Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ja daje ziemniaki i sianokiszonkę z koniczyny i nie porzsadzało i ch jeszcze wszystko jest ok 

tola27

a mam pytanko jak kiszonka z kuku lepiej się przetrzymuje w pryzmnie czy w silosie jaki silos trzeba na 20 opasów i ile będzie kosztował orientuje się ktoś może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

ja daje ziemniaki i sianokiszonkę z koniczyny i nie porzsadzało i ch jeszcze wszystko jest ok tola27

 

a mam pytanko jak kiszonka z kuku lepiej się przetrzymuje w pryzmnie czy w silosie jaki silos trzeba na 20 opasów i ile będzie kosztował orientuje się ktoś może

Jak musisz robic silos to zrób tak zeby szedl ci metr bieżący kuku na tydzien to najlepsza metoda zeby sie nic nie psulo . Mam silos i pryzme to prawde powiedziawszy w pryzmie lepiej . Koszt nie powinien byc duzy silosu a najlepiej samemu zrobic tam nie ma zadnej filozofi 2 sciany i posadzka

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Kolego Emy nie zastąpią białka w paszy. Poprawiają trawienie i wykorzystywanie paszy. EmFarma tak jak pisales jest swietna na obornik oraz do odkarzania obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

wyslodki suche melasowane moge podawac opasa zamiast sruty zbozowej ktora mi sie konczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile chcesz,obyś porządnie ujeździł i okrył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek94    0

Panowie co mówicie o takim żywieniu bydła opasowego a wiec robię śrutę z 

żyta 350kg + 250 jęczmienia jarego + 400kg śruty rzepakowej  i na 7 byków  ok 200-300kg dostają 25 kg dziennie takiej sruty + kiszonka z kukurydzy i siano kiszonka do woli będzie.

Jak panowie takie karmienie widzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Nie wiem jaki masz nakład a jaki potem zysk,ale sruta rzepakowa w tak,,skoromnych" ilościach myślę że ,,wychudza''portfel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to koncentrat a nie śruta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Czego to ludzie nie wymyśla:) Przy takich dawkach rzepakowej byki by sra...y dalej jak widziały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)

Panowie co mówicie o takim żywieniu bydła opasowego a wiec robię śrutę z 

żyta 350kg + 250 jęczmienia jarego + 400kg śruty rzepakowej  i na 7 byków  ok 200-300kg dostają 25 kg dziennie takiej sruty + kiszonka z kukurydzy i siano kiszonka do woli będzie.

Jak panowie takie karmienie widzicie ?

 

chłopie daj 400kg żyta i 600kg pszenżyta, do tego jakies witaminy i tyle

 

niedługo to ludziska beda wymyslac cuda wianki z dawkami zywieniowymi jak w przypadku tuczników z danii  :D

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Bardzo dobre karmienie tylko z tym że ja bym dorzucił do tych 400kg  ze 150kg śruty rzepakowej i taka dawka 550 kg szybko wyczyści konto w banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
Napisano (edytowany)

I byczki tez wyczyści,może je nawet szybciej.

 

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ważne jest jakie masz byki.Nie wiem ile być dawał paszy to z Hf a nie wyciągniesz 1Tony .Wszystko zależy od rasy jaką hodujesz.Każdy byk jest inny.Każdy będzie tak samo żywiony,a jeden będzie ważył 800kg a drugi 600kg.Nie przesadzaj ze śrutą białkową,lepiej daj więcej sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek94    0
Napisano (edytowany)

Moj  błąd panowie dostawaja po 2,5kg takiej paszy dziennie, Nie mam dużo zboża a chce w miarę szybko je odstawić w dobrej wadze

Byki to simentale i  limousiny

Edytowano przez dziubek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj