Skocz do zawartości

Zdjęcie

żywienie opasów

919 odpowiedzi na ten temat

#621 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 28 styczeń 2017 - 22:37

żywienie opasów

coś w ten deseń chciałem napisać o tej pełnoporcjówce ;) . To pod kryminał podchodzi, dlatego nie chciałem komentować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żywienie opasów Dzisiaj, 22:51
  •  

#622 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 29 styczeń 2017 - 18:07

żywienie opasów

Ten artykuł ma prawo kandydować do miana rolniczego absurdu roku. Pewien rolnik postanowił oszczędzić na drożejącej kukurydzy i zastąpić ją... cukierkami popularnej firmy.

Prawdopodobnie cała ta historia nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie dociekliwość jednego z amerykańskich policjantów. Była już noc, kiedy na komisariat w Dodge County w stanie Wiskonsin zadzwonił pewien kierowca, którego zaniepokoiła dziwna barwa lokalnej drogi. Ostrzegł on stróża prawa, że droga mieni się różnymi barwami i sprawa wygląda mu na tę z gatunku paranienormalnych.

Policjant nie przestraszył się zgłoszenia, w rozmowie z dziennikarzem przyznał, że w życiu miewał nie jedno dziwne wezwanie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, stróż prawa ze zdziwieniem potwierdził, że droga przybrała dziwną różową barwę. Nie było to jednak wcale wynikiem działania obcej cywilizacji. Na drodze leżało tysiące porozrzucanych cukierków marki Skittels. Choć trudno w to uwierzyć, nie to było w tej historii najdziwniejsze...

Nieustępliwy policjant postanowił udać się w ślad za cukierkowym tropem. Dotarł do rolnika, który przyznał, że kupił kilkaset kilogramów przeterminowanych cukierków, które były sprzedawane za półdarmo. Ku zdumieniu policjanta, przyznał, że nie kupił ich dla siebie, a dla bydła mięsnego.  Czemu? Ponieważ jest to tańsza alternatywa dla wciąż drożejącej kukurydzy.

Po tym, kiedy policjant wrzucił informację o dziwnym przypadku na portal Facebook, sprawą zainteresowały się media. Postanowiły skontaktować się z producentem cukierków - korporacją Mars, która przyznała, że nie mieli świadomości o tym, że wycofane przez nich cukierki służą jako pokarm dla zwierząt. Przyznali również, że partia słodyczy, wieziona przez rolnika, nie pochodziła z ich hurtowni.

Co ciekawe amerykańscy badacze potwierdzili, że cukierki, nie są szkodliwe akurat dla parzysokopytnych ssaków przeżuwaczy. O tym, że amerykańscy farmerzy skupują produkty z cukierni i piekarni wiedzieli od dawna. Jak przyznał John Waller, profesor żywienia zwierząt na University of Tennessee - cukierki posiadają lekkostrawne węglowodany, potrzebne do prawidłowego rozwoju zwierząt.

Pojawia się więc pytanie, od kiedy karmienie zwierząt słodyczami jest przez Amerykanów praktykowane?

Okazuje się, że ta historia sięga dziesięcioleci, a szczególnie popularna stała się w 2012 roku, kiedy ceny kukurydzy mocno poszybowały w górę. Anonimowi amerykańscy rolnicy przyznali, że cukierki są nie tylko tańsze, ale także bardzo pożywne.

Co zatem można znaleźć w jadłospisie amerykańskiego bydła?

Ciastka, płatki śniadaniowe, skórka pomarańczowa, suszone owoce, muszle taco, grillowana kukurydza, łuski nasion bawełny, produkty ryżowe, produkty ziemniaczane, granulki orzechowe no i oczywiście cukierki.

#623 Share PiotrKrzok

PiotrKrzok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 16:56

żywienie opasów

Liscie z buraków to tylko taka zapchaj-kiszka http://www.agrofoto....O_DIR#/wink.gif Nie mają większej wartości odżywczej http://www.agrofoto....DIR#/tongue.gif

witaj kolega daje pasze treściwą i słome do woli(na wypelnienie). Jak pasza tresciwa jest odpowiednio dostosowana to rosnie super (system angielski)

kiedyś słyszałem rozmowę rolników i jeden z nich chwalił sobie efekty po mączce kostnej .
Swoją drogą ludziska kombinują, łamią zakazy aby koszty obniżyć.

Hehe do czasu...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share ursus16341997

ursus16341997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła

Napisany 31 styczeń 2017 - 16:59

żywienie opasów

Siał ktoś z was może koniczynę z owsem  i sianokiszonkę z tego na zielono robił co sądzicie o tym

#625 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 01 luty 2017 - 01:10

żywienie opasów

Mój sąsiad tak robi rok w rok z koniczyną .Ale dodaje też więcej różnych zbóż oraz łubin słodki ,a w zamian startowa dawka N jest ograniczona do minimum .O ile pole jest po kukurydzy nie daje też PK .Po zakiszeniu taki towar nazywa się GPS-letni .Jest też jesienny czyli w ciepłe jeszcze  wysłodki dodaje się buraki najczęściej pastewne .Widziałem oby dwie formy  GPE-sów w czasie karmienia i zwierzęta chętnie je zjadały .Ja myślę nad innym rozwiązaniem .Czyli standardowo kukurydza na kiszonkę ,a wcześniej żyto najlepiej z wyką do tego trochę paszy i wywar .Wywar mam pod nosem praktycznie za darmo .Żyto będzie siane na zimę ,a wiosną kukurydza na tej samej działce .

Edytowany przez RafaKdziela, 01 luty 2017 - 01:12.

I love salsa

#626 Share ursus16341997

ursus16341997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 01 luty 2017 - 12:53

żywienie opasów

ALE  ja ciałem zasiać owies z koniczyną i gdy owies się wykłosi na skosić i na sianokiszonkę

#627 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1172 postów
  • Zainteresowania:Mięso z grilla

Napisany 01 luty 2017 - 16:53

żywienie opasów

gps moim zdaniem świetne żarcie dla opasów,mieszanka zbożowa + groch,wyka..gdyby tylko z hektara dałoby się skrecic z 60 bel z jednego pokosu :)ale niestety

#628 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 01 luty 2017 - 17:16

żywienie opasów

jaka jest wartosc pokarmowa GPS-a z żyta ? ile czego w suchej masie?

#629 Share ursus16341997

ursus16341997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 01 luty 2017 - 17:26

żywienie opasów

Dzięki wielkie ale mam jeszcze jeno pytanko czy jak skoszę owies to koniczyna się odbija a jak się odbile to ile razy można zbieać

#630 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisany 01 luty 2017 - 17:44

żywienie opasów

ja w tym roku wsiewałem w mieszankę zbożową,pierwszy pokos mieszanka,drugi poł na poł z koniczyna mniej wiecej i trzeci czysta koniczyna,urosła na wysokość przedniego koła w ursusie 912 a miejscami leżała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 01 luty 2017 - 20:11

żywienie opasów

jaka jest wartosc pokarmowa GPS-a z żyta ? ile czego w suchej masie?

Na żyto zakiszone mówi się zapychacz .Ale wedle mnie jest lepsze niż kiepskie siano z łąki ,które ma w sobie różne zioła ,które są ciężko strawne ,albo wręcz trujące .Teraz nie brakuje takich speców ,co sprzedają siano kiszonkę z taką zawartością .Też kilka balotów koleś mi wcisnął i teraz głupiego udaje .Siano kiszonka zawiera szlej jadowity .Czy takie ziółka mogą zaszkodzić bykom ?

I love salsa

#632 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 01 luty 2017 - 20:19

żywienie opasów

było kupic kiszonke z żyta  ;)

#633 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów

Napisany 01 luty 2017 - 20:27

żywienie opasów

Na wiosnę będę miał swoją z żyta ;)  a te trochę się przemęczę .

I love salsa

#634 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 01 luty 2017 - 20:43

żywienie opasów

Na żyto zakiszone mówi się zapychacz .Ale wedle mnie jest lepsze niż kiepskie siano z łąki ,które ma w sobie różne zioła ,które są ciężko strawne ,albo wręcz trujące .Teraz nie brakuje takich speców ,co sprzedają siano kiszonkę z taką zawartością .Też kilka balotów koleś mi wcisnął i teraz głupiego udaje .Siano kiszonka zawiera szlej jadowity .Czy takie ziółka mogą zaszkodzić bykom ?

Duzo tego szaleju znajduje się w belce?

#635 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów

Napisany 01 luty 2017 - 21:00

żywienie opasów

Wgram zdjęcie jutro .W jednym było dobre 40 % i wybierałem ręcznie te chwasty  ,ale też nasion jest od groma .Czy to aby  inspekcja weterynaryjna  nie powinna tym się zająć ?

I love salsa

#636 Share sebek1221

sebek1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 luty 2017 - 19:34

żywienie opasów

ja daję swoim opasom (pół roku)  4 kg dziennie kukurydzy, 1,5 kg śruty zbożowej -w skład wchodzi pszenżyto,owies i mielona kukurydza.Jak myślicie czy to jest mało, dużo czy w sam raz?

#637 Share ramzes1224

ramzes1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 luty 2017 - 14:26

żywienie opasów

Wydaje mi sie ze moje byczki im starsze tym wolniej rosna. W wieku 12 miesiecy maja ok 350kg, w wieku 20 miesiecy ok 600kg a w wieku 24-25 miesiecy 650kg rzadko ktory dobije do 700kg. Zywienie to kiszonka z kukurydzy sianokiszonka sruta zbozowa i rzepakowa. Ostatnio sprzedalem byka 26 miesiecy mial 630kg gdy wazylem go pol roku wczesniej mial 610 czyli rosl 6 miesiecy 20kg. A tyle co zjadl przez te pol roku to powinien miec z 800kg.

#638 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisany 04 luty 2017 - 14:32

żywienie opasów

skąd masz cielaki do opasu?

#639 Share ramzes1224

ramzes1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 luty 2017 - 14:35

żywienie opasów

Cielaki nie sa z Włoch. Polskie cielaki hf, ncb, MM, wszystkie kupione w okolicy. Zadne praktycznie w mlodosci u mnie nie chorowaly.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 04 luty 2017 - 14:38

żywienie opasów Jak często odrobaczasz bydło?