Polecane posty

Bolsick    5

Witam jak ułożyć skład śruty dla byków ze swojego zboża ile czego ma być. Posiadam owies,żyto,jęczmień, łubin, mieszanke (owies,jęczmien,peluszka) dostaja siano i kiszonke tylko niewiem jaka śruta bedzie odpowiednia liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Łubinu jak naj mniej a reszte podziel i wszystkiego porowno.
Np; 25%- 25% -25% -25%
Ilosc 3, 5kg na dzien siano do woli

Edit.
Do tej paszy koniecznie koncentrat!!

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

jaki koncentrat i w jakiej ilosci i jak cenowo?? a jęczmienia nie za dużo  w tej srucie bedzie ?? bo w mieszance sporo jest jeczmienia i peluszki . Ja myslałem 25 % owies 25% żyto i 50 % mieszanki i do tego łubinu nie dużo a siano maja do woli i zaraz sianokiszonke zaczne dawac;/

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Koncentrat to musisz sobie podpasowac jaki jest cenowo i ilosc białka


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinal    0

 

Witam, jesteśmy firmą która zajmuje się czyszczeniem zboża, mamy w ciągłej sprzedaży plewy z lnu brązowego i złotego. 

Głównym odbiorcą plew sa firmy produkujące pasze i mieszanki.  Mniejszymi odbiorcami są lokalni rolnicy.

W związku ze zwiększeniem produkcji szukam dodatkowego rynku zbytu. Może tutaj ktoś będzie zainteresowany.

cena za plewy to 1,30zł brutto/kg 

plewy możemy dostarczyć w każde miejsce w Polsce przy zamówieniu powyżej 600kg transport gratis. Możliwość sprzedaży na paragon lub fv.

 

Proszę pisać na email alnatura@wp.pl

lub tel. 607-495-648

 

 

Edytowano przez marcinal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Co możecie polecić aby byki nie były takie narwane bo takie 1.5roczne to tylko łby im strzelają tak się biją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

najlepsza jest rurka pcv od wody taka niebieska ale to tylko chwilowo je uspokaja :D  a tak na poważnie to chyba nic z tym nie zrobisz. u znajomego kiedyś wet dawał jakieś hormony czy sterydy w zastrzyku ze niby miały po tym lepiej rosnąć i być spokojniejsze ale efektów nie było widocznych i już tego nie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

Mają za dużo energii i szaleją. dodaj białka i za dużo nie ścielaj słomą tak żeby nie mieli mokro ale żeby w gnój zapadały się po kolana i będzie spokojnie bo nie dadzą rady się ganiać .U mnie tak chodzi stado po 20-30 szt i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

hej, jakie jest dzienne zapotrzebowanie  byczków (HF) około 250 - 300 kg na energie i białko. Oraz czy orientujecie się czy biało z łubinu różni się czymś od białka z soi? 

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

łubinu możesz podać tylko ileś % w mieszance chyba do 20% ale i tak lepiej zaczynać od mniejszych ilości. bezpieczniej będzie 15% lub śrutować dwie mieszanki dla młodzieży i tych starszych

 

i odpowiadając na Twoje pytanie to białko z łubinu ma substancje antyżywieniowe a soja praktycznie ich nie ma o ile się nie mylę dlatego można jej podawać więcej niż 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wczoraj kupiłem jałówkę i byczka (HO),jałówka ma 3,5miesiąca 130-150kg,byczek ma prawie 5 miesięcy 200-220kg.

Na razie podaje im siano,śrutę z owsa+ pszenżyta(80%+20%),byczek dostaje też trochę ziemniaków 2kg/dzień i oczywiście wodę.Mam do dyspozycji jeszcze:marchew,ziemniaki(do woli),kiszonka z kukurydzy,kiszonka(owies+jęczmień+groch),mogę dokupić jeszcze śrutę z soi,kukurydzy i jakiś koncentrat.Jaki plan żywieniowy byście proponowali co,kiedy i w jakiej ilości podać?Dzięki za odp ;) .

 

P.S.Dopiero zaczynam swoją przygodę z bydłem,dzięki za wyrozumiałość. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Posiadam opasy takie 10 miesięcy i daje im ok 5kg śruty na sztukę wraz z sanbulem do tego trawa z koniczyna na zielono siano i czasem marchew i ziemniaki. Czy to wystarczy czy byście cos poprawili kiszonej nie posiadam

Edytowano przez damian315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witajcie wczoraj kupiłem jałówkę i byczka (HO),jałówka ma 3,5miesiąca 130-150kg,byczek ma prawie 5 miesięcy 200-220kg.

Na razie podaje im siano,śrutę z owsa+ pszenżyta(80%+20%),byczek dostaje też trochę ziemniaków 2kg/dzień i oczywiście wodę.Mam do dyspozycji jeszcze:marchew,ziemniaki(do woli),kiszonka z kukurydzy,kiszonka(owies+jęczmień+groch),mogę dokupić jeszcze śrutę z soi,kukurydzy i jakiś koncentrat.Jaki plan żywieniowy byście proponowali co,kiedy i w jakiej ilości podać?Dzięki za odp ;) .

 

P.S.Dopiero zaczynam swoją przygodę z bydłem,dzięki za wyrozumiałość. :mellow:

 

Plan jest prosty..jak najwięcej swojej paszy jak najmniej kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jadłospis masz całkiem róznorodny takze nie powinno byc problemów z przyrostami

musisz sie poprostu dowiedziec jakie pasze sa paszami energetycznymi (bogate w weglowodany) a jakie białkowymi, potem to zbilansowac i beda rosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

sanbula można od kad zaczynaja pobierac pasze obiętościową , a pozatym warto przeczytać co pisze na worku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Panowie dajecie opasom śrutę ze strączkowych jakich roślin? czy makuch rzepakowy , plus do tego tak zwana ospa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfidjife    0

wiecie może ile trzeba mieć balotów siana na 10 byków miesnych rocznie?

 

Edytowano przez dfidjife

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to tak jak ze spalaniem w samochodzie, ile wlejesz tyle spali, ile im dasz tyle zjedza  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Zależy czy masz QQ czy nie jakie bydło. Dorosłe to tak 8-10 na sztukę, mowa o balotach 120cm x 120cm. Zależy jeszcze od roku w jednym sezonie wypas  kończy się w pazdziernikui jeszcze musisz dopasać w sierpniu bo susza, a w innym na przykład u mnie jeszcze dziś bydło pasło się na pastwisku. Pisze o sianokiszonce, bo siana to ja robię tylko dla cieląt tak ze 100-150 kostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj