Skocz do zawartości

Zdjęcie

żywienie opasów

919 odpowiedzi na ten temat

#841 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • Zainteresowania:Mięso z grilla

Napisany 14 kwiecień 2017 - 22:02

żywienie opasów

wybicie może i lepsze by bylo ale nie przyrosty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żywienie opasów Dzisiaj, 11:18
  •  

#842 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 14 kwiecień 2017 - 22:04

żywienie opasów Już wszystko jasne, a ktoś mi mówił że kiszonka z owsa i peluchy wcale nie odbiega od kukurydzy...
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#843 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1175 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 22:12

żywienie opasów

z owsa a nie z trawy,co do lucerny to np u mnie niechętnie ją zjadają,i jako zielonki i jako kiszonki,dużo zostawiały,zjadaly tylko te delikatniejsze części a reszta leżała,z reszta jak pisał kolega ozzborn to na opłacalność trzeba zwracać uwagę :)

Edytowany przez bobienko, 14 kwiecień 2017 - 22:17.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share kawasaki89

kawasaki89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 kwiecień 2017 - 21:47

żywienie opasów

witam mam problem z bydłem i sianokiszonka słabo ja pobierają raz jedzą raz  zostawieja wszystko i jedzą słome żytnia od scielenia moze im coś brakować? przed kiszonka dostaja śrutę z owsa jeczmienia żyta plus sano bula   od 2 dni wprowadziłem im drożdże (sano ) nie widac różnicy w pobieraniu sianokiszonki

chciałbym jeszcze mocznik dokładac.Jeden dorosły byk od 2msc tak raz jadł raz zostawiał i stał w miejscu z waga tzw w obwodzie nie przybierał przez słaby apetyt na kiszonke za to na srute miał

#845 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 15 kwiecień 2017 - 23:09

żywienie opasów A dobrej jakości masz sianokiszonkę?
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#846 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1175 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 06:50

żywienie opasów

witam mam problem z bydłem i sianokiszonka słabo ja pobierają raz jedzą raz  zostawieja wszystko i jedzą słome żytnia od scielenia moze im coś brakować? przed kiszonka dostaja śrutę z owsa jeczmienia żyta plus sano bula   od 2 dni wprowadziłem im drożdże (sano ) nie widac różnicy w pobieraniu sianokiszonki

chciałbym jeszcze mocznik dokładac.Jeden dorosły byk od 2msc tak raz jadł raz zostawiał i stał w miejscu z waga tzw w obwodzie nie przybierał przez słaby apetyt na kiszonke za to na srute miał

w sanbullu jest mocznik! To juz im nie dokladaj

#847 Share kawasaki89

kawasaki89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 08:56

żywienie opasów

mysle ze dobra ale z różnych traw sianych,łąkowych torfowych i też owsa z trawą która najlepiej pobierały

#848 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 13:52

żywienie opasów A powie mi ktoś dlaczego jak wpuszczę nawet 2 byki po około 200kg do kojca po świniach to zaraz skaczą po sobie? Jak temu zaradzić bo w tamtym roku 2 sztuki już nie mogły wstać, prawdopodobnie nogi się rozjechały... jak to jest przecież dużo ludzi trzyma i po 10sztuk w kojcu. Czy kastracja na sucho załatwi temat? Czy może linki z prądem nad nimi?

#849 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 16 kwiecień 2017 - 14:02

żywienie opasów

jak ustalą hierarchię to będzie spokój.........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#850 Share mateusz44

mateusz44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 14:06

żywienie opasów Rozmawiałem z kolegą który robi u Niemca to mówił , że opas utrzymują na rusztach a zapobiegają tzw oskakiwaniu się poprzez zamontowanie rur tak trochę nad wysokość byka co dwa metry . A tu w takim kojcu hmm jak założymy rury na stałe to będzie udręka przy wybieraniu obornika chyba żebys zrobił np otwierane na którąś stronę no i rura gęściej by musiała być bo to mniejsze sztuki taki średni pomysł chyba ta linka była by dobrym rozwiązaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 14:08

żywienie opasów

ocet bardzo pomaga w takich sytuacjach,jednak i tak spokój jest dopiero po ustaleniu hierarchii

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#852 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 16 kwiecień 2017 - 14:16

żywienie opasów

Rozmawiałem z kolegą który robi u Niemca to mówił , że opas utrzymują na rusztach a zapobiegają tzw oskakiwaniu się poprzez zamontowanie rur tak trochę nad wysokość byka co dwa metry . A tu w takim kojcu hmm jak założymy rury na stałe to będzie udręka przy wybieraniu obornika chyba żebys zrobił np otwierane na którąś stronę no i rura gęściej by musiała być bo to mniejsze sztuki taki średni pomysł chyba ta linka była by dobrym rozwiązaniem.

Mój kuzyn założył kratownicę regulowaną wyciągiem opuszczanie/podnoszenie i następnie pastucha też miał w podobny sposób zamontowanego .Nic nie pomogło .Teraz wali żarcia do oporu i mówił ,że to w jakiś sposób pomaga .Zrobił też wybieg na zewnątrz .Jak rozmawiałem z nim ostatnio 2 tygodnie temu mówił ,że byki obskakują się ,ale wszelkie bodzenie się czy inne akcje są sporadycznie .W większości ma byki HO ,NCB i HF od swoich krów .Wszystkie sztuki sprzedaje poubojowo .

I love salsa

#853 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 14:43

żywienie opasów Czy przy takim skakaniu jeden na drugi nie połamią nóg? Muszę dopytać bo kolega mi mówił że u niego na wsi jeden wszystkie kastruje na sucho i wypala rogi przy okazj. A co do linek to myślałem o tym żeby zamontować na sprężynach

#854 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 14:55

żywienie opasów

kastrat wolniej przyrasta i nie wiem jak przy sprzedaży z ceną, rogi też wypalam wszystkim,a te co nie miały wypalonych z małości to obcięliśmy bo nie dało się podejść....

3000 postów

#855 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 17:11

żywienie opasów

u mnie byki nie kastrowane i z rogami, od małego w grupach 2-3 sztuki w wieku koło 3-4miesięcy już w swojej grupie tj 8-10sztuk i nie ma problemów. Trochę skakają po sobie ale to sporadycznie. do paszy zawsze idzie 15 lub 30kg kredy pastewnej żeby kości były silne. żarcia do oporu i jest spokój :)

#856 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 17 kwiecień 2017 - 12:02

żywienie opasów A to jest możliwe że wcześniej jak chodziły 3 sztuki to jeden przez to że skakał to nogi powyłamywał dwóm pozostałym? Kolego mówi że po kastracji i wypalaniu to czasem skaczą a są takie spokojne że przy wywalaniu obornika z 2 kojców spędza razem

#857 Share RolAnonim

RolAnonim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 kwiecień 2017 - 14:08

żywienie opasów Co myslicie o moim karmieniu 5 bykow waga ok700. Dostaja dwa razy dziennie taczke qq ,wiadro 20l sruty i 30kg ziemniakow dziennie dawane 3 razy w ciagu dnia no i sianokiszonke i troche siana. I czy mozna dawac wiecej kartofli?

Edytowany przez RolAnonim, 17 kwiecień 2017 - 14:10.

#858 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów

Napisany 17 kwiecień 2017 - 14:23

żywienie opasów

a wagowo jak to wychodzi??

3000 postów

#859 Share RolAnonim

RolAnonim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 kwiecień 2017 - 19:26

żywienie opasów Jutro zwaze to napisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share mlody43

mlody43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 kwiecień 2017 - 20:42

żywienie opasów ja mam tak ze w kojcach stoja od malego te same sztuki i nie ma problemow ze skakaniem po sobie bo jak sa male wyloni sie juz 'przywodca' jak raz musieliamy pomieszac jak juz mialy tak po 300 kg to prawie sie pozabijaly.