Skocz do zawartości

Zdjęcie

łożysko na mlocarni mercator 60

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzes78

grzes78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 12:59

łożysko na mlocarni mercator 60 mam problem jak wymienic lozysko na mlocarni od strony elewatora klosoweo? na osi mlocarni znajduje sie kolo pasowe do napedu spulchiacza slomy i trzeba go sciagnac ale przeszkadza w tym elewator klosowy jak sobie z tym poradzic. zeby zdiac elewator to trzeba sciagnac zebatki napedzajace lancuch a one sa w srodku w dodatku pordzewiale. moze ktos zna jakis prosty sposob na poradzenie sobie z tym.
a przy okazji jak ostawic rafy zeby kombajn nie gubil zboza a w zbiorniku nie bylo klosow, tymi galkami z boku na jakiej pozycji w jakim zbożu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łożysko na mlocarni mercator 60 Dzisiaj, 11:27
  •  

#2 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 15:05

łożysko na mlocarni mercator 60 Zębatek w środku nie wyjmuj tylko sam łańcuch z łopatkami i łańcuch napędu ślimaka i łożyska na podajniku i zejdzie ci wtedy podajnik.
A rafe to dolna do pszenicy, pszenżyta, trawy, zakładam 6 okrągła do jęczmienia, grochu, fasoli, kukurydzy 10 okrągła i do rzepaku, gorczycy, prosa, maku 4 okrągła. A żaluzjowe to od 6mm w rzepaku itp., około 12 w pszenicy itp. i około 15 w grochu.

#3 Share grzes78

grzes78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 15:38

łożysko na mlocarni mercator 60 dzieki. moze sobie jakos poradze. niektore rozwiazania w tym kombajnie to mnie zastanawiaja :)

Edytowany przez nasil90, 04 lipiec 2011 - 18:45.
Cytowanie posta

#4 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 22:25

łożysko na mlocarni mercator 60 Witaj, ja właśnie robie to samo <_< elewator odkręciłem u góry z tych małych śrubek a nadole zdjęłem z łożyska , które przy demontażu sie rozleciało :blink: , teraz tylko mam problem jak zdiąć te koło pasowe, mam ściągacze ale boje się aby nie pękły, jak jest z tymi klanami? trzeba je wybić przed zdjęciem kół czy będą schodziły razem? :blink:

#5 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 06:26

łożysko na mlocarni mercator 60 Kliny wybij bo nie pójdą razem.

#6 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:58

łożysko na mlocarni mercator 60 ok, a jak je wybić? bo juz nerwy trace :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 08:10

łożysko na mlocarni mercator 60 Spsikaj jakimś penetratorem lekko w koło uderz przy wałku żeby je cofnąć i zrób sobie trójkątny klin do wybijania klinów jak nie masz.

#8 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:45

łożysko na mlocarni mercator 60 udało się, jak to mówią bez młota to nie robota :rolleyes: teraz tylko złożyć , i brać się za następne czyli łożysko na tym wale co siedzą na nim wszystkie główne koła pasowe :( cięzko to widze bo też nie wiem jak sie za to zabrać... <_< jakieś rady? :unsure:

#9 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:34

łożysko na mlocarni mercator 60 Ten wał to mam obcykany. Z której strony łożysko? Z lewej czy z prawej od wariatora?

#10 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:23

łożysko na mlocarni mercator 60 patrząc od przodu kombajnu to z prawej... :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:56

łożysko na mlocarni mercator 60 No to kilka kółek jest. Odkręcasz dekielek, masz 2kliny, jeden przechodzi na wylot drugi poziomo w wał, jeden wybijasz jakaś śrubką, a drugi to najlepiej takim czymś płaskim w kształcie trójkata, wbijając wtedy klin wychodzi, żeby 1koło zdjac to musisz mieć dobry ściągacz na 3łapy(bardzo dobry, ja jeden zepsułem na tym kole jak pierwszy raz zdejmowałem) a robiłem to tak, kręciłem ściągaczem i co jakis czas w tą śrube ściągacza młotkiem uderzałem(uważaj żeby koło nie pękło), po ściągnięciu(nie mam tego przed oczmi i nie pamiętam za bardzo) musisz odkręcić taki przewodzik z olejem i zdjąć z wału to mocowanie(mi zeszło jak po maśle) a później podajże jest 3śruby włożone w takie tulejki które trzeba odkrecic żeby koło na pół się rozeszło(z drugiej strony trzeba kluczem trzymać bo nie da rady odkręcić) no i żeby dalej ściągnąć musisz wyciągnąć wał bo tych kół nie ma jak podejść żeby wybić a żaden ściągacz nie dostanie, łożyska są dwa, jedno przy samej obudowie kombajnu a drugie w kole tym ostatnim. Więc od strony wariatora, odkręcasz przewód, zdejmujesz ten trójkąt, ściągasz pas, wariator to wału trzyma śruba z lewym gwintem, wariator ściągasz przy pomocy ściagacza na 2łapy i kręcąć też pobijałem młotkiem(uważaj żeby nie pękł) i powinien schodzić, patrz też bo klin wyleci jak zdejmiesz wariator z wału, za wariatorem jest łożysko(przy wybijaniu wału bij od strony wariatora po to aby wał wyszedł na tą stronę co jest napęd od silnika a to łożysko przy wariatorze sobie zostanie w obudowie tam gdzie było. I to by było na tyle.

Dodaj odpowiedź