Skocz do zawartości

Zdjęcie

żywienie opasów

919 odpowiedzi na ten temat

#661 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 luty 2017 - 13:42

żywienie opasów

RafaKdziela

masz pełna skrzynke PW ? bo nie moge ci wysłac wiadomosci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żywienie opasów Dzisiaj, 04:11
  •  

#662 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1627 postów

Napisany 05 luty 2017 - 13:46

żywienie opasów

Emy bardzo dobrze sprawdzają się w żywieniu zwierząt .W budynku znacznie mniej jest amoniaku i siarko wodoru .Obornik po wyrzuceniu z obory bardzo słabo paruje ,lub wcale nie paruje ,czyli amoniak zostaje ,a to przecież jest ogromny plus ,bo azot zostaje czyli nasze pieniążki .Zwierzęta maja ogromny apetyt cały czas są głodne już to mnie wkurza powiem szczerze ,bo mało mam karmy ,a one wiecznie chcą jeść .Są zdrowe nie kaszlą to też z tego powodu ,ze jest mało amoniaku i siarko wodoru .Emy daję do paszy treściwej ,ale można do kiszonek ,czy sianokiszonek .Zapylam oborę raz dziennie od sufitu po podłogę,opryskiwaczem ręcznym ,to trwa raptem 5 minut  .Wszystko co spadnie w postaci mgiełki spadnie na ganek ,zwierzęta i słomę -obornik .Nic się nie marnuje :-)

Podaj jakiś link do tych emów jakie stosujesz do paszy bo moje właśnie mało jedzą a paszy mam dużo.

#663 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 05 luty 2017 - 14:05

żywienie opasów

Ile to kosztuje? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share jacentop

jacentop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 luty 2017 - 14:07

żywienie opasów

Karmie byczki kiszonka z kuku, sianokiszonka, sruta zbożowa + rzepakowa. Objetosciowych pasz mam duzo a zabraknie mi swojego zboza a do zniw daleko. Czym zastapic srute zbozowa? Moge kupic otreby pszenne po 500zł i zytnie po 400zł, wyslodki suche po 600zł, bobik  łubin i groch po 850zł, zyto po 550zł, pszenzyto i jeczmien po 650zł, 

#665 Share ramzes1224

ramzes1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 luty 2017 - 14:16

żywienie opasów

Jak masz kupowac zboza a kiszonek masz dosc to moze odpusc sobie tresciwe i jakos sie przebiedzisz do zniw na samych kiszonkach.

#666 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 05 luty 2017 - 14:16

żywienie opasów Jakie te emy stosujesz? Bo patrzyłem jest sporo

#667 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 05 luty 2017 - 14:29

żywienie opasów

Stosuję emy o nazwie EM FARMA -bo są tańsze niż te typowo paszowe EM farma 15 ,te kosztują jeszcze raz tyle ,co wymienione wcześniej .A ,że potrafię liczyć ,to kupuję tańsze .Ja je odmierzam na oko daję ok litr dziennie na 12 sztuk do paszy treściwej .Odmierzam sobie pół litra na raz i spryskuję paszę -od cała filozofia .Spryskuję też oborę ,jak wspomniałem ,co dzień .Różnica jest ogromna ,bo mało ,co pachnie .Emy świetnie się sprawdzają ,jak ktoś ma zwierzęta na rusztach .

Mały przykład ,jak gość stosuje emy dla świń na rusztach

Warto zobaczyć również ten materiał

Edytowany przez RafaKdziela, 05 luty 2017 - 15:25.

I love salsa

#668 Share tola27

tola27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 luty 2017 - 14:50

żywienie opasów Panowie daję moim bykom kiszonke z traw oraz ospę.Teraz pytanie nam sporo ziemniaków czy jak im dam to ich nie porozsadza.Niektórzy mówią żeby nie kombinować

#669 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 05 luty 2017 - 15:32

żywienie opasów

1 l dajesz tych Emów to około 9zł dziennie czyli przez rok około 3300zł jest sens tyle pakować 

#670 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 luty 2017 - 15:38

żywienie opasów Jutro kupuje te emy i prubuje w malej oborze z malymi cielakami bo tez mam ogromny problem z plucami tylko w tej oborze . Koszt bym powiedzial nie za duzy bo na 7 sztuk wydalem juz 6 stow na leki nie wspomne o przyrostach 3 wyglondaja jak szkielety
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 05 luty 2017 - 15:42

żywienie opasów

no tak małe cielaki mają dawkowanie 15ml 2-3 razy w tygodniu więc koszt mały, ale dużym bykom raczej się nie opłaca codziennie. 

#672 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05 luty 2017 - 16:02

żywienie opasów

Mozna zastapic srute zbozowa suchymi wyslodkami buraczanymi? W mojej okolicy wyslodki  suche sa latwiej dostepne i tansze od zboza

#673 Share marianop

marianop

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 luty 2017 - 16:16

żywienie opasów

A otreby pszenne lub zytnie dla opasow moga zastapic srute zbozowa? zytnie 400zł  pszenne 500zł

#674 Share sebek1221

sebek1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 luty 2017 - 16:38

żywienie opasów

7 miesięcy jaka waga byka powinna być?

#675 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 05 luty 2017 - 17:38

żywienie opasów

1 l dajesz tych Emów to około 9zł dziennie czyli przez rok około 3300zł jest sens tyle pakować 

płacę 7 zł jako już stały kupiec od litra jak kupuję w 20 lirowych pojemnikach .To wychodzi ok 2500 rocznie ,ale raz ,że byki pięknie rosną nie muszę kupować koncentratu karmię tylko śladowe ilości,a coś muszą jeść .Do tego obornik jest super przefermentowany i jest świetnym nawozem .Pod ziemniaki daję tylko obornik i emy ,a zebrałem z hektara 40 ton ziemniaków  na 5/6 klasie .To jest super tania karma ,ale pracy trochę trzeba przy tym towarze .Inni wolą kasę walić na koncentraty ,soje ,kukurydze etc ,a za kilka lat będę stosował sam obornik plus poplony i emy bez nawozu pod kukurydzę i zboża też i zobaczymy kto lepiej na tym zyska .Polecam filmy zobaczyć ,które są wyżej .

Edytowany przez RafaKdziela, 05 luty 2017 - 17:44.

I love salsa

#676 Share ursus16341997

ursus16341997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła

Napisany 05 luty 2017 - 18:07

żywienie opasów

ja daje ziemniaki i sianokiszonkę z koniczyny i nie porzsadzało i ch jeszcze wszystko jest ok 

tola27

a mam pytanko jak kiszonka z kuku lepiej się przetrzymuje w pryzmnie czy w silosie jaki silos trzeba na 20 opasów i ile będzie kosztował orientuje się ktoś może

#677 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 05 luty 2017 - 18:56

żywienie opasów

Dla 20 opasów to po co dobie silos? i na koszta się naciągać

#678 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3320 postów

Napisany 05 luty 2017 - 19:00

żywienie opasów

Jak jesteś na OSN to musisz mieć silos

#679 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 luty 2017 - 20:11

żywienie opasów

ja daje ziemniaki i sianokiszonkę z koniczyny i nie porzsadzało i ch jeszcze wszystko jest ok tola27

a mam pytanko jak kiszonka z kuku lepiej się przetrzymuje w pryzmnie czy w silosie jaki silos trzeba na 20 opasów i ile będzie kosztował orientuje się ktoś może

Jak musisz robic silos to zrób tak zeby szedl ci metr bieżący kuku na tydzien to najlepsza metoda zeby sie nic nie psulo . Mam silos i pryzme to prawde powiedziawszy w pryzmie lepiej . Koszt nie powinien byc duzy silosu a najlepiej samemu zrobic tam nie ma zadnej filozofi 2 sciany i posadzka
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 06 luty 2017 - 12:22

żywienie opasów Kolego Emy nie zastąpią białka w paszy. Poprawiają trawienie i wykorzystywanie paszy. EmFarma tak jak pisales jest swietna na obornik oraz do odkarzania obory.