Polecane posty

dex    0

po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

oczywiście dużo śruty,kiszonki z kuku i dobrej trawy lub lucerny i rosną w oczach B)

Reszta ciała też rośnie oczywiście :D .A tak na poważnie to ja stosuje też liście z buraków cukrowych. :rolleyes:


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Liscie z buraków to tylko taka zapchaj-kiszka ;) Nie mają większej wartości odżywczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymas05    1

ja od młodego dopuszczam byki do krów żeby doiły i po odsadzeniu rosną szybko i do dużych rozmiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

jelcz im dluzej tym lepiej u mnie stoi min 2 miesiac czasami 3 a zdazalo sie i wiecej ostatnio odstawilem na koniec listopada byczka od krowy ktory sie w lipcu urodzil wiec stal 4 miechy ale to juz troche przesada byla bo za bardzo krowe "tlukl" jak ssal

 

a jakie pasze, koncemntraty kupujecie dla mlodych cielat?? ja kupuje de heus a wy co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

a co myślicie o takim karmieniu jak śruta (owies i żyto 1:2) do tego sanbull+ śruta rzepakowa+ ziarno kukurydzy(mielone)+ otręby pszenne do tego też wysłodki granulowane oraz siano i woda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a co myślicie o takim karmieniu jak śruta (owies i żyto 1:2) do tego sanbull+ śruta rzepakowa+ ziarno kukurydzy(mielone)+ otręby pszenne do tego też wysłodki granulowane oraz siano i woda??

 

duzo taniej cie wyniesie osobno sojowa i rzepakowa plus witaminy niz sanbull spojrz na jego sklad sama rzepakowa i sojowa i witaminy w dodatku bardzo duzo rzepakowej a tak wymieszasz pol na pol bedzie duzo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

dzięki za pomysł:P zapomniałem dodać że jest jeszcze kreda pastewna:P a jakiej firmy witaminy są najlepsze i w przystępnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

według mnie najlepasze sa z josery ale ceny sie nie orientuje bo ja poprostu daje im te od krow a maja specjalne dla opasow ale jak sie zostawia dwie sztuki na opas na rok do puszczania czy cos to nie bede im kupował witamin bo dostaa tez gotowa od krow 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4krzysztof4    0

Witam.

Jestem początkującym hodowcą (jeśli mogę tak się nazwać)bydła.

I mam prośbe czy ktoś może mi doradzić kupiłem byka HO w kwietniu 2011r

Miał wtedy 3 tygodnie i od tamtego czasu karmię go na suchym chlebie ze zwrotów z piekarni

który mam prawie darmo i sianie ostatnio dostałem od sasiada tonę ziemniaków zzieleniałych na zimę

to już prawię zjadł i dalej karmię go suchym chlebem.

Rośnie jak na drożdżach lecz nie wiem czy nie robię mu krzywdy czy mogę go tak karmić???

Dzięki za odpowiedź[/font][/size][/size][/font]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

Powiem ci szczerze lepiej go teraz sprzedaj niż pózniej jak ci padnie jestem chodowcom krów mlecznych i opasów samych opsów rocznie sprzedje 35 sztuk bardziej chowam krowy mleczne ale z opasem nie jest tak zle jak dla mnie przecież byka o ile mi wiadomo nie utuczy na przysłowiowym chujostwie szkoda gadać dobrze ci radzę sprzedaj tego opasa i pozbąć się kłopotu apropo sam bym kupił takie odchowałe w wadze powyżej 60 kg jak myśłicie lepiej takie kupić czy dołożyć troche i kupić takiego w wadze 150 kg ostanio od mojej dziewczyny to znaczy mojego przyszłego teścia kupiłem 2 simentale w wadze 60-65 kg po 10 złotych za kilogram chyba w miarę ? Pozdrawiam

Edytowano przez jacek456788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 10 zł to chyba cieliczki :lol: Skoro taki doświadczony z ciebie hodowca to chyba sam powinieneś wiedzieć czy lepiej ci sie opyla kupić na 60 kilo czy na 150.

A wracając do tematu mysle że jakaś kiszonka i śruta też by mu nie zaszkodziła. Moje byki też w cholere chleba jedza i jakoś krzywdy po nich nie widać.

Edytowano przez Farmtrac685DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Z tym chlebem to mnie zaciekawiliście, nie słyszałem o takim żywieniu ale w tym roku bardzo tanie są ziemniaki - polecam, jeśli ktoś nie ma własnych pasz to jet jakaś alternatywa (sam mam je na pozbyciu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Byczkom od 10kg tez daje rozmoczomy chleb z woda ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam w ostatnich latach zajmowałem się hodowlą bydła głównie cielaki kupowane były na opas mały cielak gdy brał się za jedzenie to marchewka jest dobra otręby sianko w wieku 9 miesięcy on ma już żołądek rozwinięty to kiszonki mogą być buraki pastewne, wysłodki, śruta, słoma, siano a opłacalność żeby była to więcej sztuk potrzeba i pasza zapewniona z gospodarstwa typu kiszonka z liści buraczanych ,wysłodki żeby wykorzystać to co na paszę się nadaje bo kupić cielaka i paszę to moim zdaniem zysku mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

pierwsze słyszę o karmieniu chlebem... u nas opasy od samego początku tzn od 1 tygodnia życia mlekopan, sianko i pasza, następnie po około 6 tygodniach wprowadzam dobrej jakości sianokiszonkę, następnie kiszonkę z kukurydzy, zmieniam paszę na taką dla starszych i w wieku około 3 miesięcy jedzą już wszystko ze śrutą zbożową z koncentratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dużo ludzi karmi opasy zamiast śruta chlebem ze zwrotów i napewno im to nie szkodzi. Dokup mu jeszcze śruty rzepakowej i suszonych wysłodek buraczanych to tego chleb i siano do woli i będzie ok. Tylko pamiętaj żeby poić go do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka92    1

Proponuje jeszcze dokupić mikroelementy w kostce. Ja daję kiszonkę z kukurydzy, wysłodki, pulpę, siano, słoma, śrut, susz kukurydziany i rzepakowy zalezy co jest dostępne na rynku. Rosną jak na drożdzach :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj