Polecane posty

leszek1000    1816

byki muszą mieć coś do jedzenia cały czas, wiadomo lepiej jak nic nie zostanie,żeby znowu wywalać w gnój.Z którego pokosu jest sianokiszonka i od kiedy ją dajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

I najlepiej jeszcze z dwa razy przejsc i ruszyć im to jedzenie :P ile razy wszystkie byki leżą a wystarczy ze widlami ruszę im sianokiszonkę czy kukurydze i juz któryś podejdzie i zaczyna jeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

...

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
W jakim wieku lub od jakiej wagi można dawać bykom ziemniaki? Mam sporo sadzeniaka i nie chce później wywalać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

u mnie dostawały od ok 3 miesiaca życia

Dnia 20.11.2017 o 22:01, RafaKdziela napisał:

Ile tej melasy trzeba dać na sztukę ?

ok 300g/szt daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

Witam,mam do was pytanie ile można dać opasom buraka cukrowego w dawce pokarmowej,ponieważ w tym roku trochę dużo ich urosło a oddać do cukrowni po 45zł+koszty transportu to się nie opłaca

Edytowano przez cichy26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

cichy26

  kolego jak przedobrzysz z burakami cukrowymi to byki dostaną biegunki nawet większe .Też za dawnych lat skarmiałem cukrówkę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja tam nie wiem jak jest z burakiem cukrowy ale pastewnego daje 15kg jednorazowo dla byków i nic im się nie dzieje także myślę że podobnie wygląda dawka i z cukrowym. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Pastewny burak jest zupełnie inny .Ja skarmiałem cukrowe i wiem coś o tym.Tak czy siak najlepiej jest je pomielić brukiewnikiem .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

kiedys słyszałem opinie ze burakami cukrowymi to mozna krowy wykonczyc ....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Stosowal ktoś tlenk magnezu w żywieniu byków. Mam 40 sztuk hfxbbb około 300kg to są pojeby cały czas jazda a to się bodą a to skaczą jeden po drugim ostatni raz to dziadostwo. W drugim kojcu 10sztuk lm to samo żywienie i spokój,nażre się i leży. Czy tlenek magnezu pomoże czy nie warto sobie głowy zawracać  koszt to 42zł 25kg czyli w moim przypadku około 150zł na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Wątpię, że to niedobór magnezu wywołał nadpobudliwość, może taki temperament... Ale spróbować warto, może zauważysz poprawę


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

Ja nie mam zamiaru karmić opasów samymi burakami cukrowymi tylko dołożyć do kiszonki z kukurydzy+ zboże+białko z soi lub rzepaku,myślałem dodać +/- 4-5kg na sztukę bo sprzedać je za tą cena,a kupować wysłodki 22% SM za 50zł tona+ transport to sobie pomyślcie ?A przy mojej niewielkiej obsadzie 50sztuk to myślę że parę ton by zjadły.

Edytowano przez cichy26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
Dnia 29.11.2017 o 18:08, ozzborn napisał:

ja od 1 grudnia robie eksperyment

bede karmił tylko kiszonką z qq, do tego 1 kg sruty sojowej na sztuke dziennie

zero zboża

a czemu ? 

sruta sojowa zawiera 46 % białka o bardzo dobrej jakosci i kosztuje 1580zł co daje 3.43 zł za kg białka

przecietne zboże zawiera 12% białka przy cenie 600 zł co daje 5zł za kg białka 

lepiej sprzedac zboże i kupic soje :D

Ale śruta zbożowa w żywieniu to źródło energii, jeśli chcesz taniego białka to kup młota browarniane go. Jest jednym z najtańszych źródeł białka o bardzo dobrej przyswajalności. Możesz je zakupić. Możesz również dobrze kupić suszę z lucerny itp. Wybór jest duży.   

Pozdrawiam

Edytowano przez k0b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

sruta zbożowa to zródło energii ale też białka, jednak te 10-14 % białka tam jest,  z tym ze jest to białko jakosciowo gorsze od białka soi 

a co do białka to soja jest najlepszym zródłem białka pochodzenia roslinnego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

A co sądzicie o białku pochodzącym z łubinu? ile powinno go być w łubinie i jaki procent łubinu można by podawać w paszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Opasy po łubinie mogą dostać wzdęcie .Kilka osób mi mówiło ,że max do 10 % można łubin dodawać .Żywieniowiec mówił ,że 8 % preferuje ,jako bezpieczna granica .Ma do mnie przyjechać i będziemy rozmawiać o kompleksowym żywieniu opasów .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Ja daje do 20% łubinu i niczym więcej białka w treściwej nie uzupełniam, oprócz tego idzie owies, żyto i pszenżyto i premix

druga grupa zamiast łubinu śruta rzepakowa

i wydaje mi się że po łubinie lepiej pzryrastają chociaż na początku słabiej pobierają paszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
27 minut temu, soltys48 napisał:

Ja daje do 20% łubinu i niczym więcej białka w treściwej nie uzupełniam, oprócz tego idzie owies, żyto i pszenżyto i premix

druga grupa zamiast łubinu śruta rzepakowa

i wydaje mi się że po łubinie lepiej pzryrastają chociaż na początku słabiej pobierają paszę

Czy nie mają wzdęć byki ? premix karmisz z Złotowa ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj