Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mercator pas jezdny

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:15

Mercator pas jezdny Witam. Zabieram się do wymiany pasa jezdnego dolnego i pasów na młocarni w mercator 75. I niewiem jak je zdjąć i potem sprytnie założyć. W sumie ze zdjęcie takiego kłopotu nie ma bo pobawił by sie łyżką montażową i jakoś by zeszło, ale z założeniem problem niewiem czy te koła na których chodzą pasy to trzeba przy zakładaniu rozbierać?? Może już ktoś dokonywał takiej wymiany i może coś poradzić. I może macie jakiegoś dobrego i taniego sprzedawce do polecenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mercator pas jezdny Dzisiaj, 08:39
  •  

#2 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:34

Mercator pas jezdny Który od jazdy chcesz wymienic ? ten przy kole po lewej stronie czy pod tą klapą po prawe stronie ??
Od jazdy jak masz ten pas duży przy tym kole jezdnym to musisz to koło od jazdy zdjąc a potem kołó na którym pas chodzi tylko musisz uwazac bo tam jest sprężyna przy zdejmowaniu i może wystrzelic ci także musisz dobrze trzymac trochę ciężko będzie założyc ;)
A jeżeli ten od Prawej strony pod klapą to wystarczy napinacz zdjąc i spokojnie założysz.....
Od młocarni to te koła ażurowe???
jeżeli one to ja bym się za to sam nie brał bo je zdjąc to tragedia a jeżeli ci pękną to nawet nie pytaj ile jedno kosztuje :(
No chyba że można jakoś zdjąc bez ściągana tych kół ażurowych ;)

#3 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:50

Mercator pas jezdny Pas jezdny u mnie tylko wystarczyło całkowicie zwolnic przyspieszacz i odkręcić przewód od przyspieszacza jazdy i pas ładnie nowy wszedł. A od młocarni to zwalniasz pierw młocarnie później odkręcasz przewód od zwalniacza, później odkręcasz osłonę od potrójnego paska ściągasz pas jezdny od silnika i pas sieczkarni i trzymak ten przy napędzie licznika i ładnie też wchodzą pasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 08:24

Mercator pas jezdny Tak coś własnie myślałem zrobić dzięki za info będe w tygodniu próbował ściągać.
Dzisiaj pościągałem pasy tak jak kolega wyżej napisał wszystko ustawić na żółwia i odkręcić przewody hydrauliczne wszystkie pasy schodzą ręką. Dzięki za porade;) Teraz jak by ktos mógł tylko polecić dobrego producenta bo oryginały to troche bolą po kieszeni.

Edytowany przez Cichy1925, 05 lipiec 2011 - 20:06.
Cytowanie posta

#5 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 lipiec 2011 - 23:41

Mercator pas jezdny Ten gościu na 100% będzie miał polecam go od niego ciągle jak tylko mi się pasy popsują nawet w żniwa jadę i mam bedzie miał i wysyła ;) http://agro-stan.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 12:53

Mercator pas jezdny a co myślicie o polskich pasach z sanoka harvesta czy jakoś tak użytkuje ktoś takowe??