Skocz do zawartości

Zdjęcie

żywienie opasów

919 odpowiedzi na ten temat

#641 Share ramzes1224

ramzes1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 luty 2017 - 14:44

żywienie opasów

ostatni raz jak maja 300kg, u niektórych jest to pierwszy i ostatni raz a niektóre odrobaczam jeszcze jako cielaki 150kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żywienie opasów Dzisiaj, 09:37
  •  

#642 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 04 luty 2017 - 14:54

żywienie opasów Powinno prawidłowo sie 2 razy odrobaczac bydło. Więc przez caly opas powinno sie odrobaczac 4krotnie bydło

#643 Share ramzes1224

ramzes1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 luty 2017 - 15:11

żywienie opasów

Tylko jak ktos trzyma luzem to takiego 300kg jak sie kilku wezmie to jakos przytrzymaja a takiego 500kg to nikt nie da rady.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share sebek1221

sebek1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 luty 2017 - 15:40

żywienie opasów

ja sprzedawałem byczka hf 28 miesięcy  ważył 940 kg nie był odrobaczany  ani razu jakie szybciej rosną mm czy hf?

#645 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 04 luty 2017 - 16:40

żywienie opasów Masz się czym chwalić

#646 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 04 luty 2017 - 17:16

żywienie opasów

A ja mam pytanie z innej beczki.Co jest bardziej wartościowe surowa marchew,czy lepsza jest taka zakiszona dla opasów.Rozmawiałem na ten temat wiele razy no i jak zwykle jeden twierdzi tak inny inaczej.Czytałem kiedyś że taka marchew rozdrobniona i zakiszona jest super,i taka surowa nie ma ,,polotu''do niej.Może ktoś z was praktykuje,bo ja to aby caly rok taką surową daję.A z taką zakiszoną marchwia,nie mialem stycznosci,jestem ,,ciemny''kompletnie przyznaje.

#647 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 04 luty 2017 - 18:09

żywienie opasów

ja sprzedawałem byczka hf 28 miesięcy  ważył 940 kg nie był odrobaczany  ani razu jakie szybciej rosną mm czy hf?

Rosół czy galaretę z niego ugotują bo schabowych to raczej nie będzie :P

#648 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 04 luty 2017 - 19:45

żywienie opasów

Powinno prawidłowo sie 2 razy odrobaczac bydło. Więc przez caly opas powinno sie odrobaczac 4krotnie bydło

Kolego może to i racja ,ale mój bysiek ma rok i nie był nigdy odrobaczony a ma ponad 500 kg.Ma mega apetyt i nawet słomę z pod siebie wyjada . .Inne też tylko trochę mniejsze ,ale one raz były odrobaczone .Były luzem i nie dało się ich złapać.

Edytowany przez RafaKdziela, 04 luty 2017 - 22:15.

I love salsa

#649 Share sebek1221

sebek1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 luty 2017 - 19:56

żywienie opasów

Rosół czy galaretę z niego ugotują bo schabowych to raczej nie będzie :P

co ugotują to nie wiem ale  dobrze zapłacili  

#650 Share jacentop

jacentop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 luty 2017 - 22:51

żywienie opasów

Karmie byczki kiszonka z kuku, sianokiszonka, sruta zbożowa + rzepakowa. Objetosciowych pasz mam duzo a zabraknie mi swojego zboza a do zniw daleko. Czym zastapic srute zbozowa? Moge kupic otreby pszenne po 500zł i zytnie po 400zł, wyslodki suche po 600zł, bobik  łubin i groch po 850zł, zyto po 550zł, pszenzyto i jeczmien po 650zł, 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share przemek0909

przemek0909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 05 luty 2017 - 01:06

żywienie opasów Powiedzcie mi czy opasom wystarczy sama ospa z owsa,bo pszenżyto się kończy a ciężko je dostać,może macie pomysly co innego można dodać?

#652 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 05 luty 2017 - 01:43

żywienie opasów

Praktycznie każde zboże możesz dodać

Edytowany przez LuckyLuke12345, 05 luty 2017 - 01:50.

#653 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 05 luty 2017 - 06:23

żywienie opasów

owies i jęczmień jary to podstawowy składnik ospy reszta zbóż bez znaczenia każde jest dobre a pszenżyto najekonomiczniejsze w produkcji czyli zapychacz samymi zbożami nie zbilansujesz dawki musibyć soja lub śruta rzepakowa.

#654 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 05 luty 2017 - 07:56

żywienie opasów

jak zaczniesz bilansowac dawke opasom tak jak książkach/poradnikach pisza to do interesu dołożysz  ;) byk to przeżuwacz, ma wykorzystywac najtansze pasze, soje bykom dawac albo jeszcze lepiej jakies sanbule ? dajcie spokój, to nie ma sensu ...

kiszonka z qq, sianokiszonka, zboże, witaminy i na tym koniec

no i woda oczywiscie  :D

Edytowany przez ozzborn, 05 luty 2017 - 07:57.

#655 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 05 luty 2017 - 09:36

żywienie opasów Wydawanie za duzo kasy mija sie z celem. Uważam ze wszystko zależy od cielaka. Sprzedałem w tym tyg 2 niejadki i w wielu 28 miesięcy miały 640 i 611 i nie chciały wogole jeść. Żadne sandbule, malasy nic nie pomagało. A wiosna poszedł 1 bo były kupione razem 3 i ten jeden wiosna w kwietniu osiągnął 750 kg ale różnica byla taka ze on łeb z koryta wyciągał tylko żeby sie napić, ciagle jadł i wszystko co mu sie dało a jak wyjadł z koryta to wpieprzal słomę spod siebie to w efekcie trzeba było mu dawać 2 razy tyle co innym i koryto czyściutkie.

#656 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 05 luty 2017 - 11:52

żywienie opasów

jak zaczniesz bilansowac dawke opasom tak jak książkach/poradnikach pisza to do interesu dołożysz  ;) byk to przeżuwacz, ma wykorzystywac najtansze pasze, soje bykom dawac albo jeszcze lepiej jakies sanbule ? dajcie spokój, to nie ma sensu ...

kiszonka z qq, sianokiszonka, zboże, witaminy i na tym koniec

no i woda oczywiscie  :D

Dobrze mówisz kolego .Ludzie naprawdę przesadzają ,bo walą bykom 800 kg soję dla mnie to jest paranoja .Kolega powiedział ,jak dasz tak masz .Tak ,ale ile z tego zostanie .Ja daję śladowe ilości koncentratu i trochę śruty rzepakowej ,kreda i śruta ,ale też śruty mało do tego ospa żytnia ok25% .Byki mają apetyt tylko łeb w koryto i szamają .Mają wszystkie poidła założone .Uważam ,że stały dostęp do wody to podstawa .Do paszy dodaję odrobinę emów i po nich mają mega apetyt .Dostają też ziemniaki i kupną siano kiszonkę ,ale bez przesady tyle ,aby się najadły.Jak będę miał swoją siano kiszonkę z żyta to dostaną do woli i to będzie taki mały eksperyment między innymi w roli głównej z emami ,bo dawkę dostaną całą emów . .Na co mi soje i inne sanbule .Byki zjedzą emy część przerobią ,a reszta idzie do obornika i tam działa i dalej na pole .A soja ,czy koncentrat raz zjedzą i koniec .Byki są zdrowe nie kaszlą i dobrze rosną .A wcześniej miałem kłopoty ogromne ,tym bardziej ,jak były małe ,gdzie zapalenie płuc miały na przemian ,co chwilę .

I love salsa

#657 Share sebek1221

sebek1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 luty 2017 - 12:17

żywienie opasów

emów? co to jest?

#658 Share przemek0909

przemek0909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 05 luty 2017 - 12:42

żywienie opasów To mówicie ze jęczmień jary jest lepszy od pszenżyta ?Ja daje san bulla taką jedną miarkę po sztucznym mleku,no i trochę kredy.Doradzcie coś.

Edytowany przez przemek0909, 05 luty 2017 - 13:51.

#659 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów

Napisany 05 luty 2017 - 13:32

żywienie opasów

emów? co to jest?

Emy bardzo dobrze sprawdzają się w żywieniu zwierząt .W budynku znacznie mniej jest amoniaku i siarko wodoru .Obornik po wyrzuceniu z obory bardzo słabo paruje ,lub wcale nie paruje ,czyli amoniak zostaje ,a to przecież jest ogromny plus ,bo azot zostaje czyli nasze pieniążki .Zwierzęta maja ogromny apetyt cały czas są głodne już to mnie wkurza powiem szczerze ,bo mało mam karmy ,a one wiecznie chcą jeść .Są zdrowe nie kaszlą to też z tego powodu ,ze jest mało amoniaku i siarko wodoru .Emy daję do paszy treściwej ,ale można do kiszonek ,czy sianokiszonek .Zapylam oborę raz dziennie od sufitu po podłogę,opryskiwaczem ręcznym ,to trwa raptem 5 minut  .Wszystko co spadnie w postaci mgiełki spadnie na ganek ,zwierzęta i słomę -obornik .Nic się nie marnuje :-)

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 05 luty 2017 - 13:41

żywienie opasów A jak wygląda angielski system opadu w praktyce? Opasając sloma sianem sruta do tego ziemniaki marchew, jak przyrosty wygladaja?