Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas'y 76, 86 z silnikiem FORDA, warto kupowac z takim silnikiem?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 13:17

Claas'y 76, 86 z silnikiem FORDA, warto kupowac z takim silnikiem? Witam Agrofotowiczów!
Rozgladam sie za kombajnami juz dłuzszy czas. Przeglądałem oferty allegro, gazety itd. Pojechałem ostatnio do pewnego handlarza i spotkałem dwa claasy 86 w podobnej cenie (57tys). Ten pierwszy jest w w dużo lepszym stanie tech. pasy, łożyska wydają sie w porządku. Nigdzie nie spawany, zdaje sie ze został wymieniony podajnik ziarnowy na nówke oryginał moze rok może dwa lata temu. Tutaj wszystko ładnie pięknie tylko gdy podniosłem pokrywe silnika szczena mi opadła bo pierwszy raz w zyciu zobaczyłem taki silnik. Jest to silnik FORDA podobno ma 145KM Widać ze był remontowany równiez rok temu bo blok silnika "maźniety" jest zółtą farba i nabita jest nowa tabliczka. Co o tym silniku sądzicie? moze ktoś z was (miał/ma) taki silnik w swoim kombajnie? pomóżcie mi bo nie wiem co robic. Maszyna jest ok tylko boje sie silnika. Ślicznie pracuje, cicho, jak sie rozgrzał i dodał gazu to lekki czarny dymek poszedł czyli według mnie silnik zdrowy. Drugi kombajn jest z silnikiem mercedesa ale jeśli chodzi o stan tech. podzespołów to pozostawia wiele do życzenia. Prosze o pomoc.
Z góry dziękuje!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas'y 76, 86 z silnikiem FORDA, warto kupowac z takim silnikiem? Dzisiaj, 22:57
  •  

#2 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 17:39

Claas'y 76, 86 z silnikiem FORDA, warto kupowac z takim silnikiem? sąsiad kupił Claysona m135 z silnikiem forda 6cyl i bardzo sobie chwali. Wcześniej miał fortschmita 512 i mówił że to co fortschmitem spalił przez 3 dni to claysonem będzie 1 tydzień kosił(może i przesadził :D). Sam mam ciągnik forda i bardzo sobie chwale. Silnik jest mocny, dość oszczędny, wytrzymały. W okolicy widze coraz więcej kombajnów z silnikiem forda to może i o czymś świadczy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas'y 76, 86 z silnikiem FORDA, warto kupowac z takim silnikiem? Dzisiaj, 22:57
  •  

#3 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 19:29

Claas'y 76, 86 z silnikiem FORDA, warto kupowac z takim silnikiem? Lepiej kupic z Fordem niz z kulawym Perkinsem ze stojaca pompa wtryskowa. Ja urzytkowalem 10 lat 4 cyl Forda w NH 1520 i tylko zawory raz regulowalem przy nim.Tak tylko olej co roku nowy i jazda w pole. Polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 10 lipiec 2011 - 13:18

Claas'y 76, 86 z silnikiem FORDA, warto kupowac z takim silnikiem? w mojej okolicy miał jeden new hollanda serii 8000 z silnikiem forda ale z tego co wiem to co kilka lat robił silnik prawdopodobnie przez problemy ze smarowaniem a działo się to za przyczyną bardzo dużych przechyleń terenu jakie u nas są na roztoczu , czy go jeszcze ma to nie wiem ale przed hollandem robił bizonem i consulem na perkinsie , consulem dalej robi .