Polecane posty

Kolego Tomas ale czy samymi ziemniakami ma opasać ? co za dużo to nie zdrowo ;) Sianko albo jakaś kiszoneczka musi też być. Jak będzie dawał dużo ziemniaków to zobaczysz jakie rewolucje będą miały . Ja daję np na opasa około 300kg tylko z 5/6 kg ziemniaków a tak to sianko kiszonka i oczywiście treściwe.

Ajgon ja na Twoim miejscu jak nie masz miejsca na takie rzeczy to tak jak tam kolega wyżej powiedział dosusz dobrze siano  w balach i owiń je folią takim streczem nawet będzie okej. i masz problem z głowy. Tylko musi być idealnie suche ;) 

Edytowano przez robertsiwek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Koledzy stosował ktoś jakąś gotową paszę typu granulki lub coś podobnego? Kończy mi się qq i zastanawiam się czy czymś ją zastępować czy zostać przy sianokiszonce śrucie i dodatkowo zielonki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku chcę po raz pierwszy zrobić kiszonkę dla opasów, mam zasiany owies+jęczmień+groch(65kg+65kg+80kg).Według was lepiej skosić to rotacyjną na pokos a później zebrać orkanem(ale czy wtedy orkan to dobrze potnie i jeśli będą dość duże kawałki to nie będzie później z tym problemu np. psucie się kiszonki,słabsze pobieranie paszy przez opasy?)Czy bezpośrednio z pnia orkanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Ile śruty opasom maksymalnie dawać na jeden odpas? Oczywiście będą dostawać ją dwa razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

mała rozkminka... do tej pory dawałem opasom do śruty ze zbóż sanbulla+rzepakowa. rzepakowa drogo wychodzi bo 100kg koszt 130zł to na to konto mam 3worki sanbulla za 138zł. jak myślicie na czym lepiej bysie podrosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz    0

witam...dla byczka 150kg daje na dzień siano,zielonka,woda do woli,2kg sruty(kukurydza,jęczmień przenżyto)0.7dkg sanbullaze dwie garści makuchu rzepakowego ido tego 2 buraki pastewne.Kiszonek nie mam.Mam coś zmienić ,dodać?co o tym sądzicie,dobrze żywie?dodać do tego troche sieczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajgon91    0

Witam to znowu ja:D
Zrobiłem kiszonkę (mieszanka traw i pszenżyto)
pryzma ma 4m szerokości, 18m długości i około 70cm wysokości. Planuję ją otworzyć jakoś we wrześniu:)
Mam obecnie 2 sztuki półroczne ale mam miejsce na 10sztuk.
Powiedzcie mi na ile sztuk wystarczy mi ta pryzma i przy ilu sztukach?
2 pytanie
Sianokiszonkę w balotach przy ilu sztukach jest sens robić??
proszę o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

dla dwóch sztuk to trochę nietrafiony pomysł bo nie nadązysz skarmiać tej pryzmy bo sie będzie psuło. sianokiszonka też długo nie postoi nawet jak trochę podsuszona to max 3 dni od otwarcia balota i zaczyna się grzać, minimum chyba musisz mieć te 10szt bydlaków żeby to skarmiać bez wiekszych strat. takie jest moje skromne zdanie -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henek1k    0

Mam pytanie . Czy warto trzymać byki na samej paszy obiętościowej. Skończyło mi się zboże , mam jeszcze troche kiszonki z kukurydzy na ok miesiąc no i bardzo dużo sianokiszonki . Byki mają na oko 600kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

jak masz je za darmo a nie masz innej paszy to może i jest bo jabłko to raczej taka zapchajkiszka dla byka. ani tam białka ani nic może pare witamin więc jak masz za to płacić to sensu nie widzę ale niech się jeszcze wypowie ktoś kto to praktykował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Witam mam pytanie odnosnie mojego zywienia . Daje pasze
200 owies
200jeczmien
200 koncentrat de haus jakis ziolowy
150 pszenicy
350 pszenzyta
Na jednego byka daje rano i wieczorem po 3 kg paszy i troche siana . Byki 450-400kg i tu jest moje pytanie czy cos zmienic w tym zywieniu ? Czy oplacalo by mi sie robic sianokiszonke nie majac prasy ani owijarki ?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam okacje zakupić słome z jęczmienia jarego. Czy nadaje się ona do jedzenia przez bydło. Czy bydło ją bedzie smacznie jadło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Moje cielaki w dzień chodzą sobie na trawie, na noc wganiam do obory(wilki się pojawiły i już 3 sztuki zeżarły w okolicznych wsiach) i wtedy daję im słomę jęczmienną to jedzą ze smakiem, do rana nic nie ma. Jednak jak kolega wyżej: na przyrosty nie licz.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

A czy ktoś daje opasów kiszone młóto browarniane? Bo zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy jest sens. Czy byczki będą dobrze przybierać na wadze gdybym je karmił kieszonką z qq sianokiszonką młótem i śrutą że zbóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

ja dawałem jak opasy były w cenie tzn hf po 7 plus vat byczki o 150 kg do końca tuczu dostawaly kiszonke z kukurydzy plus mloto i były super przyrosty i byczki tez wygladaly pięknie ale przy obecnej cenie mlota to się nie kalkuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamówiłem sobie na próbę trochę wysłodek suchych . oczywiście będe je moczył i moje pytanie brzmi ile kg dawać na opasa średnio 350kg . Wysodki będą dawane raz dziennie prócz tego dostawają siano i śrute 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Witam gdzie kupiles wyslodki i w jakiej cenie?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LACPOL Tarnowski młyn z cenami to jest tak 850 za tone niemelasowanych a 1050 za tone melasowanych ale to musisz całą tone wziąć ale jeśli chcesz mniej to za te niemelasowane 29zł za 30 kg :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Dzieki za info. Niedaleko mnie ;) ..... a koncentrat to kupujesz u nich ? Bo oni tylko ekoplon....


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Tak.... kiedys granulki dla malych prosiat kupowałem U nich. Ostatnio kupiłem od nich 5 worków koncentratu T zytni Ekoplon to soja była grubosci pocietego na poł ziarna saladery.... teraz kupuje z kowali księznych z firmy provimi.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj