należy dodawać do trawy jako roślinę ochronną/osłonową 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

A co byście doradzili żeby zasiać z tą trawą zamiast owsa i jęczmienia albo jeszcze coś dożycić do tego żeby opasy chętnie zjadały taka zielonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

Ja naginam owies z wyką  trochę koszę na bieząco ale głównie na sianokiszonke.Powiem szczerze byczki uwielbiają takie belki.Ale faktycznie owies ciagnie wodę a przy takim roku jaki był to nie ma sensu tak startowac.Ja przerobiłem ten rok tak i szczerze  marnie ,,samobója sobie strzeliłem'' jak nic ,Podobnie zrobiłem z lucerna siałem rano wieczorm deszcz i tak nici susza zrobia swoje dobrze że to był nie duzy kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

czy żyto ścięte i zebrane samozbierającą nada się na kiszonkę w pryzmę

Jak przyczepa z nożami to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zalezy jak wysokie będziesz kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To bez noży nie darady żebyy to potem dobrze ugnieść

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

ugniecie-praktykowałem to jak mnie kolega w bambuko zrobił i nie przyjechał mi zebrac skoszonego i zwałowanego żytka, ręcznie na przyczepę i w pryzmę tak z 3 ha.Udało się ale wybierać kara siekiera i wycinanie kostek, ciężko ale daliśmy radę odpadu max 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

ja i 6 chłopa 27 przyczep 4,5t tak ok metra nad burty

KOLEGA już od tamtego czasu do mnie nie zagląda!!

A tak poważnie lepiej pociąć to czymkolwiek lepiej brać lepiej ugniatać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Nie  praktykowałem tego  ale jak już taka sytuacja wyszła to w bele oczywiście prasa z nożami czy to zły pomysł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

dobry nawet bardzo widziałem bale z żyta wyglądają lepiej niż z pryzmy jest jedno ale.........cena w bale wychodzi kilkakrotnie drożej,jednak jeśli jest odpowiednio zwinięte i owinięte to zero odpadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

dobry nawet bardzo widziałem bale z żyta wyglądają lepiej niż z pryzmy jest jedno ale.........cena w bale wychodzi kilkakrotnie drożej,jednak jeśli jest odpowiednio zwinięte i owinięte to zero odpadu

I jeszcze bym dodał oprócz zwinięcia i owinięcia żadnego gada itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj